خانه / آخرین اخبار / زمان واریز یارانه های نقدی ،یارانه فروردین ماه ۹۶

زمان واریز یارانه های نقدی ،یارانه فروردین ماه ۹۶

زمان واریز یارانه ها ، تاریخ واریز یارانه نقدی اسفند ۹۵ ،فرودین ۹۶ و اردیبهشت ۹۶ یارانه ها را کی می ریزن  ،یارانه ها کی واریز می شود

هفتاد و چهارمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه فروردین ۱۳۹۶)  ساعت ۲۴ شنبه ۲۶ فروردین ماه امسال واریز و قابل برداشت می شود.

یارانه نقدی فروردین ۹۶ صبح روز یکشنبه ۲۷ فروردین ۹۶ قابل برداشت است.

این در حالی است هفتاد و سومین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه اسفند ۱۳۹۵)  ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ماه واریز شد.

اعلام اولویت های حذف یارانه ۲۴ میلیون پردرآمد

پورابراهیمی از مشخص شدن اولویت های حذف یارانه ۲۴ میلیون پردرآمد خبر داد و گفت: دولت مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی افراد را در اختیار دارد. سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ در باره معیار حذف یارانه ۲۴ میلیون خانوار پردرآمد ایرانی نیز گفت: بخش عمده حذف یارانه این افراد با تمرکز بر درآمد آنان است که در گروههای ذیل قرار دارند:

گروه اول:
کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل ۳۵ میلیون تومان است.

گروه دوم :
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، قضات ، اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیر دولتی، پزشکان و دندانپزشکان .

گروه سوم:
کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه ، شهرداری ها و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از ۳۵ میلیون تومان بیشتر است.

گروه چهارم:
کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و روسا و معاونین مناطق و شعب بانک ها و بیمه ها و موسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از ۳۵ میلیون تومان است.

گروه پنجم:
کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند.

گروه ششم:
کلیه کسانی که در ۳ دهک بالای درآمدی هستند و در گروههای یاد شده ذکر نشدند.

همچنین براساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها، مبلغ یارانه این مرحله نیز همانند ماه های گذشته برای هر مشمول ۴۵۵ هزار ریال است که به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

محمدباقر نوبخت در پاسخ به این سوال که نظر دولت برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها برای سال آینده (۱۳۹۵) چیست، تأکید کرد: بر اساس تبصره‌ای که در لایحه بودجه ۹۵ در نظر گرفتیم دولت تصمیم دارد قانون هدفمندی یارانه‌ها را همانند گذشته استمرار دهد.

براساس لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵ که از سوی دولت به مجلس ارائه شده، مشخص شد که دولت قصد ندارد یارانه ثروتمندان را حذف کند.

علی ربیعی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، در مورد شاخص حذف افراد از یارانه و اینکه تاکنون چند نفر از دریافت یارانه حذف شده‌اند، گفت: در بحث یارانه ابتدا خلاف قانون اجرا شد. اگر زمینه‌های دقیق آن ملاحظه نشود به راه غلط خواهیم رفت. حدود ۲۸ پایگاه اطلاعاتی را در این یکسال اخیر سامان دادیم و با آنها گفت وگو کردیم و چیز جدیدی بوجود نیاوردیم.

وی ادامه داد:ما درآمد و هزینه را در سه فرمول می گذاریم. مسکن، خودرو، درآمد و حتی سفر می تواند دارایی شما محسوب شود البته سفرهایی که بابت ماموریت می روند را جدا کردیم. هرچند یکی از اشکالاتی که بوجود آمده بود این بود کارگرانی که در خارج بوده و حذف شده بودند را بازگرداندیم. ما از طریق پایگاه ها دسترسی به فعالیت های اقتصادی داریم اما به حسا‌بهای بانکی سرک نکشیدیم.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۲٫۱ میلیون نفر را حذف قطعی کردیم که ۸۰ درصد شکایت نکردند. در ارتباط با آن ۲۰ درصد هم زمانی که نشانشان دادیم چه اموالی در اختیار دارند، ۱۰ درصدشان قبول کردند و رفتند اما آن ۱۰ درصد هم می گفتند که بله شاید این اموال را داشته باشیم اما در خانه بیمار سرطانی یا دانشجو و یا تحصیلکرده بیکار داریم.

