درمان قطعی و خانگی شپش موی سر +علائم

88

درمان خانگی شپش سر با اسپند ، سس مایونز و سرکه و شامپو ضد شپش ،چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم

نکته های مهم و کاربردی از شپش مو ی سر و درمان سریع آن را برای شما در ادامه انتخاب کرده ایم.

 علائم شپش سر طب سنتی شامپو ضد شپش درمان شپش سر درمان خانگی بیماری شپش بهترین شامپو head louse

شپش موی سر head louse چیست؟

شپش سر نوعی حشره انگلی است که برروی سر، مژه و ابروها یافت می شودو وزانه چندین بار از خون انسان استفاده کرده . این حشره نمی تواند مدت زیادی بدون تماس با پوست بدن زنده بماند و فقط از طریق تماس مستقیم منتقل می شود.

بیشتر در کودکان خردسال و مهدکودک و در کودکان دوران ابتدایی شیوع دارد. این بیماری با تماس نزدیک سر و به اشتراک گذاشتن کلاه، شانه، روسری و سنجاق بین کودکان منتشر می شود و وقتی کودک مبتلا شود بقیه افراد خانواده نیز در معرض خطر ابتلا قرار می گیرند.  هرچند شپش سر مشکلی خطرناک نیست، اما می تواند باعث خارش شدید و غیرقابل تحمل شوند.

اصلی ترین راه ابتلا به شپش موی سر چیست؟

تماس مستقیم با لباس و رختخواب فرد مبتلا اصلی ترین  راه ابتلا است.

استفاده از کلاه و روسری فرد مبتلا

چطور متوجه شپش در موی سر بشویم؟

خارش شدید و آزاردهنده سر

برجستگی های کوچک و قرمز برروی سر، گردن و شانه ها

ذره های سفید بسیار شبیه به شوره سر  برروی پایه ی موها که بسختی کنده می شوند

علائم شپش سر طب سنتی شامپو ضد شپش درمان شپش سر درمان خانگی بیماری شپش بهترین شامپو head louse

راه های درمان شپش موی سر

 درمان شپش موی سر

۱- ۲۵ گرم نعناع را با ۲۵ گرم میوه سرو کوهی و ۱۰ عدد میخک و ۱۰ عدد برگ عرعر را به مدت ۲۰ دقیقه در سرکه بجوشانید و بعد از ولرم شدن از صافی رد کنید و موهایتان را به ان آغشته سازید و اجازه دهید تا ۱ ساعت بر روی موهایتان بماند و سپس موها را شانه بزنید.

۲- ۳۰ میلی لیتر سرکه سیب را با ۱۵ میلی لیترروغن جوجویا و ۱۰ قطره اسانس پونه و ۱۰ قطره اسانس نیااولی و ۱۵ قطره اسانس عرعر مخلوط کنید و موهایتان را به دقت و کاملا آغشته به این مخلوط کنید و بعد از یک ساعت موی خود را شانه زده و بعد بشویید.

۳-  سرکه را گرم کرده و آن را روی سر خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد بشویید. و یا اینکه مخلوط روغن معدنی و سرکه را بر روی موهای خود بمالید تا شپش ها از موهایتان جدا شوند. این کار را ادامه دهید تا به کلی شپش ها از موهایتان جدا شوند.

۴- هرگز از شانه های پلاستیکی استفاده نکنید و از شانه فلزی برای شانه زدن هر بخش از موی خود استفاده کنید. بعد از اتمام شانه زدن ، شانه استفاده شده را در آب صابون قرار دهید و خوب آن را شستشو دهید تا شپش های آن کشته شوند.

نکته:

زمانیکه شپش را درمان می نمایید، همه لباس ها و ملحفه های خود را در آب داغ و بهمراه پاک کننده ها بشویید. اینکار نتنها به فرآیند درمان کمک می نماید، بلکه جلوی انتقال شپش سر به سایرین را نیز می گیرد.

درمان شپش با سرکه و سس مایونز

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به مراجعات مکرر به این دانشگاه و پرسش در مورد بیماری شپش گفت: شستن موها با سرکه یا آغشته کردن آنها به سس مایونز یکی از راه های درمان شپش یا بیماری پدیکولوزیس است.

دکتر محمد فکری افزود: در صورت آلوده شدن به بیماری پدیکولوزیس، تمام سر و موها را با سرکه خیس کرده، پس از نیم ساعت آبکشی کنید.

وی ادامه داد: سرکه موجب رفع چسبندگی و سست شدن کپسول تخم­ها شده و شانه دندانه ریز به جدا کردن آنها از موها کمک می­کند.

وی گفت: همچنین می­توان هنگام شب سر و موها را به­ خوبی با سس مایونز آغشته کرد به­ طوری که در تمام طول شب با استفاده از کلاه روی سر باقی مانده و روز بعد شستشو داده شود.

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مایونز موجب بسته شدن سوراخ ­های تنفسی شپش و از بین رفتن آن می­شود.

آنچه باید در مورد بیماری پدیکولوزیس بدانیم

وی گفت: آلودگی به شپش در مراکز تجمعی مانند مدرسه­، ورزشگاه­، پادگان، پرورشگاه و خوابگاه ­ها شایع بوده و آگاهی از علایم و نشانه­ های آن در مهار و حذف آلودگی های انسانی بسیار مؤثر است.

وی اظهار کرد: شپش از خون انسان تغذیه می­ کند و بزاق آن حاوی موادی است که ضمن اینکه از لخته شدن خون جلوگیری می­کند موجب ایجاد حساسیت و خارش شدید می­ شود.
دکتر فکری گفت: شپش قادر به پریدن و جهیدن نیست و حرکت لغزشی آهسته دارد.

علائم شپش سر طب سنتی شامپو ضد شپش درمان شپش سر درمان خانگی بیماری شپش بهترین شامپو head louse
ویژگی­ های شپشوی افزود: شپش حشره­ای کوچک، بدون بال و خونخوار است و از آنجا که سطح خارجی پوست و مو را آلوده می­کند، انگل خارجی اجباری انسان محسوب می­شود.

وی گفت: طول عمر متوسط شپش ماده ۳۰ روز و رنگ آن بین خاکستری تا قرمز متغیر است و می­ تواند سر، بدن و عانه (دستگاه تناسلی خارجی) را در انسان آلوده کند.

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: آلودگی به شپش، به دنبال تماس نزدیک بین فردی یا هنگامی که افراد خانواده در فصل­ های سرد و برای تأمین گرما لباس بیشتری می­ پوشند، شایع می­شود.

وی افزود: شپش به جامعه یا طبقه خاصی محدود نبوده و تمام طبقات را مبتلا می­کند.

وی گفت: شپش در آب قادر به تنفس نبوده و زنده نمی­ ماند، به همین دلیل از طریق شنا در استخر منتقل نمی­شود.

دکتر فکری ادامه داد: اگرچه بطور معمول شپش در جوامع فقیر و متراکم شایع­تر است ولی کلیه طبقات اجتماعی می­توانند در معرض خطر آلودگی با شپش قرار گیرند.

وی گفت: وجود شپش سر، بدن یا عانه را آلودگی به شپش یا پدیکولوزیس گویند.

وی اظهار کرد: تخم شپش که رشک (Nit) نامیده می ­شود، بیضی شکل، سفید رنگ و به اندازه ته سنجاق است و به ساقه مو در نزدیکی پوست سر و درز لباس فرد آلوده می­چسبد و به راحتی کنده نمی­شود.

شپش سر

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: آلودگی در تمام گروه های سنی دیده می­شود ولی شپش سر در کودکان شیوع بیشتری دارد، دختر بچه ها به علت تماس بیشتر سر با سر یا تماس پوشش­ های سر بیش از پسرها به شپش سر آلوده می­ شوند.

وی ادامه داد: شپش تقریبا هر چهار ساعت یک­ بار خونخواری می­کند.

وی گفت: پای شپش به گونه ای است که می­ تواند به مو چنگ بزند، شانه زدن موجب شکسته شدن پاها و مرگ آن خواهد شد.

فکری افزود: طول بدن شپش یک تا سه میلیمتر است (کوچکتر از مورچه ­های خیلی کوچک) و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.

