شعار “نه سازش نه تسلیم” باور ماست

0
کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما در برابر جهان مقاومت کرده‌ایم؛ می‌توانیم در برابر مشکلات نیز بایستیم و مقاومت کارگزاران در برابر رانت خواری، فساد و تبعیض به پیشرفت‌های ما خواهد افزود.
به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سفر انتخاباتی خود به رشت در جمع مردم در مهدیه این شهر ضمن تشکر از شعارهای آنها گفت: وقتی ملت به امام راحل ابراز لطف کرده و از او تعریف می‌کردند ایشان احساس نگرانی از لغزش می‌کرد لذا آنچه که در شعارهای شما ابراز لطف به من است اما امیدوارم بنده توجه داشته باشم تا خدای ناکرده دچار لغزش نشویم.
وی ادامه داد: آن چیزی که برگ برنده ماست ۸ هزار شهید گیلان و پایداری و مقاومت مردم است.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: شعار نه سازش نه تسلیم درست است هرچند این فقط یک شعار نیست بلکه شعور و باور است و ما همه یار رهبری هستیم.
جلیلی افزود: ملت ما تجربه کرده است که تنها راه حرکت و پیشرفت توصل به قرآن و اهل بیت است که بدون هیچ تغییری در ولایت فقیه متجلی می شود.
وی افزود: امروز تبعیت از ولایت فقیه همانند سوار شدن بر کشتی است که انسان‌ها را به جلو حرکت می‌دهد و در دوران حوادث و موج‌های فتنه و دشمنی دشمنان توصل به این کشتی امنیت بخش است و هرکس به هر دلیل خود را از آن دور نگه دارد غرق خواهد شد.
جلیلی اظهار داشت: ما نباید جلوتر از این کشتی حرکت کرده و یا از آن عقب بمانیم بلکه باید همراه با او حرکت کنیم.
این کاندیدای ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر امروز دنیا با حیرت به ما نگاه می‌کند که چرا علی‌رغم همه فشارها و تنگناهایی که برای ملت ایجاد کرده این ملت متوقف نشده و در موج‌های سنگین حرکت می‌کند به طوری که نخست وزیر اسبق ایتالیا به خود بنده گفت ملت شما فقط مقاومت نکرده بلکه پیشرفت هم داشته است.
جلیلی افزود: پیشرفت‌های ما به خاطر گفتمان انقلاب اسلامی و  اسلام نابی است که امام راحل در جامعه حاکم کرده است.
کاندیدای اصولگرای ریاست جمهوری یازدهم در واکنش به درودها و شعارهای مردم رشت گفت: آن چه درود دارید نثار امام(ره) و شهدا کنید و تمام ظرفیت‌ها را برپای مقام معظم رهبری فدا کنید و دیگران فقط می‌توانند در این مسیر اظهار وجودی داشته باشند چرا که این اعتقاد ماست و شاهد بودیم کسانی که از رهبر انقلاب فاصله و زاویه گرفته‌اند نتوانسته‌اند در مسیر پیشرفت موفقیت داشته باشند که این پیشرفت در نگاه ما متعالی بوده و ابعاد مادی و معنوی را در برمی‌گیرد.
وی ادامه داد: کسانی که دچار انحراف از مسیر ولایت فقیه شوند همان زمان لحظه سقوطشان خواهد بود.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشتی انقلاب اسلامی امروزدر پیچ دیگری قرار دارد و ما باید بدانیم چگونه عمل کنیم لذا باید به حرکت و گفتمان انقلاب اسلامی باور داشته باشیم.
وی افزود: انقلاب اسلامی پرافتخارتر از همیشه در عرصه جهان ظهور کرده است و این ادعای من نیست بلکه عین اظهارات دشمنان ماست.
جلیلی اظهار داشت: دشمنان علی‌رغم اختلاف با یکدیگر در حوزه‌های دیگر برای ایستادن در مقابل ایران تمام ظرفیت خود را به کار گرفته‌اند چرا که می‌دانند ایران دارای اقتدار بالایی است.
وی اضافه کرد: آن‌ها خود اعتراف کرده‌اند که بحران سوریه بدون ایران حل نخواهد شد.
جلیلی افزود: این که بگوییم یک فرد در جامعه موفق است باید بدانیم که این موفقیت به پشتوانه ملت ایران و اندیشه‌های اسلامی حاکم شده است و این عظمت انقلاب اسلامی است که چنین قدرت و اقتداری برای ایران تولید کرده است.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشتی شتابان انقلاب اسلامی از همه پیچ‌ها عبور کرده و ان شالله با برگزاری انتخاباتی پرشور و عبوراز این پیچ حماسه سیاسی ایجاد خواهد کرد.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی زمانی جمهوری اسلامی را و درزمانی دیگر قدرت ایران در منطقه را تثبیت کرد و وظیفه من و شما این است که امروز دراین مرحله جدید و تثبیت تمدن اسلامی موانع را برطرف کرده و به سمت پیشرفتی که در خور انقلاب است حرکت کنیم.