ربیعی افزود: شیوه اعتراض را خیلی روان کردیم، فرد می گوید من این اموال را دارم و ما از وی تعهد می گیریم که چنانچه نتواند اثبات کند ما آن میزان پرداختی را از آنها خواهیم گرفت. در مرحله آخر هم به تحقیقات میدانی خواهیم رفت که تاکنون به این مرحله ورود نکرده‌ایم.

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که چه میزان از افراد باید از دریافت یارانه حذف شوند، اظهار کرد: ما می خواهیم به تکلیف قانونی که مجلس برای دولت در نظر گرفته، برسیم. طبق قانون مجلس حدود ۶ میلیون نفر باید از دریافت یارانه حذف شوند. در کرج بسیاری یارانه‌های خود را به بهزیستی دادند و از این طریق سالانه ۵ میلیارد تومان در اختیار بهزیستی کرج قرار گرفته شده است.

قطع یارانه نقدی سوابق اکبر ایزدی سایت یارانه نقدی سازمان هدفمندی یارانه ها زمان واریز یارانه نقدی حذف شدگان یارانه نقدی جاماندگان یارانه نقدی بیوگرافی علی ربیعی اعتراض به حذف یارانه نقدی اخبار یارانه نقدییارانه نقدی ۲۴ میلیون ایرانی در سال ۹۵ قطع می شود.

براساس مصوبه مجلس دولت موظف است یارانه گروه‌های پردرآمد را حذف کند میدری: تعداد و قیمت خودرو خانوار، محل سکونت، سفرخارجه و ارزش معاملات ملکی معیارهای شناسایی پردرآمدهاست شغل افراد در شناسایی و حذف یارانه‌ها از دیگر شاخص‌هایی است که به آن استناد خواهد شد.
مسؤولان دولت یازدهم برای چندمین بار آمار حذفیات یارانه نقدی را تغییر دادند و این بار از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر سخن گفتند.
به گزارش «وطن امروز» تاکنون چندین آمار مختلف درباره حذف شدگان از لیست یارانه ها اعلام شده که از ۲ میلیون نفر تا ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر متغیر بوده است.
روز گذشته رئیس سازمان هدفمندی در گفت وگو با ایرنا، آمار ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را تایید کرد و درباره اینکه چرا آمارها اینقدر با هم متفاوت و متغیر است سخنی نگفت.
رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها، آمار هدفمندی یارانه ها در دولت یازدهم را برای نخستین بار اعلام کرد و گفت: علاوه بر پرداخت یارانه نقدی، بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال برای کمک به بخش های مختلف تولیدی، صنعتی و ارتقای نظام سلامت و خدمات پرداخت شده است.
اکبر ایزدی گفت: از ابتدای اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها در اواخر سال ۱۳۸۹ تا پایان بهمن ماه امسال نزدیک به ۲ تریلیون و ۲۰۰ هزار میلیارد ریال به مردم پرداخت شده و این رقم نزدیک به بودجه عمرانی ۵ سال کشور است.
ایزدی اظهار داشت: یک تریلیون و ۶۰۰ هزار میلیارد ریال یارانه پرداختی از محل اصلاح قیمت ها و ۵۳۰ هزار میلیارد ریال نیز از محل بودجه عمومی مصوب توسط مجلس شورای اسلامی بوده است، ۵۷ هزار میلیارد ریال نیز توسط دولت قبل از بانک مرکزی استقراض شد ضمن اینکه بهمن ماه امسال به تعداد ۷۵ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۸۲۹ نفر یارانه پرداخت شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه دولت معمولا برای تامین منابع مالی پرداخت نقدی با مشکل روبه رو است، چرا برای حذف افراد غیرنیازمند اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است؟ گفت: هر چند بدون اغراق پایگاه های اطلاعاتی موجود در سازمان هدفمندسازی یارانه ها از جمله بزرگ ترین پایگاه اطلاعاتی در کشور است که همواره مورد استناد بسیاری از وزارتخانه ها و دستگاه ها در کشور قرار می گیرد اما قابل اتکا نبودن اطلاعات ارسالی از سوی برخی دستگاه ها و به روز نبودن برخی اطلاعات ارسالی از سوی دستگاه های ذی ربط بویژه سازمان امور مالیاتی و سازمان ثبت اسناد که از بانک های اطلاعاتی اصلی هستند، سبب شده کار با مشکل مواجه شود و میزان خطای ناشی از شناسایی را بالا ببرد.
رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر عدم حذف یارانه هیچ نیازمندی اشاره کرد و افزود: این امر سبب شد عملیات حذف با دقت و حساسیت خاصی انجام شود. وی ادامه داد: در همین زمینه تاکنون توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی یارانه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر که به عنوان افراد غیرنیازمند تشخیص داده شدند از آمار یارانه بگیران حذف شده است که از این تعداد حدود ۸۷۰ هزار نفر به حذف یارانه خود اعتراض کردند که پس از بررسی، یارانه حدود ۵۶۱ هزار نفر از معترضان دوباره برقرار شده است.
کدام آمار؟ کدام زمان؟ طبق اظهارات رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها، حدود ۲۵ درصد افراد به حذف خود اعتراض می کنند و یارانه حدود ۲۰ درصد افراد حذف شده دوباره برقرار می شود.
این بدان معناست که دولت در شناسایی افراد پردرآمد و تفکیک آنها از نیازمندان با خطای زیادی مواجه است. دولت ملاک مشخصی برای حذف ندارد اما طبق اخبار واصله افرادی که مالک حتی یک واحد مسکونی هستند ثروتمند خوانده می شوند و یارانه شان قطع می شود! از طرفی حدود ۶ ماه است که آمار حذفیات دولتی ها حول ۳ میلیون نفر می چرخد .