وی گفت: طول عمر شپش ماده حدود یک ماه و روزانه چهار تا شش تخم می­ گذارد که این تخم­ها در نزدیکی پوست سر که دما و رطوبت مناسب است، به موها می­چسبند (برخلاف شوره یا سایر پوسته ­های سر که به راحتی با برس جدا می­ شود).

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: محل شایع این تخم­ها در موهای پشت سر و پشت گوش می­باشد.

وی بیان کرد: گاهی تعداد این تخم ها آنقدر زیاد است که مانند سفیدی مو بروز می­کند.

وی تصریح کرد: غیر از تخم شپش در موارد آلودگی شدیدتر خود شپش نیز در روی موها مشهود است.

فکری گفت: نوزاد شپش پس از هفت روز از تخم خارج شده و پس از سه بار پوست­ اندازی بالغ می­شوند.

علائم شپش سر طب سنتی شامپو ضد شپش درمان شپش سر درمان خانگی بیماری شپش بهترین شامپو head louse
نشانه­ های آلودگی به شپش سرمدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: خارش مداوم پشت سر و گردن ناشی از واکنش حساسیتی پوست بدن فرد به بزاق شپش است.

وی افزود: باید توجه داشت که عفونت جدید همیشه سبب خارش سر نمی­شود، در بیشتر موارد، آلودگی به شپش سر بدون علامت است و آلودگی را والدین، آموزگاران یا مربیان بهداشت مدرسه تشخیص می­دهند.

وی گفت: شپش سر بیشتر در نواحی پشت گوش و پس سر زندگی و تخم­گذاری می­کند، از این­رو در هنگام بیماریابی باید به این نکته توجه کرد.

دکتر فکری اظهار کرد: گاهی در موارد پیشرفته غدد لنفاوی اطراف سر در ناحیه گردن برجسته می شود و گاهی خارش شدید سر باعث کنده شدن پوست و خراشیدگی شده و با اضافه شدن عفونت، ممکن است زرد زخم نیز بروز کند.

وی ادامه داد: در چنین مواردی باید به فکر شپش سر بود و سر بیمار از لحاظ وجود شپش یا تخم آن معاینه شود.

راه­های انتقال

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تماس مستقیم افراد سالم با افراد آلوده بیشتر در ازدحام جمعیت رخ می­دهد؛ تماس غیرمستقیم، مانند استفاده مشترک از وسایل شخصی آلوده مانند لباس­ها، بالش، پتو، ملحفه، شانه، برس، حوله، کلاه، گیره مو، گل سر، مقنعه، شال، روسری و چادر، کلاه، حوله حمام و غیره، همچنین زمانی که شیوع شپش در جامعه بالاست صندلی اتوبوس­ های شهری و بین شهری، تاکسی ­ها و سالن­های اجتماعات نیز در انتقال و انتشار شپش نقش دارند.

درمان شپش سر

وی افزود: اساس درمان در انواع شپش رعایت اصول بهداشتی فردی، حمام کردن و تعویض منظم البسه و درمان موارد بیماری است.

فکری گفت: از بین بردن و درمان شپش به دو روش فیزیکی و دارویی امکان­پذیر است.

وی اظهار کرد: پرمترین داروی انتخابی است که به صورت شامپو، محلول سرشوی، پودر، لوسیون و کرم موجود است.

درمان دارویی شپش سر

وی ادامه داد: مهم­ترین داروی انتخابی در درمان شپش فراورده های پرمترین می­باشد که بصورت شامپو و کرم ۵ درصد در بازار موجود است.

راه های پیشگیری از شپش سر

وی گفت: شستشوی لباس­ها و ملحفه­ ها در آب جوش به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه و یا استفاده از ماشین لباسشویی و خشک و اتو کردن درزهای لباس؛ رعایت بهداشت فردی بخصوص استحمام مرتب و شستشوی منظم لباس ها از جمله راه های پیشگیری از این بیماری است.

مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: شانه کردن روزانه­ موی سر ترجیحا با شانه دندانه ریز چوبی، تمیز کردن همه روزه­ برس و شانه، استفاده نکردن از لوازم شخصی دیگران، پرهیز از تماس با اشیاء و لباس­های فرد آلوده، معاینه مرتب موها، گزارش و مراجعه موارد آلوده به مراکز بهداشتی از دیگر راه های پیشگیری از ابتلا به شپش است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 88 )
 1. رزانا می گوید

  با سلام بعد از استفاده از شامپوی مخصوص که شپش رو از بین میبره ولی تخمها معمولا روی مو باقی میمونن و بعد از خیس کردن با سرکه و شانه کشیدن بهتره اتوی مو هم کشیده بشه حرارت هر چه که باقی مونده رو هم میکشه

  1. علی می گوید

   باسلام دختر یازده سالشه یک روز مادرش در حال شانه کردن موهاش متوجه شپش ها شد واز اون روز به مدت یکماه تمام راهای پیشنهادی رو امتحان کر دیم از شامپو پرمترین بگیر تا سس مایونز وغیره ولی هیچ کدام اثر مطلوبی نداشت یک روز که منزل رو با حشره کش سم پاشی کرده بودیم متوجه شدیم تعداد زیادی از شپش ها موهای دخترم از بین رفته همان روز حشره کش رو روی بدن خودم تست کردم تا متوجه بشم اسیبی به پوست میزنه یانه بعد چند بارهم روی سر خودم امتحان کردم وقتی فهمیدم که خطری نداره یه اسپره بدونه بو خریدم وبه مدت ده روز روی مو ها اسپره کردم یکبار صبح اسپره میکردیم وشانه میزدیم ویکبار هم شب اسپری میکردیم وبعد از ده دقیقه موها را میشستیم در مدت کمتر از ده روز واز شر شپش ها خلاص شدیم .به شما هم پیش نهاد میکنم از این روش استفاده کنید فقط زمانی که اسپره میکنید حتما از ماکس کمی نم دار استفاده کنید وقبل از انجام این کار کمی روی پوست دست اسپره کنید در صورتکه پوست قرمز نشد این کار را ادامه دهید .حتما از حشره کش بدونه بوی تارو مار ابی استفاده نماید چون فر مول حشره کش ها متفاوت است شاید نتیجه مطلوبی نداشته باشند(سوسک کش استفاده نکنید)

 2. خورشید می گوید

  به نظرم بهترین درمان شپش سر شامپو پرمترینه.

  1. الا می گوید

   بخدا من ۱۰ شامو خریدم ولی خب نشد موهامو کلا زدم ولی بازم خب نشد

   1. هستی می گوید

    شما حتما یه دکتر متخصص پوست و مو برو

   2. بانو می گوید

    من یک راهی رو میگم ک واقعا جواب میده
    ببینید اول سرتونو ببندید و هر البسه ای ک تماس داشتید باهاش رو جدا کنید و داخل کیسه نایلونی بندازید
    و رو بالشتیا و رخت خوابتونو تو لباساتونو تو آب جوش بجوشونید
    دوم شامپو پرمترین رو بزنید و بعد سشوار کنید بعد با شونه مخصوص شونه کنید و در اخر هم لایه ب لایه موهاتون رو از ته اتو کنید
    شامپو شپش رو ضعیف میکنه با سشوار و شونه زدن میندازش پایین
    و با اتو مو رشکها یا همون تخماشو از بین میبره
    ۱۰۰% جواب میده امتحان کنید
    بهتون قول میدم کاملا برطرف میشه

   3. مهران می گوید

    سلام اسفند ۲ق غ با ۱ق غ صبرزرد آسیاب کرده با ۲لیوان سرکه ۵ دقیقه بجوشانید صاف کنید و کل موهارو۱ ساعت باهاش آغشنه کنید وبعد بشورید و با شونه دانه ریز حسابی شونه کنید این کار رو ۳روز تکرار کنید عطاری دارم تجربه شده با جواب تضمینی

   4. ملودی می گوید

    خب وقتی از ته زدی چجوری بازم برگشتن؟

  2. یه دوست می گوید

   شپش ها به تمام شامپو ها یا بهتربگم سموم مقاومند تنها راه خفه کردن اونهاست
   من تمام راههارو امتحان کردم تا اینکه دکتربه من گفت هرشب سرتو سرکه می زنی با کلاه رنگ مو می پوشونی بعد با یه روسری محک می بندی هشت ساعت فردا صبحش داخل حمام همون طوری که موهات با سرکه نم داره موهاتو با شونه ی دندونه ریز شونه می زنی تا هفت روز بعد در این فاصله هر چی لباس و ملحفه و پتو هست با ماشین لباسشویی می شوری بعد از یک هفته شپش ها مردند و تا یکماه بعد از شونه زدن موهام شپش ها از موهام کنده می شدند

