همه قهرمان بازی های محسن قهرمانی

0

میثم حسینی محسن قهرمانی داوری محسن قهرمانی تاریخچه سپاهان پرسپولیس باخت پرسپولیس اشتباهات محسن قهرمانی اخبار داغ فوتبال  مشرق، دقیقه ۴ دیدار تیم های سپاهان اصفهان و پرسپولیس بود که به یکباره در بهت و ناباوری همگان سوت داور مسابقه به صدا درآمد و یک پنالتی برای تیم سپاهان اعلام شد. این ضربه پنالتی البته تنها کاری نبود که محسن قهرمانی انجام داد و میثم حسینی، مدافع سرخپوشان را نیز طی تصمیمی عجیب و غریب از زمین مسابقه اخراج کرد تا شاید عجیب ترین قضاوت داوری لیگ سیزدهم رقم بخورد.

از سوی دیگر هنوز بازی به پایان نرسیده بود و در میانه های راه بود که به یکباره نظرات کارشناسان داوری روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت. حتی سایت باشگاه پرسپولیس نیز بیکار ننشست و در گفتگو با کارشناسان برجسته داوری، نظرات آنها را درخصوص پنالتی گرفته شده علیه پرسپولیس خواستار شد. کارشناسان نیز همگی یک نظر داشتند. محسن قهرمانی در این صحنه افتضاح عمل کرد نه اشتباه.

اما این اولین باری نیست که از محسن قهرمانی چنین اعمالی سر می زند و در گذشته نیز بارها و بارها چنین اشتباهات عجیب و غریبی از سوی وی سر زده اما عدم برخورد صحیح و مناسب کمیته داوران سبب شد تا یکبار دیگر تصمیمات این داور همیشه جنجالی، حاشیه های جدیدی را در فوتبال کشور ایجاد نماید. در ادامه همه قهرمان بازی های محسن قهرمانی در طول سال های قضاوت در لیگ برتر که سایت فردا اشاره کرده است را می بینید:

اولین اشتباه، یک دهه پیش

سال ۸۲ در دیدار تیم های استقلال و سایپا بود قهرمانی اولین اشتباه بزرگ داوری خود را انجام داد تا در بین داوران جوان نامی برای خود دست و پا کند. او در دقیقه ۶۰ بازیکن همشهری اش، نیکبخت واحدی را اخراج کرد و باعث تعجب تماشاگران استقلال شد. بعد  از آن وقتی از وی درخصوص این اشتباه سوال کردند عنوان کرد که خودش فحاشی نیکبخت واحدی را شنیده است.

سه سال بعد و بازهم علیه استقلال

سال ۸۵ و زمانی که دو تیم استقلال و سپاهان در کورس قهرمانی بودند، بازی فوق العاده حساسی به قضاوت محسن قهرمانی بین دو تیم برگزار شد. سایپا از حریفش جلو افتاده بود. در یک صحنه داور مسابقه بدون اینکه اتفاق خاصی بیفتد ناگهان بازی را قطع کرد. همه متعجب بودند . باز هم دست محسن قهرمانی کارت قرمز را از جیب بیرون کشید و این بار سیاوش اکبرپور را از زمین اخراج کرد. بعدها قهرمانی گفت که مهاجم استقلال هنگامی که از کنارش رد می شده به او توهین کرده است.

همان سال و اینبار نوبت پرسپولیس

در رقابت های نیمه نهایی جام حذفی در سال ۸۵ رقابتی حساس بین پرسپولیس و سپاهان برگزار شد که قضاوت آن نیز بر عهده محسن قهرمانی بود. پرسپولیس تا دقایق پایانی یک بر صفر از حریف جلو بود تا اینکه تنها ۴ دقیقه مانده به پایان مسابقه قهرمانی در سوت خود دمید و یک پنالتی را به اشتباه به سود سپاهان اعلام کرد. همین پنالتی شیرازه پرسپولیس را از هم پاشید و سرانجام سرخپوشان با ۴ گل از حریف شکست خوردند.

کورس قهرمانی و خوشحالی استقلالی ها

شاید اکثر هواداران استقلال خطایی را که محسن قهرمانی برای استقلالی ها در داخل محوطه جریمه در بازی این تیم برابر ذوب آهن در سال ۸۷ اعلام کرد را به یاد داشته باشند. زمانی که عیسی اندوی دروازه بان ذوب آهن چند ثانیه توپ را در اختیار داشت، به یکباره با سوت داور مواجه شد. خطا درست چسبیده به محوطه جریمه به سود استقلال اعلام شد و دروازه ذوب آهن باز شد تا استقلال در کورس قهرمانی از حریف پیش بیافتد.

اشتباهاتی که منجر به محرومیت شد

سال ۸۷ و دیدار تیم های راه آهن و مس کرمان. طبق اعلام کمیته داوران قرار بود محسن ترکی داور مشهدی این بازی را قضاوت کند. اما هنگامی که سوت آغاز مسابقه به صدا درآمد آن داور هیچ شباهتی به محسن ترکی نداشت. این بار نیز یک بازیکن مس  در محوطه جریمه سرنگون شد و قهرمانی در سوت دمید و اعلام پنالتی. تصاویر آهسته نشان دادند که هیچ برخوردی بین بازیکنان بوجود نیامده است. اما شاهکار قهرمانی در ثانیه های پایانی بازی بود. جایی که  بازیکن راه آهن سانتر ارسالی را وارد دروازه مس کرد، اما قهرمانی گل را مردود و شادی راه آهنی ها را ناتمام گذاشت. او خطای بازیکنان راه اهن را گرفته بود،  اما تصاویر آهسته نشان دادند که هیچگونه خطایی صورت نگرفته. جنجال ها و حاشیه ها تا جایی پیش رفت که قهرمانی بعد از این بازی به خاطر اشتباهات واضح محروم شد.

تا فحش دهند خطا نمی گیرم

دربی گیلان مثل همیشه پرحاشیه و جنجالی شده است. محسن قهرمانی که از فحاشی تماشاگران به ستوه آمده است، بازی را رها کرده و خطا نمی گیرد. در برنامه ۹۰ فردوسی پور از روی تصویر صحبت های او را لب خوانی می کند که در اعتراض بازیکنان به نگرفتن خطاها می گوید تا تماشاگران فحاشی کنند خطا نمی گیرم! قهرمانی باز هم خبرساز می شود و کمیته داوران نیز به دلیل ورود او به مسائل خارج از داوری قهرمانی را ۲ ماه محروم و رسماً اعلام می کند.

لیگ دوازدهم و سوت استقلالی

محسن قهرمانی در دیدار تیم های استقلال و نفت تهران در سال ۹۱ دو بازیکن نفت را از زمین مسابقه اخراج کرد تا استقلال هم به سادگی از سد نفتی ها عبور کند و هم صدرنشین رقابت های لیگ شده و سایر رقبا را جا بگذارد.

و آخرین مورد، پرسپولیس – سپاهان ۹۲

جمعه شب اما آخرین مدل از قهرمان بازی های محسن قهرمانی و بازهم اینبار علیه تیم فوتبال پرسپولیس به نمایش درآمد. سوت داور در دقیقه ۶ مسابقه به سود سپاهان به صدا درآمد و یک بازیکن پرسپولیس نیز از زمین اخراج شد تا همین امر سبب شود پرسپولیس تا پایان بازی حتی یک حمله را هم نداشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