وزارت کار اطلاعیه جدیدی خطاب به حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی صادر کرد.

وزارت کار در اطلاعیه ای خطاب به حذف شدگان از دریافت یارانه اعلام کرد: با توجه به ضرورت به روز رسانی اطلاعات در سامانه، به اطلاع می رساند که خانوارهایی که یارانه آنها از ماه های گذشته قطع شده از روز یکشنبه مورخ ۹۴.۶.۱ و خانوارهایی که یارانه آنها از مردادماه قطع شده، از روز چهارشنبه مورخ ۹۴.۶.۶ به سامانه ثبت اعتراض مراجعه کنند.
براساس اعلام وزیر کار، یارانه حدود ۲ میلیون ایرانی تا پایان مردادماه قطع شده است. ربیعی همچنین گفته است که براساس معیارها و شاخص‌های موجود یارانه نقدی کارگران و بازنشستگان حذف نمی شود، این در حالی است که پیگیری‌های خبرنگار مهر حاکی از آن است که یارانه برخی از بازنشستگان که حقوق ماهیانه آنها به یک میلیون تومان می رسد، حذف شده است.
اطلاعات تماس سازمان هدفمندی یارانه ها تهران-خیابان فلسطین شمالی- پائین تر از تقاطع زرتشت – نبش کوچه دانشکیان – پلاک ۴۸۵ – کد پستی(۱۴۱۵۸۴۴۹۳۳)
تلفن :  ۰۲۱۸۸۸۰۴۵۳۷
زمان واریز یارانه ها ، تاریخ واریز یارانه نقدی اسفند ۹۵ ،فرودین ۹۶ و اردیبهشت ۹۶ یارانه ها را کی می ریزن  ،یارانه ها کی واریز می شود هفتاد و چهارمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه فروردین ۱۳۹۶)  ساعت ۲۴ شنبه ۲۶ فروردین ماه امسال واریز و قابل برداشت می شود. یارانه نقدی فروردین ۹۶ صبح روز یکشنبه ۲۷ فروردین ۹۶ قابل برداشت است. این در حالی است هفتاد و سومین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه اسفند ۱۳۹۵)  ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ماه واریز شد. اعلام اولویت های حذف یارانه ۲۴ میلیون پردرآمد پورابراهیمی از مشخص شدن…

به این مطلب امتیاز دهید :

امتیاز کاربر : 3.29 ( 33 رای)