 3. ريحان می گوید

  من که همه چیرو رو سرم امتحان کردم موهام انقده ریخت از بس بهش همهچیز زدم فایده نداشت حالا با شپشا دیگه کنار اومدم هرکی قراره هم ازم واگیر شه به درک همون طور که من از دیگرون گرفتم این حشرات یه جزئی از انسان و موشه ، پس سخت نگیرن و به زندگی ادامه بدین

  1. parisan می گوید

   اصلا همچین فکردی نکنید شپش توی موی سر، موی ابرو و حتی مژه ها زندگی میکنه دختر پنج ساله شپش تمام تو چشمش تخم ریزی کرده

 4. فریحا می گوید

  سلام،دارم دیوونه میشم کمکم کنید، روغن زیتون میزنم هشت ساعت می مونه شپش اومده بیرون، ولی بعد از چند روز باز روغن زیتون زدم باز هم شپش بود، محلول زدم سرکه هم زدم، راهنماییم کنین، دیوونه شدم

  1. مدیر می گوید

   روش استفاده از شامپوی پرمترین:
   ابتـدا باید موهـا را بـا آب مـرطوب نمـود، سپس موها را با شامپـوی پرمترین کاملا آغشته کرد تا شامپو، به سر و سـاقه مـوها بـرسد ،پس از ۱۰ دقیـقه باید سر را با آب فــراوان شست تا شامپو کاملا از بین برود. بهتر است بعد از یک هفته دوباره تکرار گردد تا نتیجه بهنری دریافت شود.

   درمان شپش تن:
   لباس‌ها باید مرتبا تعویض و با آب داغ شسته شود و پس از شستشو اطو کردن لباس ها توصیه می شود.
   استفاده ازشامپوی پرمترین و درصورت در دسترس نبودن از لوسیون گامابنزین استفاده شود.

   روش استفاده از پرمترین و لوسیون گامابنزن :
   مرطوب کردن بدن با آب، سپس آغشته نمودن شامپو یا لوسیون مذکور به بدن و شستشو با آب فراوان پس از ۱۰ دقیقه جهت نتیجه‌گیری بهتر، یک هفته بعد تکرار گردد.

   1. شبنم می گوید

    من از پرمترین استفاده کردم اما خوب نشد بازم شوهرم رفت ی شامپوی دیگ شامپوی ضد شپش نلا گرف خوب شد ولی نمیدونم چطوری باز گرفتم شامپوی نلا میزنم خوب میشع من همه راه رو امتحان کردم اما جواب نمیده

   2. Farhad می گوید

    فقط نفت ، نفت رو به یه تیکه پنبه بریژید بمالید به پوست سر، کلاه بزارید تا یه ساعت،همشون میمیرن

   3. ز. لطفی می گوید

    شامپو پرمترین هیچ اثری نداره و فقط ریزش مو میاره.. انگار سم رو به شامپو تبدیل کردن..

  2. پرنیا می گوید

   سلام دوست عزیز، من تازه دخترم از شر شپش راحت شد، ولی پدرم در اومد، برادر کوچک و خودم هم خفیف بهش مبتلا شدیم، من با این کارهایی که انجام دادم ریشه کن کردم شپش و رشکهاش رو، علیرغم اینکه تو اینترنت مطالعه میکردم و اکثرا نوشته بودن نمیشه، هر روز سس مایونز بزن بزار ۵ تا ۶ ساعت روی موهاتون باشه، سس که زدی لایه لایه شونه کن، تا ۴ یا ۵ روز هر روز سس مایونز بزن، در این میان میتونی یه روزش رو روغن زیتون فراوان بزنی به موهات و حوله یا پلاستیک بزاری سرت مث روغن زیتون که سرت رو میپوشونی تا گرم باشه، شامپو پرمترین رو حتما دوبارش رو استفاده کن و در بین این یک هفته که تایم تکرار شامپوست، از این روشهای سس و روغن زیتون و … استفاده کن، داخل حمام سس رو بشور با شامپو، بعد سرکه بزن و بزار ده دقیقه باشه، بعدشم نرم کننده خارجی فراوان به سرت بزن و با شانه مخصوص شپش دقیق و چند بار شانه کن، این مراحل رو باید هر روز تا یک هفته داخل حمام انجام بدی، مهمتر از همه اینا رعایت بهداشت داخل منزل است که هر روز باید ملافه و لباسهاتون رو با آب داغ ۶۰ درجه بشورید، هر روز، و حارو کنید تمام خونه رو، تنها راه خلاصی از شر این موجود موزی همینه، بایدددد حساسیت به خرج بدید، در مورد همه چیز ، سس زدن، سرکه زدن و … و بهداشت خونه، من یکروز هم نشستم رشکها رو که حالا کم شده بودن و سست، از لابه لای موهاش جمع کردم، این خودش خیلییی کمک کرد

  3. delaram می گوید

   تنها راه اینه که موهات و بتراشی و لباسهاتو هم بجوشونی

  4. مهتا می گوید

   سلام ببینید تنها راه از بین بردن شپش سس ماسونز هستش و تنها راه از بین بردن رشک اینه که به مامان هاتون بگین دونه دونه از موهاتون برداره و میون دوتا انگشتش بکشه که صدای چیریک بده وگرنه رشک از بین نمیره.موفق باشید اینقدم حرص نخورید

 5. شبنم می گوید

  من واقعا دیگه کم اوردم .دیگه نمیتونم .نمیدونم شما چطوری کنار میاید با این مسعله

 6. نیاز می گوید

  سلام میگن اسپند عالیه ی کارشناس نوشت بود و سس ماینوز میگن ریشع کن میکنه من دارم امتحان میکنم امیداورم جواب بده

 7. سميرا می گوید

  من خودم پی رالسال مطسفانه شپش داشتم. و یک سال درگیر شپش بودم و همه ی راه هارو امتحان کردم هیچ اتفاقی نیفتاد و هر یک ماه یک بار شاپو ضد شپش می زدم و خواهرم هر روز شپش هارو از سر من در می آورد تا اینکه خسته شدم و رفتم موهام رو مدل پسرونه زدم و افسرده شدم و امسال هم باز شپش گرفتم دیگه نمی خوام مو هام رو کوتاه کنم ?? توروخدا کمکم کنید ??????

  1. Bahram می گوید

   تنها روش از بین بردن شپش این هست که یک تا دو قاشق اسپند(بستگی به حجم مو داره)آسیاب کنید و مثل چای دم کنید برای ۵_۱۰ دقیقه و بعد از اینکه مقداری خنک شد روی پوست سر ببرید و تمام سر آغشته بشه ریشه و ساقه مو بعد نایلون یا گواه پلاستیکی روی سر بذارید و کاملا بپوشانید موهارو و برای ۳۰_۴۰ صبر کنید ودر نهایت آبکشی کنید. ان شاء الله درمان کامل و قطعی میشه.التماس دعا.