جلیلی افزود: ساختار اجرایی و اداری کشور باید به گونه ای باشد که ظرفیت آحاد ملت را آزاد کند که در این صورت پیشرفت های بزرگی در انتظار ما خواهد بود.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: غرب بارها گفته است که مشکلش با ما حقوقی نیست بلکه سیاسی است و به تعبیر مقام معظم رهبری مشکل آن‌ها ایران هسته‌ای نیست بلکه ایران اسلامی است چرا که نمی‌خواهند کشوری اسلامی مانند ایران و با ولایت فقیه در برابر آنها بایستد و پیشرفت کند.
وی افزود: پنج کشور جهان برای خود انحصاری درست کرده و الگویی ساختند تا بقیه کشورها طبق آن حرکت کنند اما ایران با الگوی تمدن اسلامی و ولایت فقیه در برابر آن ها مقابله کرده و باید نشان دهد که این الگودر همه زمینه ها موفق است.
جلیلی اظهار داشت: رئیس جمهور رئیس قوه مجریه است و مثل ماشینی است که باید مردم را به هدفشان برساند نه این که برای آن‌ها مانع ایجاد کند.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر ساختار اداری کشور قدرت پیدا کرد باعث خواهد شد موانع برطرف شده و ظرفیت‌ها آزاد شود به طوری که هر جوان ما می تواند کارآفرینی کند.
وی ادامه داد: اگر ساختار درست نباشد با تغییر قوانین و سیاست نمی‌توان مسیر را پیش برد لذا از همه ظرفیت‌ها باید استفاده حداکثری شود.
جلیلی با اشاره به ظرفیت‌های استان گیلان گفت: مثلا اگر از ظرفیت دریا در جهت اشتغال و تولید در کشور استفاده شود و بهره وری از ظرفیت‌های دریا بالا برود موفقیت‌های زیادی خواهیم داشت.
وی افزود: طبق قانون ۱۵ هزار میلیارد تومان برای کمک به کشاورزی در نظر گرفته شده است که صید نیز یکی از آن‌هاست در حالی که هنوز نتوانستیم حتی از ۹ هزار میلیارد تومان آن استفاده کنیم.
جلیلی ادامه داد: ما می‌توانیم سالانه هزار شناور جدید تهیه کنیم و با این کار اشتغال را بالا برده و حتی تولیداتمان را صادر کنیم.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: با تنظیم اقتصاد بدون نفت و رهایی از وابستگی به درآمدهای نفتی می‌توان از ظرفیت‌های کشور به خوبی استفاده کرد.
وی افزود: طبق آمار جهانی موقعیت جغرافیایی ایران این ظرفیت را دارد که ۲۳۶ میلیون تن بار کانتینری از آن عبور کند غیر از بار فله ای که ظرفیت ۴۵۰ میلیون تنی دارد.
جلیلی گفت: استفاده‌ای که امروز ما از این ظرفیت داریم ده میلیون تن است در حالی که اگر فقط ۲۵ درصد آن را فعال کنیم و ۱۰۰ میلیون تن کالا عبور دهیم ۲۰ میلیارد دلار درآمد در سال کسب خواهیم کرد.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما باید سازوکارهای جدیدی در دولت، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها بنا کنیم چرا که ما مشکل قانون و برنامه نداریم و این‌ها باید به سراغ مردم بروند و ظرفیت‌های آن‌ها را آزاد کنند.
وی اظهار داشت: برای رفع گرانی و تورم باید تولید را بیشتر کنیم تا کالای بیشتری در جامعه به وجود بیاید و در این مسیر باید موانع را از سر راه مردم برداریم.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دوران دفاع مقدس همه دنیا به صدام کمک می‌کرد و حتی یک سیم خاردار به ما نمی‌دادند اما ملت ایران با تکیه بر گفتمان انقلاب اسلامی به پیروزی‌های بزرگی دست یافت و امروز نیز این گفتمان باید در ساختار اجرایی و اداری کشور نهادینه شود.
وی ادامه داد: کسانی که مسئولیت برعهده می‌گیرند باید کمترین هزینه‌ها را داشته باشند اما بیشترین خدمت را به مردم بکنند و دولت باید از ریخت و پاش و افراط جلوگیری کرده و بیشترین رفاه را برای مردم ایجاد کند.
جلیلی افزود: ما باید باور داشته باشیم که گفتمان انقلاب اسلامی با تکیه بر اسلام و ولایت فقیه پیروزهای بزرگی داشته اند و در برابر جهان مقاومت کرده‌اند لذا امروز نیز می‌توانیم در مقابل مشکلات بایستیم و اگر کارگزاران در مقابل رانت‌خواری، فساد و تبعیض مقاومت کنند به پیشرفت های ما افزوده خواهد شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم دراین انتخابات آن چه که خیر است رقم بخورد تا با خلق حماسه سیاسی زمینه های خلق حماسه اقتصادی فراهم شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