۸۱ دیدگاه

 1. سلام اینجانب راننده تاکسی هستم چون پسرم پس اندازخود را پس از چند سال کار کارگری ماشین خریده و سپس فروخته که توانسته با قرض و وام خونه تهیه کنه ما دیگر یارانه دریافت نمیکنیم حدودا ۷ ماه.و حتی دخترم که الان ازدواج کرده در لیست حذف شده گان است و یارانه نمیگیرد.خواهشا به این وضعیت من سامان دهیدشمار ملی۵۰۲۹۷۴۶۰۱۳
  شماره حساب ۵۳۱۹۵۶۰۴۶۹

  (45)(12)
  • خواهشا به داد مردم برسییییییییییییییییییییییییییید

   (46)(13)
  • با کار کارگری میشه ماشین بالای ۵۰ میلیون خرید ؟؟؟

   (38)(14)
   • بله میشه فقط باید زحمت کشید و قناعت کرد واقعا متاسفم براى افراد بى عرضه که چون خودشون کارى نمیتونن بکنن فکر میکنن دیگرانم نمیتونن

    (17)(28)
   • نمیشه خرید بی اورزه هم خودتی اجاره خونه نداری بچه مدرسه ای نداری تا حالا گشنه نموندی از بابات برات مونده نفست از جایه گرم بلند میشه

    (15)(4)
  • این کد ملی غلط است.

   (4)(4)
  • سلام .جرا اینقدر به سر ملت بابت یارانه هایی که خق خودمردم هست میزنید .به جای انگه منت حق ملت بکذارید چرا نمی ایید جلوی دزدی های کلان بالا دستان را بگیرید که اگر مقداری از هر کدام را بگذارند میتوانند بیشتر از اینها برداخت کنند . بس کنید . به هر سمت میروید قطع یارانه ها تا کی این کار ها ادامه دارد تا وفطی که کاملا قطع شود . انگار در حال باج دادن هستید از طرفی می خواهید یارانه قطع شود از طرفی پول خورد روی ان اطافه می کنید که صدای تعدادی در نیاید . این چگونه سیاستی هست ..واقعا در این عدالت می بینید .

   (11)(2)
 2. سلام

  شما چرا می گویید که یارانه خردادماه ..!!!؟؟؟

  یازانه ها را در ابتدای هدفمندی یارانه ها, در پایان هر ماه واریز می کردند. بعد چند ماه, به بهانه شلوغی بانک ها, واریز یایانه ها به اواسط ماه بعد موکول شد و کم کم به اواخر ماه رسید. در دولت احمدی نژاد به همین صورت یارانه یک ماه مردم پرداخت نشد. بدون شک این روند دوباره تکرار خواهد شد.

  هم اکنون یارانه ها یک ماه با تاخیر پرداخت میشود. این یارانه مربوط به اردیبهشت ماه ۹۵ است.

  لطفا به مردم دروغ نگویید و آخرت خود را به یاد آورید.

  به امید ظهور امام زمان (عج) و بازستانی حق الناس.

  (49)(9)
 3. ادم به .... و ... همه چیز شک میکنه...
  کشوری که خودش را ام القرای دنیای اسلام میدونه ........
  کجا شد فواید و دلارهای برجام...

  (29)(5)
 4. سلام پدر من بیشتر پولهایش از یارانه ای است که دریافت میکنیم اگر یارانه باشد ما هیچ پس انداز وپولی نداریم غیر از این پدر من هیچ پولی به ما نمیدهد وما فقط با استفاده از یارانه که ٢۰تومان است لباس میخریم حتی در مریضی هایمان هم از پول یارانه استفاده میکنیم
  لطفا یارانه راقطع نکنید

  (53)(7)
 5. خواهشا مردم رو اینقدر اذیت نکنی بااین گرونی اگه یاران نباشه دیگه همین نون وماست هم نمیتونیم بخوریم خدا به دادمون برسه وحقمون بگیره ما که ارزه نداریم

  (53)(4)
 6. سلام یارانه مهرماه چی شد یعنی ریختن یا اونایی که به حسابشون نیومده حذف شدند

  (6)(5)
 7. اخه این چه تکلیفیه بعداز۳۱ماه هربارکه به سایتی که وزیرکاراعلامکرده تعییری دریارانه شما ایجادنشده خداشاهدچندین باربه فرمانداری مراجعه کردم ولی بدون اینکه جواب درستی بدهندبیرون مان کردن فقط یک جواب بس