  2. الا می گوید

   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ منم بخدا دوساله دارم دیونه میشم

   1. delaram می گوید

    ۲سال؟?
    من تو۲روز کلا نابودش کردم چجوری ۲سال آخه

 8. ساره می گوید

  سلام من از پسرم گرفتم پسرمم تو مدرسه الوده شد خخ ی مدت خوب شدیم اما امروز دوباهر رشک تو سرمون دیدم دوباره اون کرا شروع میشه منم موهامو کوتاه نمیکنم میجنگم باهاشون تا از بین برن شماهم خیلی نگران نباشین مگه میشه نابود نشن

 9. مخاطب می گوید

  قطعی ترین و موثر ترین راه درمان شپش سر و رشک مو

  نویسنده: arya – ۱۳٩۳/۵/۱

  سلام من دختر ۱۰ ساله ام از طریق یکی از همکلاسی هاش الوده به شپش سر شد. اوایل متوجه نشدم.مدتی بود که دخترم از خارش سر شکایت داشت. سرش رو بررسی کردم گمان کردم دچار شوره سر شده  .زیرا تخم شپش ها از نظر ظاهری به شوره شباهت دارند.لذا از شامپو ضدشوره استفاده کرد. اما خارشها ادامه داشت تا اینکه  یک شب  دیدم کنار شقیقه اش یک چیزی هست. فکرکردم خرده اشغال لای موهاشه . برش داشتم دیدم شپشه. اون شب وحشت کردم ظرف ۲ ساعت حدود ۲۰تا شپش بالغ از سرش خارج کردم روز بعد با تجویز دکتر شامپو پرمترین در دو نوبت به فاصله یک هفته استفاده کرد اما روز ۱۱ دوباره شپش ها روی سر دخترم پیدا کردم یک نوبت هم لیندان استفاده کرد اما بی فایده بود. . سرکه و روغن بدوم تلخ . سس مایونز و… رو هم امتحان کردم اما رشکها بعد از چندروز سر از تخم بیروون می اوردند. با اینکه تمام وسایل رو حرارت داده بودم و درمان گروهی انجام دادیم اما متاسفانه بیثمر بود.  متاسفانه خود من هم درگیر این مشکل شدم سر من هم الوده به شپش شد.دکتر پیشنهاد داد موهای دخترم کوتاه بشه. اما دخترم موهای بلندی داره و بیش از حد رو موهاش تعصب داره.  دچار افسردگی شده بود.واسه رهایی از این کابووس دست بکار شدم. باید راهی پیدا میشد. توی اینترنت زیاد سرچ کردم واسه درمان قطعی. اما  صددرصدی وجوود نداشت.تا اینکه متوجه شدم وقتی حرارت باعث از بین رفتن تخم ها و شپش ها میشود رو سر هم باید جواب دهد. اما اب ۶۰ درجه که نمیشد روی سر ریخت.  فکری به ذهنم رسید. اتوی مو.بله اتوی مو که توی اکثر خونه ها هست.موها رو دسته بندی کردم لایه های نازک مو رو از یک سانتی مونده به ریشه شروع به اتو زدن کردم. از ریشه به سمت ساقه و انتهای مو. به خصوص پشت گوش ها . همین که اتو از روی رشکها رد میشد بادمیکردند مثل بادکنک و خشک میشدند  این کار رو با حوصله و دقت انجام دادم  شاید ۳ تا ۴ ساعت وقت گرفت اما ارزشش رو داشت  همه از بین رفتند. تخم شپش یا همان رشک به شامپو مقاومه فقط شپش زنده رو از بین میبره.  با حرارت اتو مو از شرشوون واسه همیشه خلاص شید.  فرامووش نکنید تمام وسایل از قبیل رو بالشتی ملافه  حتی عرسکی که کودکان حین خواب با خودش به رختخواب میبره باید با دمای ۶۰ درجه شسته بشه. شانه برس مو کلیپس گیره سر باید ۱۰ دقیقه بجوشانید.  محل خواب رو هم با جارو برقی به دقت تمیز کنید بخصوص لای درزها. اتو کردن لباس ها و ملافه هم همین اثر رو دارد. اگر امکان شستن با این دما  یا اتو کردن بعضی وسایل براتون مقدور نبود وسایل مشکوک به الودگی شپش را در کیسه نایلونی مشکی قرار داده در انرا محکم کرده و ده روز در جای تاریک قرار دهید. تنها از بین بردن شپش و رشک از سر کافی نیست محیط هم باید پاکسازی شود. این قطعی ترین راه ممکنه. التماس دعا

 10. یوسف می گوید

  باسلام
  ماهم مثل خیلی از هموطنان دچار این مشکل سرسام آور شدیم دختر۸ساله ام از مدرسه گرفته بود و تقریبا همه راهها رو امتحان کردیم از جمله انواع شامپوهای مخصوص شپش .سرکه .جداسازی و خیلی کارهلی دیگه اما متاسفانه بعداز چند روز دوباره سرش پر میشد دیگه داشتیم دیوانه میشدیم تااینکه :
  جایی خوانده بودم اسانس نعنا حشرات بالغ رو فراری میده و نوزادهای اونها رو هم میکشه مقداری سرکه رو با ۱۵ الی۲۰ قطره”اسانس نعنا”تاکید میکنم اسانس نعنا نه عرق نعنا مخلوط کردیم و به تمام موها زدیم و بعد نیم ساعت شستشو دادیم ودیگه تمام برای همیشه
  امیدوارم از این روش نتیجه بگیرید

  1. ز. لطفی می گوید

   سرکه و اسانس نعنا (ترجیحا فلفلی) که میتونین از داروخونه تهیه کنید ، فوووووووق العااااااااده بووود..ما واقعا نتیجه گرفتیم..آقا یوسف از شما بسیار بسیار متشکرم..من و خانوادم رو راحت کردین..به همه پیشنهاد میکنم.. فقط بعد از اون، همه لباسا رو با آب جوش بشورین و به یک سم پاش بگین بیاد و همه جای خونه رو سم پاشی کنه..سم پاشی خونه واقعا نیازه چون جاهایی از خونتون شپش وجود داره که باور نمیکنید و تنها دلیلی که چند روز بعد از حمام رفتن تو سرتون دوباره رشک دیده میشه هم همینه….

  2. فاطی می گوید

   تخم های لعنتی چه جوری از بین میرن من فقط رشک تو موهام میبینم واقعا افسرده شدم حتی روم نشد برم آرایشگاه خودم موهامو کوتاه کردم تورو خدا برای درمان تخم شپش یک راه حل حتمی و موثر بدین….از شستشو خسته شدم بخدا

   1. ??? می گوید

    سلام .من به تازگی متوجه ذرات ریزی روی ساقه موهام شدم.ولی نمی دونم رشکه یا نه.ولی اون ذره های سفید رنگ ،برآمده نیستن.ویه لایه خیلی نازک به طور مساوی دور تادور تار موهام رو گرفتن.خواهش می کنم راهنماییم کنید که آیا رشکه یا نه؟
    خیلی خیلی ممنون میشم…??

  3. فاطی می گوید

   ببخشید یعنی تخم شپش هم از بین میبره؟

   1. مهناز می گوید

    سلام برای ازبین بردن تخم شپش موهاتون رو باسرکه اغشته کنید بعد باشونه ی دندونه ریز اونهاروشونه کنید وبا دستمال کاغذی شونه رو پاک کنید حتما مشکلتون برطرف میشه

 11. rozhan می گوید

  من هم این مشکل رو داشتم اول با حشره کش بعد با سرکه بعد با شامپو ضد شپش بعد با کوتاه کردن مو موهام رو خیلی دوست داشتم مو هام تا پا هام حداقل میرسید اما تا بالای گوش کوتاه کردم ولی بعد از اون با اتو مو از شر این بیماری خلاص شدم و خیلی راحت اتو مو تخم ها و شپش ها رو سوزوند و به پایین اورد هر هفته ۳ بار مو ها رو کامل اتو مو بزنید امیدوارم همگی از این بیماری بد خلاص شیم من تقریبا ۳ سال این بیماری رو تحمل کردم شبانه روز دکتر میرفتم و هیچ فایده ای هم نداشت امیدوارم هممون سلامتی کامل رو به دست بیاریم

 12. مینا می گوید

  سلام دوستان. من هم مبتلا شده بودم ک برام افتضاح آزار دهنده بود بعد از کلی درمان و ابتلای دوباره چند توصیه دارم: اولا شامپو پرمترین یک بار استفاده کنید و بعد بدین یکی رشکهای سرتونو ریز به ریز جدا کنه اکثرا مادرها در این مواقع تنها گزینه هستن که حاضر به کمک میشن. بعد ملافه ها و روسری هاتونو بجوشونین و بعد برای اطمینان سرتونو حنا بذارین اصلا حنا معجزه میکنه چون یک لایه رو موها میاره که اجازه رشد به رشک ها رو نمیده

