در مطب برخی از پزشکان متخصص زنان و زایمان چه می‌گذرد؟

0

اگر تصور می‌کنید همه پزشکان متخصص زنان و زایمان به درمان نازایی و یا «بیماری»هایی چون برداشتن غدد سرطانی و مانند اینها مشغولند، باید بگوییم سخت در اشتباهید؛ چون برخی از آن‌ها که پول و درآمد بالا را بیش از هر چیز دیگری در نظر دارند این روزها به انجام انواعی از عمل‌های زیبایی با قیمت‌های گزاف رو آورده‌اند که برخی از این جراحی‌های زیبایی نیز بسیار آرام در حال شیوع و رواج میان زنان و حتی گاهی دختران جوان است.

هزینه عمل پرینورافی متخصص زنان و زایمان لابیاپلاستی چیست جراحی لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی پرینورافی تنگ کردن آلت تناسلی زنان

عمل‌های زیبایی واژن این روز‌ها به کسب درآمد بسیاری از این دست پزشکان تبدیل شده است؛ عمل‌هایی که‌ گاه نه تنها سلامت جنسی بلکه حتی جان بیماران را نیز به مخاطره می‌اندازد. این عمل‌ها شامل مواردی است همچون لابیاپلاستی (تزریق چربی به کناره‌های واژنپرینورافی (تنگ کردن آلت تناسلی زنان)، رفع تیرگی پوست قسمت مذکور، برجسته‌سازی ، کوچک و بزرگ کردن کلیتوریس و مانند اینها که برخی از این پزشکان با اخذ مبالغ میلیونی و معمولا هم بدون ضابطه به انجام آن مبادرت می‌کنند.
یکی از مراجعه کنندگان که برای انجام عمل همزمان دو عمل لابیاپلاستی و پرینورافی به مطب پزشک متخصصی در این زمینه مراجعه کرده، پس از عمل دچار مشکل تنفسی می‌شود و جانش در معرض خطر قرار می‌گیرد. او اکنون که از مهلکه چنین خطری جان به در برده، به خبرنگار ما می‌گوید: پزشک متخصص زنان که از کانادا هم تخصص خود را گرفته، ابتدا به من گفت عمل شما با بیهوشی موضعی ۳ میلیون و با بیهوشی کامل ۵ میلیون تومان تمام می‌شود. وقتی عمل را انجام داد به خاطر اینکه من زیر بیهوشی دچار مشکل تنفسی شدید شدم و مجبور شده بود تلاش مضاعف و وقت بیشتری صرف نجاتم کند، از من ۷ میلیون گرفت چون می‌گفت خیلی به زحمت افتاده است!

وی در باره علت مراجعه‌اش برای انجام این نوع عمل زیبایی می‌افزاید: بعد از زایمانم دچار مشکل بی رغبتی و سرد مزاجی به انجام رابطه جنسی شده بودم؛ وقتی به پزشک مراجعه کردم گفت با انجام این عمل‌ها مشکلم برطرف می‌شود.
خبرنگار جام جم سرا در گزارش خود می‌افزاید: برای اطلاع از چند و چون ماجرا با مطب‌‌ همان پزشک تماس گرفتم. منشی خانم دکتر گفت: این عمل را با یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان انجام می‌دهند و هیچ عارضه‌ای هم برای بیمار ندارد. البته چون برخی خانم‌ها می‌ترسند بیهوشی کامل انجام می‌دهیم ولی برای اینکه مشکلی پیش نیاید معمولا بیهوشی موضعی انجام می‌شود.

او تاکید کرد در عمل لابیاپلاستی چربی از قسمت ران بیمار برداشته و به واژن بیمار تزریق می‌شود و خانم دکتر هم آن را تضمینی انجام می‌دهند! البته باید بیایید و از گالری ما در مطب دیدن کنید و عکس های آلبوم قبل و بعد از عمل را ببینید و مقایسه کنید!!!

متخصصان هشدار می‌دهند با عمل لیپوساکشن و تزریق چربی در قسمت‌های مختلف بدن از جمله زیر چشم‌ها، لب‌ها، چانه، چروک دست‌ها و پا‌ها و مانند اینها، خطر گسترش عفونت، تشکیل لخته‌های خونی، حرکت برجستگی‌های چربی، تغییر رنگ پوست و… وجود دارد. آنها همچنین تاکید می‌کنند که در لابیاپلاستی خطر اختلال جنسی در زوج‌ها هم ممکن است به وجود آید و افراد نباید ناآگاهانه خود را در معرض این گونه عمل‌های غیر ضروری قرار دهند؛ بویژه اینکه این عمل‌ها در مطب‌های شخصی، و همچنین در نبود تجهیزات احیای مناسب برای موارد اورژانسی و ناگهانی انجام می شود .
آن‌ها تصریح می‌کنند که رابطه جنسی پرشور و لذتبخش در وهله اول به میزان ارتباط عاطفی زوج‌ها بستگی دارد و برای درمان سردمزاجی و عدم انگیزه در زمان رابطه جنسی، زوجین باید پیش از هر کاری روابط عاطفی خود را اصلاح کنند.
نا‌گفته نماند که انجام برخی اعمال زیبایی واژن به دلایلی چون نقص‌های مادرزادی ضروری است و قطعا این گزارش شامل چنین مواردی از عمل‌های جراحی موسوم به زیبایی نمی‌شود اما همچون دیگر بخش های جراحی های پلاستیک و زیبایی، که بیشترین حجم شکایت‌های بیماران را دارند، به نظر می‌رسد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی و دیگر تشکیلات دست‌اندرکار و مرتبط با این حوزه باید نظارت بیشتر و بهتری بر این گونه موارد داشته باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