  (15)(3)
 8. عبدالسلیم عیدی دهنه

  لطفا یارانه هیچ احدی قطع نشود،این بود تدبیرتان،؟این بود امیدتان؟واقعا خجالت آور است میگوید بخاطر یادگاری
  َدولت قبلی،همواره موقع واریز یارانه ها کابوس میبینید ،حالا ....... تر اینکه داشتن یه آپارتمان ۵۰ متری معیارحذف یارانه
  شده است،لابد به زعم دولتمردان مردم زاغه نشین باید باشند تا یارانه دریافت کنند،آخر داشتن یه آپارتمانی که با خون جگر خوردنو وام گرفتن سی درصدی حاصل شده حداقل حق یه ایرانی نمیتواند باشد؟؟؟؟؟؟یا خرید خودروی اقساطی؟؟؟؟؟؟

  (22)(4)
 9. از ماست که برماست.
  این هم بگذرد.

  (14)(2)
 10. سلام اینکه یارانه من قعط بشه یانشه باتوجه به اینکه نیاز دارم .بحرحال زور دست قانون گذاران است .ولی متعسفم برای قانون کذاری که خودش قانون را قبول ندارد....

  (16)(2)
 11. ۴۰ هزار تومان من را زودتر به حسابم واریز کنید. بخدا میخوام جوراب بگیرم . جوراب ندلرم

  (23)(7)
 12. همسر من کارمند دولته با هزار قرض و قسط و وام یه خونه ۶۰ متری تو بدترین جای شهر خونه خریدیم ماهی ۷۵۰ وام۲۴درصد میدیم و ۳۰ میلیون هم بدهکاریم آخر ماهها باید به امید یارانه باشیم اضافه کاری و حق ماموریتها را۷ ماه که نمیدن کلا ۱۱۵۰ میگیره بعد یه عده بیسواد داخل ارگانهای دولتی دیگه مزایا و ماموریت و اضافه کارشون دوبرابر ارگان منابع طبیعی و هر ماه هم یه چیزی بهشون اضافه میشه حقه که یارانه ما را بخوریددر صورتی که من با مدرک فوق لیسانس بیکار باشم؟حق ماموریت ها و اضافه کاری ها را بخورید بدید به .... آقای روحانی کلیدت تو قفل گیرکرده یکم بچرخونش تو قفل.__ یکم یارای مردم باشید اوضاع همه خرابه

  (29)(5)
  • اوضاع همه خراب نیست
   میتوندازدزدهای ٣هزهرمیلیارد و٨هزارمیلیاردوغیره..سوال کنید
   هرکی ندزده باخته زندگیشو
   موقع شده که به خودت یه تکونی بدی وکاسه گدایی یارانه روبالاتربگیری

   (13)(3)
 13. ان های که برجی ۲۸۰ میلیون میگرید حالا به خاطر ۴۵هزار تومان میخواهید یارانه را قط کنید ادم های هستند که شب ها گشنه میخوابند وان های که برجی۲۵۰میلیون میگیرند خدا داره تک تک کارای شمارا میبیند

  (18)(3)
  • کشورمال اونایی هست که حقوق های میلیونی میگیرن وبقیه فقط میتونن تماشگرباشن وحق هیچ گونه اظهارنظری ندارن
   دارندگی وبرازندگی

   (21)(1)
 14. مشاورین املاک که درامدشون کاذبه ایا باید یارانه شون حذف بشه؟ کار ما طوریکه که مثلا خریدار صد میلیون به حساب بنگاه واریز میکنه کار نقل و انتقال سند انجام شد ما صد میلیونو به حساب فروشنده واریز میکنم کمیسیون بنگاه از این معامله تقریبا یک میلیون میشه (صد میلیون حساب بنگاه یک درامد کاذبه) البته فکر نکنین بنگاه هر روز معامله داره بازار انچنان کساده شاید سه چهار ماه یک فروش داشته باشیم ما در شهرستان هستیم بازار خیلی راکته بیشتر درامدمون از کرایه اونم صد هزار تومان به زور میدن مردم ندارن این یارانه هم میگیریم باید پول بزاریم روش بدیمش مالیات و کرایه مغازه دقیقا وصف حال ما زیر زیر زیر خط فقر است

  (4)(2)
 15. سلام .واقعا باعت تاسفه یه یارانه ناچیز دارن میدن هر روز کمسیون تشکیل میدن جچوری این یارانه رو از گلو مردم بزنن .