 13. هستی می گوید

  سلام
  امیدوارم کسی به این مشکل دچار نشه و اگرم شده هرچی زودتر و زودتر بهبودیه کامل پیدا کنه.. من تو دوران راهنماییم اولین بار با این مشکل روبه برو شدم چون تجربه نداشتم اوایل متوجه نشدم موهامم بلند بودن شامپو ضد شپش زدم.. مادرمم تو حیاط زیر آفتاب داغ موهامو سرکه زده بود و با شونه ای که خیلی دونه هاش بهم نزدیک بود شونه میزد و جسداشون میفتادن کمتر از یک ماه خوب شدم موهامم رشدش به حالت اول برگشت تا پارسال که باز گرفتم ولی زود فهمیدم هنوز زیاد بزرگ نشده بودن بیشتر رشک بود دکترگیاهی رفتم داروهای گیاهی دادن و خیلی زمان میبرد تا اثر کنه!! از استرس و نگرانی شامپو بیش از پنج بار استفاده کردم از بین رفتن ولی چه فایده پیاز موهام آسیب دید موهام پوسته شدید میزد خیلی میریخت مثل سرطانیا ولی خب خوب شده بودم دیگه شپشی درکار نبود الانم دارم با طب سنتی موهامو تقویت میکنم میخوام بگم دوستان وقت زیاد میبره راه های درمان زیادیم داره ولی تا میتونید حوصله داشته باشید راه انتقال بهش ببندید اونی دوستی که گفت مهم نیست دیگرانم بگیرن عزیزم ممکنه تو خودت حالت خوب بشه ولی چندتا از این حشره ها لای متکا جایی قایم شده باشن دوباره میان تو موهات و روز از نو روزی از نو.. استرسم نداشته باشید خونسرد باشید چیزیه که برای خیلیا حداقل یه بار اتفاق میفته.. تا میتونید وسایلی که با بدن تماس داره شخصی کنید.. روستاها جاهایی که دام و حیوانات زیاده نخوابید یا اگرم میخوابید موهاتو با روسری ببندید این تجربیات شخصیه بنده است وامیدوارم واقعا برای کسی اتفاق نیفته..

 14. سهیلا می گوید

  سلام دوستان روز به خیر من تقریبا تمام مطالب بالایی رو خوندم ولی اصلی ترین راه از بین بردن شپش رو نتونستم ببینم .
  دوستان می تونید با دم کرده اسپند مشکلتون رو حل کنید حتما امتحان کنید ۳ قاشق اسپند رو مثل چای دم کرده وقتی سرد شد به موهاتون بزنید بذارید ۲ یا ۳ ساعت بمونه حتما بر طرف می شه.

 15. ز. لطفی می گوید

  رنگ مو هم خیلی جواب میده . اگر خونتون آلوده نباشه، انشالله دیگه گرفتار نمیشین..

 16. زهرا می گوید

  سلام دوستان.. همه ی راههایی که گفتید ممکنه اثر کنه، اما وقتی که خونتون رو کاملا سم پاشی کرده باشین..اگه یه نقطه از خونتون آلوده باشه ، شما هرچقدر حمام بروید و راههای مختلف را امتحان بکنید باز هم بعد از چند روز رو سرتون رشک دیده میشه.. …

 17. محمدرضا می گوید

  سلام به همه.برای ازبین بردن شپش وتخم شپش هیچی مثل سس مایونزنمیشه به روی سرتون به اندازه کافی مالش دهیدویک نایلون بکشیدروی سرتون به طوری که همه سرتون روبپوشونه وبذارید۸ساعت بمونه بعدبریدحموم سرتون روآبکشی کنیدانشاالله که ازشرش راحت میشیداگربازم دیدیدچیزی هست یاشک کردیددوباره این کارروانجام بدیدمطمنم جواب میگیریدفقط ناامیدنشین.من امتحان کردم وجواب گرفتم که میگم.موفق باشید.

 18. فاطی می گوید

  تخم های لعنتی چه جوری از بین میرن من فقط رشک تو موهام میبینم واقعا افسرده شدم حتی روم نشد برم آرایشگاه خودم موهامو کوتاه کردم تورو خدا برای درمان تخم شپش یک راه حل حتمی و موثر بدین….از شستشو خسته شدم بخدا

 19. دوست می گوید

  تنها راه درمان شپش مراجعه به متخصص پوست وموست من دخترم مبتلا به شپش شد به مرکز به سیما پیش خانم دکتر جعفرى بردم وبا داروهایى که داد وراه کارهابى که براى ضد عفونى کفت ظرف سه هفته کاملاً خوب شد وحتى یه رشک هم دیگه تو سرش نیست دوستان درمان هاى خانگى جواب نمى ده چون ممکن شپش رو بکشه ولى تخمش را نه وحتى نسبت به شامپو لیندان وپرمترین هم مقاوم شدن دکتر شامپو هگور وروغن داى لبس رو تجویز کرد که واقعن دختر منو رو خوب کرد فقط باید تحت نظر دکتر درمان را انجام داد تا نتیجه گرفت شاید هزینه بر باشه ولى ارزش داره دکتر جعفرى کارش عالیه حتمن مراجعه کنید

  1. علیرضا می گوید

   اادرسش کجاست

  2. سوره می گوید

   عزیزم این آدرس مرکز به سیما کجا هستش؟؟

 20. سارا می گوید

  سلام من ی مدت از بچه های مدرسمون گرفتم موهامو کوتاه کردم و شامپو پرمترین زدم و خوب شد امسال هم دوباره گرفتم تازه امسال موهام خیلی بلند شده شامپو پرمترین زدم ولی تازه دارم تخم های زنده شو تو موهام میبینم موهام خیلی پره نمیتونم اتو بکشم تازه می ریزه اگه اتو بکشم ی نظرتون چکار کنم؟اون خانوم هایی که میگن سوسک کش بزنید یا تاید کاملا اشتباه میکنن خیلی خطرناکه حتی خطر مرگ هم داره

 21. delaram می گوید

  آدم کامنت بعضیارو میبینه از زندگی ناامید میشه اصلا!!!!
  متاسفانه منم یکی از آدمایی بودم که دچار این مشکل شدم ولی دوروزه تونستم کلا نابودش کنم.
  یکم شاید هزینه داشته باشه ولی مطمئن باشیم که میارزه،شما لطف میکنید تشریف میبرن داروخونه و یه شامپویه شپش و یه شونه خیلی ریز هستش که بهش میگن شونه شپش و قیمتش بین ۳۶تا ۴۰تومن هست میخرین،اول قشنگ موهاتونو با شامپو میشورین و با شونه ای که داخل خود شامپو هست حسابی شونه میکنین و میشورین،از حموم که اومدین و موهاتون خشک شد اول با برس شونه کنین که قشنگ باز شه،بعدبا شونه شپش لایه لایه شونه کنین،هر چییییییییی تخم شپش و خود حشره شپش و حتی شوره موهاتون میریزه کلا،عاااالیه این شونه ینی واقعا تنها راه درمان شپش همینه،من خودم تو ۲روز و با چند بار شونه کردن همشونو نابود کردم و الان تو سرم حتی یه دونه شوره هم نیست چه برسه شپش

  1. شپشو?? می گوید

   سلام من موهای بلندی دارم و دوست ندارم کوتاهشون کنم .یعنی واقعا این روش شپش هارو و تخم هاشونو از بین میبره .

   لطفا اگه کسی دیگه ای پبشنهاده دیگه ای داره بگه
   ممنون میشم??

