شاید کروبی و موسوی در حصر راحت‌ترند؟

0
یک کاندیدای احتمالی انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه من نمی‌دانم آزادی بعد از بیان یعنی چه، اظهار کرد: در هر جای دنیا اگر بیانی غیرقانونی عنوان شود، برخورد صورت می‌گیرد.
به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، غلامعلی حداد عادل امروز در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در ارزیابی خود از سخنان قالیباف درباره حوادث کوی دانشگاه گفت: این را از خود آقای قالیباف بپرسید اما به عقیده بنده ایشان در آن زمان خوب عمل کرد.
وی در پاسخ به سوالی درباره حصر موسوی و کروبی و اعتراض جمعی از دانشجویان بر این موضوع، اظهار کرد: از نظر بنده حصر خانگی حداقل مجازاتی بود که می‌توانست برای آنها در نظر گرفته شود.
یکی از دانشجویان در واکنش به این پاسخ، اینگونه گفت که چرا قانون در رابطه با آنها اجرا نشده و دادگاهی برایشان برگزار نشده است که حداد عادل تصریح کرد: اگر در این رابطه هم قانونی عمل می‌کردیم، یک ایراد دیگر می‌گرفتید اما شاید خودشان هم اینطور راحت‌تر باشند.
این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری همچنین بیان کرد: آقای احمدی‌نژاد هیچ‌گاه خودشان را یک اصولگرا ندانسته و اگر ما در سال‌های قبل مدافع ایشان بودیم، به این دلیل بود که احمدی‌نژاد ۸۴ با احمدی‌نژاد ۸۸ به احمدی‌نژاد فعلی متفاوت بود.
به گزارش ایسنا، یکی از دانشجویان در واکنش به این موضوع اینگونه گفت که پس بصیرت‌تان در آن زمان کم بوده است؟ که حداد پاسخ داد: نه فقط شرایط عوض شده است.
حداد عادل در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پس از رسیدن به قدرت چه اقدامی برای آزادی مطبوعات و آزادی زندانیان سیاسی انجام می‌دهید، گفت: آزادی مطبوعات در حال حاضر وجود دارد.
این پاسخ حداد با اعتراض دانشجویان مواجه شد.
وی ادامه داد: حکومتی که فاسد نباشد، از آزادی مطبوعات هراسی ندارد و اگر مطبوعات بخواهند مفاسد را بیان کنند، هیچ مشکلی برای آنها وجود نخواهد داشت، حالا شما بگویید کدام روزنامه خواسته انتقادی داشته باشد و جلوی آن را گرفته‌اند؟ شما حتی می‌توانید اندیشه‌های رهبری را نقد کنید، اما توهین نکنید.
این صحبت‌های حداد عادل اعتراض برخی دانشجویان را در پی داشت که او در پاسخ آنها گفت: معلوم است که از سرکوب نمی‌ترسید که الان می‌توانید اینطور صحبت کنید!
وی در ادامه درباره برنامه خود برای دین‌گریزی و دین‌ستیزی مردم اظهار کرد: شما اگر دستاوردهای علمی را در همین دانشگاه خودتان در نظر بگیرید، اگر عدالت اسلامی اجرا شود، این موضوع بهترین مروج حکومت دینی خواهد بود که تاکنون از ابتدای انقلاب قسمتی از آن اجرا شده و قسمتی از آن هنوز مانده است.
حداد عادل درخصوص آزادی بیان و آزادی بعد از بیان در کشور گفت: من نمی‌دانم آزادی بعد از بیان یعنی چه؟ چراکه در هرجای دنیا اگر بیانی غیرقانونی عنوان شود، برخورد صورت می‌گیرد.
نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چرا فکر می‌کنید نظر شما و نظر حکومت، نظر مردم است، ما از بخشیدن بیت‌المال به مردم سوریه و فلسطین ناراضی هستیم، چراکه مردم خودمان گرسنه هستند که این سخن با تشویق حاظران مواجه شد و حداد در پاسخ به آن گفت:‌ کسانی که کف می‌زنند به این معناست که از کشتن مردم مسلمان و جنایات اسرائیل راضی هستند، مردم کشور سوریه نیز همگی حامی بشار اسد هستند و بشار اسد تنها به این دلیل محاکمه می‌شود که در مقابل آمریکا و اسرائیل قرار گرفته و بدانید اگر ما آنها را حمایت نکنیم، موشک‌ها برسر شما ریخته می‌شود، چطور بچه‌های ما مسلمان هستند اما بچه‌های فلسطینی مسلمان نیستند؟
وی در ادامه درخصوص سوءاستفاده سه هزار میلیاردی اظهار کرد: این پرونده اختلاس نبود بلکه یک سوءاستفاده مالی از بانک‌ها بود که شرکتی فعال بدون وثیقه مبلغ زیادی وام گرفته بود و این موضوع ربطی به دولت نداشت.
 حدادعادل خاطرنشان کرد: احتمال اعلام یک کاندیدا از بین اصولگرایان و جبهه پایداری نیز وجود دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