جزئیات برنامه روحانی در نیویورک

0
رئیس‌جمهور در حاشیه سفر به نیویورک جهت سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، با تعدادی از رؤسای جمهور کشورهای جهان و نخست ‌وزیر ایتالیا دیدار می‌کند.
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برای شرکت در شصت‌و‌ هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل فردا دوشنبه عازم نیویورک می‌شود.
رئیس‌جمهور ساعت ۹ و نیم صبح فردا دوشنبه دوم مهر پس از شرکت در مراسم ویژه آغاز سال تحصیلی مدارس، تهران را به مقصد نیویورک ترک می‌کند و هواپیمای وی ساعت ۱۹ به وقت آمریکا در فرودگاه “جان‌اف‌کندی” فرود می‌آید.
شرکت در مراسم افتتاحیه مجمع عمومی سازمان ملل، دیدار با رؤسای جمهور فرانسه و اتریش، وزیر خارجه آلمان و نخست‌وزیر فیجی از برنامه‌های رئیس‌جمهور در روز اول حضور وی در نیویورک خواهد بود.
مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی سی‌ان‌ان و روزنامه واشنگتن‌پست و مصاحبه با سی‌بی‌اس از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در جریان سفر به نیویورک است.
روحانی همچنین با رؤسای جمهور تونس و لبنان و دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی دیدار خواهد کرد.
ملاقات با دبیرکل سازمان ملل، رئیس جمهور ترکیه و معاون نخست‌وزیرعراق و نخست‌وزیران ایتالیا و اسپانیا و دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور در جریان این سفر است.
حضور و سخنرانی در افتتاحیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد (نم)، سخنرانی در اجلاس خلع سلاح هسته‌ای و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران و رسانه‌ها در روز آخر از دیگر برنامه‌های سفر رئیس‌جمهور به نیویورک است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