 22. رضا می گوید

  سلام دوستان
  من ی دختر ۱۲ ساله دارم و ی دختر ۳ ساله . که هر دو نفرشون روی موهاشون شپش بود . واقعا برای اولین بار بود که از نزدیک شپش میدیدم . به دکتر رفتم شامپو پرمترین داد ولی جواب نداد . از سس و سشوار استفاده کردم . بی فایده بود از روغن زیتون و …. واقعا کلافه شده بودم زندگیم تحت تاثیر قرار گرفته بود . هیچ جا رفت و آمد نمیکردم . تا اینکه ی روز پیر زن همسایمون دیدم و ی فکری به سرم زد . اینا قدیم با شپش چجوری برخورد میکردن ؟؟ خدا بهش سلامتی بده راحتم کرد … واقعا درمان قطعی شپش اونم بدون درد سر… راهش اینه …. مقداری نفت توی ی ظرف بریزید و ی شونه زنونه از این قدیمیا رو به نفت بزنید و موها رو کاملا شونه بزنید به طوری که تمام موها به نفت آغشته بشه . بعد با مشما سرتون بپوشونید و ی ساعت بعد ابتدا با تاید و سپس با شامپو موهاتون بشورید . بهتره این کار رو هفته بعد مجدد تکرار کیند . شما مردن شپش های زنده رو به چشم می بینید . من امتحان کردم واقعا تنها راه قطعیه .
  استفاده از شونه بخاطر اینه که نفت تو چشماتون نره . بهتره مراقب باشید . امتحان کنید . اگه راحت شدید ی فاتحه پدر خدابیامرز من مهمون کنید . شاد باشد

 23. دریا می گوید

  سلام دوستان من خواهرم شپش گرفته بود از این راه همه ی شپش هارو از بین بردیم
  موهاشو با روغن زیتون طبیعی ماساژ دادیم و تا ۳تا ۸ ساعت سرشو با یه شال بستیم
  و بعد پودر دستی لباسشویی رو با آب مخلوط کردیم و سرشو سه تا چهار بار با اون شستیم
  وقتی از حمام امد حوله رو از سرش باز کردیم و یه پارچه ی سفید روی زمین پهن کردیم و سشوار رو ر وی گرم ترین درجه گذاشتیم و بعد موهاشو شونده کردیم همه ی شپش ها از سرش کنده شد و روی پارچه دیده میشد حتما بعد از گرفتن شپش مطمئن بشید که شپش مرده
  شاد باشید التماس دعا

 24. مریم می گوید

  من تازه امروز متوجه شدم یکی بهم گفت شامپو مخصوص شپشو بزن شب فردا بشور بعد بده به یکی تا اون تار مویی که رشک بهش چسبیده قیچی کنه درسته کوتاهو کم میشه ولی می ارزه به شرطی که تمام لباساو پتو و ملافه و روسری و هرچی که دارین و استفاده میکنین همون موقع بشورین و ضد عفونیش کنین

 25. سحر می گوید

  عـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

 26. Moona می گوید

  سلام من تازگی شپش گرفتم موهامو کوتا کردم نرفت خیلی کارها کردم ولی هنوز نرفته چی کار کنم؟

  1. Moona می گوید

   اره منم همین مشکل او دارم

 27. Moona می گوید

  ببخشید کوتاه

 28. مبینا می گوید

  سلام من هر کاری می کنم باز سرم میخارد

 29. مهتاب می گوید

  به نظر من سس مایونز و روغن زیتون و شامپو مخصوص و… شپشو میبره ولی با اتومو و… هم میره.

  1. sara می گوید

   ممنون از پیش نهادات 🙂

 30. سانا می گوید

  سلام من در دوران نوجوانی موهای فوق اعاده پرپشت و لخت و زیبایی داشتم متاسفانه ظاهرا بخاطر پوشیدن مقنعه هم کلاسیم شپش ها پیداشدن باهیچ چیز درمان نشد از پودر سوسک کش استفاده کردم شپش ها رفتن اما بعد مدتی موهوم شروع به ریزش کرد و تقریبا شدم یه خانم با موهای خیلی کم پشت ایا دلیلش این بود؟یکی از دوستان گفته بود اسپری حشره کش کاش اینو میدونستم

 31. زهرا می گوید

  من همین امروز صبح متوجه شدم که سرم شپش داره البه یک هفته قبل هم تخماش تو سرم بود فکر کردم شورست و اهمیتی ندادم حالا شپش شده لطفا کمکم کنین واقعا سس مایونز اثری داره؟؟؟؟

  1. زهرا می گوید

   راستی مگه شپش ها نچسبیدن به پوست سر پس چجوری با اتو مو بره؟؟؟

  2. درسا می گوید

   درمان سنتی و قطعی شپش در یک بار استفاده….

   شپش سر….که دراین فصل مخصوصا تواین دوسال بی سابقه وبسیارشایعه بین بچه های مدرسه وآمادگی ها… ازقدیم الایام درمان قطعی شپش باهیچ شوینده شیمیایی مورد تایید نبوده…چراکه شپس یک موجوده یوکاریوتی یا مکثر هست…که ۶پابوده وهرکدام ازپاها مجددا میتوانند تکثیر شوند…بنابراین ازبین رفتنشون بسیارسخته…. راهکار عجیب وبسیار ساده ای وجود داره که کاملا بی ضرر وحتی سالانه درماه مهر…زمان تکثیر این موجود بهتره که حتی روی موی بچه هایی که مبتلا نیستن هم انجام بشه…محض پیشگیری…و اما راهکار کاملا سنتی..۱قاشق غذاخوری پر…اسپند آسیاب شده به۱لیوان آبجوش برای موهای کوتاه…و۲قاشق و۲لیوان برای موهای بلند…اسپندرا آسیاب کرده بمدت۱۵دقیقه باآبجوش روی کتری دم کنید…سپس کل موهاراباآن آغشته کرده و۴۵دقیقه باکلاه پلاستیکی یاکیسه پلاستیکی موهاراپوشش دهید سپس باآب رقیق بدون هیچ شوینده ای موهاراآبکشی کنید..بهمین سادگی این کارنیازبه تکرار مجدد نداره…چون توهمون یبارشپش هارو ریشه کن میکنه…حداقل یکباراینکارو انجام بدیم حداقل بخاطر دختراوپسرای خودمون….چون واقعا شپش شایعه…واینکه لطفاتاجایی که میتونید پیامو گسترش بدید…ممنونم

 32. پریا می گوید

  سلام محلول دایلیس یا دایمتیکون عالیه حتما استفاده کنین بروشور داخل جعبش قشنگ راهنمایی کرده

 33. باران می گوید

  سلام دختر من سال گذشته شپش گرفت و حاضر نمی شد موهاشو کوتاه کنه یه شونه تو اینترنت تبلیغ کرده بود که خریدیم دخترمو بردم حموم نرم کننده خیلی زیاد به موهاش زدم این کار باعث می شه شپشها لیز بخورن . راحت تر جدا بشن بعد موهاشو تکه تکه جدا کردم و با شونه ای که خریده بودم موهاشو تکه تکه شونه زدم و هر دفعه شونه رو می کشیدم به موهاش شونه رو می زدم تو سطل آب تا تمام موهاش شونه کشیده شد وقتی تموم شد سطل آبو که خالی می کردم همه تخما و شپشها تو تشت بودن این کار رو هر روز به مدت یک هفته انجام دادم تا دیگه شپشی تو سرش ندیدم و دو هفته بعد هم تکرار کنید تا مطمئن بشید . امسال هم متأسفانه دوباره شپش گرفته که دارم همون روش رو انجام می دم امیدوارم راهکاری که گفتم به درد شما هم بخوره .

 34. no name می گوید

  سلام من تازه متوجه مشکلم شدم امروز رفتم دکتر و شامپوی پرمترین دادن با پمادکروتادرم که باید بیست چهارساعت پماد روی سرم بمونه به نظرتون تاثیر داره؟!

 35. زهره می گوید

  سلام من یه راه عالی پیشنهاد میکنم که رد خور نداره اسپند رو با اب بجوشونید و بعد از اینکه از حرارت افتاد صاف کنید به مدت نیم ساعت به تمام قسمت سر و موها اسپری کنید یا بریزید بعد با شامپو ضد شپش بشویید دوبار این کار را انجام بدید و معجزه شو ببینید

 36. محمد می گوید

  بهترین راه استفاده از شامپو مخصوص هست
  این فکر قدیمی که میگه باید موها کوتاه بشه کاملا مسخره ست. من موهام یک وجب بلندتر از کمرمه خیلی هم پر پشته اما به سرعت درمان شد. دکترم گفت کوتاهی مو ربطی به شپش نداره چون شپش و تخمها در دو یا سه سانتی مو قرار دارن. اگه میخواین کارتون راحت تر شه کوتاه کنید تا کنترل بیشتری داشته باشید. پس نگران نباشید از اینکه موهاتون بلنده تنها فرقش اینه باید وقت بیشتری بذارید و جایی رو از قلم نندازین. من با این موهای بلندم دوبار شپش گرفتم هر دوبار درمان شد. اولین بار یک ماه طول کشید چون بلد نبودم چیکار کنم اما برای بار دوم با استفاده از شامپو ضد شپش و واکس مو درمان شدم. واکس مو بخاطر بوی تندی که داره شپشو خفه میکنه. اگه کلاه بذارین رو سرتون دیگه چه بهتر.

 37. شپشی?? می گوید

  این نفت که میگن رشک هم نابود میکنه ؟؟؟

 38. نداستارک می گوید

  من پسرم سه سالشه امروز دیدم رشک زده شپش هم هست اما کم .نمیاره ادم بزنم نه نفت نه سس نه اسفند بچه است دیگه .چه راهکاری واسه بچه دارید خدا خیرتون بده .کاش خودم گرفته بودم این طفلک اذیت میشه

 39. *_* می گوید

  من همین امروز فهمیدم که شپش دارم در صورتی که واقعا رعایت میکردم اما نمیدونم چی شد که گرفتم لطفا کمک کنید حشره کش موهارو کم پشت نمیکنه؟؟ وااای لطفا کمک کنید من خیلی موهامو دوس دارم??

 40. زهرا می گوید

  تنها راه رشک ها یا همون تخم شپش قیچی کردن تارمو و اتو مو کشیدن هست و سلام با هیچ چی از بین نمی رن جز اینا دختر من دو هفته ست گرفتار شده به من هم انتقال داده دارم همچنان رشک می کشم تا تبدیل به شپش نشه

 41. .. می گوید

  خسته شدم
  یکی کمک کنه
  سرکه زدم -شامپو زدم همه چی زدم از بین میرن مگه
  روزی ده بار شونه میکنم
  شامپو میزنم یک هفته خوبه دوباره شروع میشه راه حل قطعی نداره کسی ؟؟
  سه چهار ماهه درگیرم

 42. .... می گوید

  تنها راهش سس هرشب سس و بمالید به همه جای سرتون بعد یه نایلون بکشید رو سرتون تا ۸ ساعت بمونه بعد بشورید سریع شپش و خفه میکنه اگه تخم شپش تو سرتون دیدید با حوصله یکی باید براتون هرجا تخم شپش قیچی کنه که یه دونه ام نمونه بعد سوره نبا بخونید هرشب برای دفع شپش بعد وقتی که همه ی این کارا رو کردید دیدید شپش و تخم شپش وجود نداره نابود شدن همشون باز هفته ای یکبار یا دوبارحتما سس بمالید که دیگه هیچ وقت شپش نگیریدایشالا

 43. mobina می گوید

  من چند ماهه که شپش گرفتم هرچی شامپو گرفتم خوب نشد هر روز چندتا شپش از موهام میگیرم تازه مادرم رشکاشو با ناخنش از سرم جدا می کنه ولی فایده نداره باید چیکار کنم خسته شدم موهامم تا پایین کمرمه نمی تونم کوتاهشون کنم تورو خدا کمکم کنید تازه سرکه و … هم جواب نداد .:(((((((

 44. ملیکا می گوید

  سلام من همه چیزروتجربه کردم شامپو؛سرکه وحتی روغن زیتون اسپندداروی گیاهی ازعطاری خریدم سس مایونز هم فایدهنداشت فقط تنها راه حلش نفت دو بارامتحان کنیدازشرشون راحت شوید

 45. Roze siyah می گوید

  سلام وقت همگی بخیر
  من توسط خواهر زادم که از مهد شپش گرفته بود آلوده شدم هر راهی رو بگید امتحان کردیم بی فایده بود راههایی مثل شامپو هگور که بهترین شامپو واسه این کاره دوتا استفاده کردم دونه ای ۵۰ هزارتومن دم کرده اسپند سرکه کارم شده بود هرکس هرچی میگه امتحان کنم ولی یه خانومی که موهای بلندی داشت همین جا مطلب گذاشته بودن هر چی از خدا میخواد بهش بده گفت کل موهام رو واکس مو غلیظ زدم یه خانوم دیگه هم سس مایونز و روغن زیتون رو پیشنهاد کرده بود ما سه نفر بودیم که از هم گرفته بودیم ولی تجربه به مانشون داد چرب کردن زیاد مو و شونه کشیدن بهترین راه حل واسه این ماجراست اونقدر اذیت شدیم که فکر کن سر یه بچه رو بخوای سرکه بزنی خیلی سخته اونقدر شستیم ضد عفونی کردیم خسته شدیم

 46. Roze siyah می گوید

  بچه ها سس مایونز رو ماهی یک بار به موهاتون بزنید واقعا عالیه بعد از چند بار استفاده در چند ماه حس میکنید موهاتون کراتینه شده

 47. aida می گوید

  سلام منم چند وقته دچار این مریضی شدم و تا حالا هرچیز که بگید رو امتحان کردم سرکه شامپو نفت اسپند سس مایونز و خیلی چیز های دیگه اما خوب نشد میشه یه راه حل حتمی به من بدید

 48. مهسا می گوید

  من پارسال شپش گرفتم ولی از اونجایی که خبرنداشتم باعث شد زیاد بشه و مادر و خواهرامم بگیرن،اولش با اسپند سرامون رو شستیم که تا حدودی شپش های بالغ ازبین رفتن بعدهم همه ی وسایل رو جوشوندیم و هرجایی که فکر کردیم ممکنه تخم شپش وجود داشته باشه رو جارو کردیم،مامانم به پیشنهاد داروخانه «ضد شپش .» رو گرفت و با اینکه فکر میکنم سه بار باید به موهات بزنی اما ما بیشتر زدیم و من خودم که خیلی وحشتناک بود اوضاعم چندین بار استفاده کردم،درکنارش ما دستی هم موهای همو تمییز میکردیم مثلا من میشستم و تخمای شپش رو با ناخن ورمیداشتم از سرخواهرم و اون برای منو ولی نکات بهداشتی رو کاملا رعایت میکردیم؛همه ی اینایی که گفتم باید پشت هم و همزمان انجام بشه،قطع نکنید روند درمان رو و مهم تر از همه روحیتون رو حفظ کنید
  ایشا.. موفق باشید در راه مبارزه با شپش ها موذی??

 49. بنفشه می گوید

  سلام روغن جامدبهترین ازبین برنده شپش ورشک هس تادوهفته هردوسه روزیک باربه موهاتون روغن جامدبزنین بعدچندساعت بشو رین شپش هارومیکشه تخم هارم خشک میکنه

 50. مهناز می گوید

  سلام.من ۲ یا ۳ سال پیش شپش گرفتم.ولی خیلیییی دیر فهمیدیم.وقتی متوجه شدم که جلوی ایینه دیدم برای خودشون دارند راه میرند.به شدت اعصابم ضعیف شد..ولی ۱ هفته ای بهش رسیدگی کردم ک خوب شد و سس مایونز یا روغن زیتون هر شب تا صبح میزدم..صبحم شسشتو میدادم.ولی جدا از این هر روز مامانم میشست لایه لایه باریک مو جدا میکرد و با قیچی بالاتر از رشک جدا میکرد.اخه اگ رشک یاهمون تخم با دست بخواین جدا بکنید ممکنه فک کنید جدا کردین ولی وسط مو مونده باشه..و اینکه هر وقت جدا کردین مو رو حتما اون چه تخمش چه خودشو بندازین تو اب..لایه پارچه و…مناسب نیست..و تمام چیزایی ک باهاش در ارتباط بودین چه از لباس چه بالشت ..هر چیزی خوب ضدعفونی کنید..مثلا بجوشونید و تو افتاب پهن کنید ..طی درمان اون محلی ک می خوابید و ترک کنید و یک جا دیگه بخوابین یک پارچه هم رو بالشت بندازید ک هر روز صد عفونیش کنید..محل خواب سابقتونم اسپری حره کش همه جا بزنید از فرش متکا ..همه جا…و درشو ببندید ک کسی رفت و امد نکنه.اگ میخواین دوباره نگیرید حتما هر چیزی ک احتمال میدین باهاش در ارتباط بودین ضد عفونی بشه…امیدوارم ب دردتون بخوره و لطفا به محض اینکه دیدین شپشرو سرتون درمان شروع کنید حتی اگ شک دارید چون در روز زیاد تخم میزارن و خیلی زود تکثیر میشن…و درمان تا از بین رفتن تخما حتی وقتی مطمین شدین چیزی نیس بازم تا چن هفته ولی به دفعات کمتر ادامه بدین..و این درمان خانوادگی انجام بدین.که کلا از خونتون ریشه کن بشه..

 51. Melik می گوید

  سلام دوستان من به این درد چند روزیه واقعا دچار شدم
  همه راهی رو امتحان کردم اما هیچ فایده ای نداشته لطفا منو راهنمایی کنید چیکار میتونم بکنم .
  موهامو کوتاه کردم جوابی نداده و همه شامپو هارو استفاده کردم ولی بازم توی سرم میبینم
  خسته شدم دیگه واقعا

 52. سارا می گوید

  سلام.
  اول اینکه خونسردیتون رو حفظ کنید.از شامپوی پرمتین اسفاده کنید.روز بعد سس مایونز بزارید تا صبح.روز بعد با سرکه بشورین.روز سوم باز سس بزارین.روز چهارم با سرکه سیب بشورین.ن با تاید هم شستم موهامو.هر شب روغن کنجد بزنید تا صبح بمونه.بعد شونه کنید.شونه کردن خیییییلی مهمه چون باعث میشه تخم ها بمیرن
  روغن کنجد خیلی تاثیر داره باعث میشه راخت تخم ها بیان تو شونه.
  ملافه و لباس ها رو با ۶۰ درجه بشورین و اتو کنید.لباس هاتون تند تند عوض کنید.از اسپری هم میتوتید استفاده کنید .من پتو ها عروسک ها رو گذاشتم داخل نایلون ۱۰ روز بمونه
  این کارا رو انجام بدید ایشالا درمان میشید

 53. مریم می گوید

  سلام دوستان من پریسال به دلیل ارتباط با یکی از بچه های فامیل شپش افتاد تو سرم .اول موهای بلندمو کوتاه کردم شروع کردم انواع شامپو و داروهایی که تو نت زدن رو مالیدم به سرم .هر روز سرکه میزدم .اما فایده نداشت که نداشت تا یه سال رو سرم بودن .یه جوری شده بود که گریه میکردم .چون خیلی از راه هایی که تو نت زده بود رو رفتم .تا اینکه تابستون رفتم شهرستان خونه مادربزرگم .بعد فهمید که شپش افتاده.منو برد تو اتاق چشامو دهنمو بستم .پیف پاف حشره کش رو زد به موهام بین همه موهام زد . بعد بیست دقیقه شستم .باز بعد بیست روز یه بار دیگه برام زد که تخماشون بمیرن . و بعد از اون روز دیگه شپشا کامل رفتن .چندماه بعد تو دخترای فامیلمون شایع شد .به همشون پیشنهاد پیف پاف حشره کش دادم و همشون هم نجات پیدا کردن از دست شپشا .اومدم اینجا تا تجربم رو در اختیارتون بزارم .ممنون

 54. زهرا خانم می گوید

  توجه
  توجه
  با سلام خدمت دوستان ، تنها راهی که من جواب گرفتم استفاده از صابون گوگرد بود که به قیمت ۵ هزار تومان از داروخانه گرفتم با یبار شستشو انگار کلا نابود شدن اما من همچنان هر وقت که حمام میروم استفاده میکنم چون خیلی خاصیت دارد ، هر دفعه هم در حمام شانه دندانه ریز به سرم میکشم اما دیگه اصلا حتی یدونه هم ندیدم شکر خدا ، توکل به خدا هم یادتون نره ، حتما حتما حتما تهیه کنید و استفاده کنید بگذارید قشنگ یک ربع روی مو بماند یا بیشتر مطمن باشید جواب میگیرید ، دعا فراموش نشود .

 55. نازی می گوید

  سلام من دو هفته پیش متوجه وجود رشک روی موهام شدم ولی از اونجایی که زیاد نبود مشخص بود که مدت کمیه که شپش گرفتم ? ولی خب همون روزی ک فهمیدم شاید نزدیک دو ساعت درموردش مطالعه کردم و بعدم موهامو ۱۲ سانت کوتاه کردم سس مایونز زدم ولی فقط ۳ ساعت رو سرم موند بعدم با شونه مخصوص و نرم کننده شونه زدم( شونه کردن موهای کوتاه واقعا راحته و وقت کم تری میبره) و همون شب هم سشوار کشیدم هم تا سه روز اتو مو زدم صبح هم تمام اتاقم رو تمیز کردم و ملافه و عروسک و لباس و شال و همه و همه چی رو با آب ۶۰ درجه شستم حتی درز های تختم رو بخارشوی زدم و فرش هم دادم قالیشویی ? هروز مامان سرم رو نگاه میکرد چیزی نمیدید تا یک هفته که امروز دیدم بازم رشک دارم و جای خوردگی پس کلم بود ? واقعا نمیدونم از کجاااااا اومده دوباره من که تمام اتاق رو تمیز کردم چند بار هم سرم بررسی شده و چیزی ندیدن… شما بگین چگونه ? ولی بازم نا امید نشدم و مایونز زدم اینبار ۸ ساعت گذاشتم بمونه میرم میشورم و بازم تمام اتاقم رو تمیز میکنم… من خیلیییی تو سایت های مختلف نظرات مختلفی خوندم و چیزی ک نظرم رو جلب کرد اینکه وقتی کسی شپش میگیره مطمئنن یه سر به روش های درمانش میزنه و مطمئنن هم سس مایونز و سرکه و روغن استفاده میکنه با شامپو و شونه! ولی همه و همه گفتن نتیجه ای نگرفتن به جز چندین نفر که هروز پشت سر هم سس مایونز استفاده کردن.. ولی دو تا نظر رو خوندم یکی دختر خانومی که نوشته بود دو سال شپش داشتم نرفت تا اینکه حشره کش زدم به موهام و یه شخص دیگه هم اینجا همین رو گفته بود و یه نظر دیگه هم که دو بار دیدم و جواب گرفته بودن صابون گوگرد بود به نظرم باید راه های جدید تر و قوی تر رو امتحان کنم ? اصلا هم ناراحت نیستم ?? حداقل میشه باهاشون دردل کرد شبا اصلا اعتراضی نمیکنن خب ? شایدم وقتی شپشمو یافتم بزارمش تو شیشه هروز بهش خون بدم ? بعد از هرکی خوشم نیومد شپشوش کنم ? خلاصه ? روحیتون رو از دست ندید بالاخره که ریشه کن میشه ? پدرشونو درارین بابا هر راهی جواب نداد یه راه دیگه پیدا کنید اینم از تجربیات کااااااامل از یک شپشو ??? موفق باشید شپشو ها

 56. الی می گوید

  سلام من افسرده شدم حالم خوب نیس یکی ب من کمک کنه هرکی یه چیزی میگ هر زهرماری زدمولی تموم نمیشه موهام تا کمرم بود کوتاه کردم الانم حاضرم برم کچل کنم ولی حیف ک عروسی داریم خدا باعث و بانیشو ذلیل کنه من الان دوماهه بدبخت شدم توروخدا یکی راه حل نهایی بگه از شر این موجود خلاص شم???????????

 57. ی دوست می گوید

  سلام منم هر راهی و که بگید امتحان کردم اول از همه سپنج و جوشوندم و ابشو به سرم اسپری کردمو ۱ شب رو سرم‌موند و فرداش رفتم حمام باز شبش روغن زیتون زدم و فردا صبحش رفتم حمام و با تاید شستم و دوباره شبش سرکه زدم و تا صبح گذاشتم و رفتم حمامو دوباره شستم و امروز صبحم با شامپو پرمترین شستم و مامانم با سشوار خشک کردن و دونه دونه از تو ماهام چیدن درضمن تویه سرم باید بگردن که پیدا کنن شاید در کل ۳۰ تا دراوردن از تویه موهام تخم شپشو من خوده شپشو ندیدم هنوز تویه سرم بعد با اتویه مو لایه لایه اتو کردنو دوباره چک کردن و دوتا دراوردن الانم اسپری حشره کش ابی گرفتم میخوام بزنم که به حقه علی ریشه کن شن الانم دارم خونرو ضدعفونی میکنم امید بخدا گره از کاره همه باز شه در ضمن یه هفتس درگیرشم شب خوابه شپش میبینم واقعا روحیمو باختم اگه مامانم نبود هیچ کار نمتونستم بکنم خدا عمرش بده .

 58. سبو می گوید

  بهترین روش استفاده از رنگ مو هست با یه بار استفاده ریشه کن میشه