  (27)(4)
 16. مثل اینکه کلا همه یادشون رفت این یارانه ها مال گرون شدن قبض هاست واقلام مصرفی مردم مثل نان وبرنج وگرون شدن بنزین گاز نفت حالا میگن یارانه هاهزینه ی عمرانی ۵ سال کشوره

  (20)(2)
 17. سلام میخاستم ببینم چرا یارانه ی چن نفرازاعضای خونواده ما این سری قطع شده دلیلش چی میتونه باشن

  (3)(4)
 18. خداوکیلی یعنی چی که همین دوریال یارانه رو هم حذف کردید . اینقد .... بستون نبود دست گذاشتید روی یارانه مردم / اگه کسی داره از عرضه اش بوده . ولی این پول حقشه / اگه مبلغ دزدی ها و اختلاص ها رو مثل همین مبلغ یارانه که حساب کتاب کردید چند تریلیون شده اونوقت متوجه میشید اون اختلاص ها معادل کل بودجه چندین دهه اداره دولت وکشور میشه

  (10)(0)
 19. شما نماینده مجلس وقضات و و رئیس هیت مدیره شرکت هارو با کارمندان وپرسنل نیروی مسلح یکی کردید از هردو یارانشونو قطع کردید اخه حقوق یه نماینده یا قاضی چن برار حقوق یه پرسنل نیروی مسلح هستش حداقل ۲۰ برابر .همه رو با یک چوب نرونید
  ....

  (5)(0)
 20. قرار بود که این پول از گران کردن انرپی ها حاصل بشه وبعد هر کی کمتر مصرف کرد براش بقیه پولش بمونه / حالا باز نمیدونن از کجا پول جور کنن شاید باز یکی از اقا زادهها قصد سفر وسکونت در اروپا داره دست گذاشتن رو همین دوریال یارانه
  فقط میتونم بگم خاک دوعالم بر سر ما // خاک خاک خاک

  (7)(0)
 21. با سلام ما بعداز مرگ پدرم که سه ماه است یارانه دریافت نمی کنیم به جای اینکه به ما کمک کنند یارانه مارا قطع می کنند خواهشمند هستم که به داد اینجانب برسید

  (6)(1)
 22. سلام توروخدا یارانه مارو قطع نکنیید شغل شوهر من طوریه که اگه همین یارانه هم نباشه من هیچی واسه خرجی خودم ندارم

  (8)(0)
 23. هه...
  کم کم یارانه همه رو قطع میکنین ،چرا بهونه میارین
  چی داره سرمون میاد خداااااا
  کشوری ک حتی خاکشم سرمایست ببینـ چطوری حق خوری میکنن

  (11)(1)
 24. این پول مردم ، در برابر دزدی های اقا زاده ها هیچی نیستن
  زحمت کشیدن خریدن ،عرق ریختن خریدن اما باز یارانه حقشونه
  کاش انقد که برای این۴۵ تومن جلسه تشکلی میدادین برا دزدی های اقا زاده ها تشکلیـ میدادن و یه فکری به حالشون میکردین
  بیکارین میشینین مردمو از این بدبخت تر میکنین
  شماهایی ک نمیتونستین یارانه بدین و بینـ مردم فرق میندازین
  بیخود کردین ک چیزارو گرون کردین

  (13)(2)
  • ای بابا ابجی جان یارانه ی هر ایرانی الان باید حداقل ماهی ۳۰۰ هزار تومن باشه نه ۴۵ هزار تومن کاش توی مملکته اسلامی مون دزد وجود نداشت خداوکیلی الان توی کشوره ثروتمنده ما نباید فقیر وجود داشته باشه

   (8)(2)
 25. البته این کاریه ک خودمان با خودمان کردیم
  چوبشم داریم میخوریم
  بزرگمهر کجایی ببین حال و روزمونا...

  (6)(0)
 26. داداچ یارانه منو این ماه یه هفته زودتر بدین ماه بعد در عوضش دو هفته دیرتر بدین ناموسا لازم دارم!😂😂😂😃😃

  بابا من پول لازمم امروز ایها ناس یکی بهم قرض بده کارت یارانم بمونه دستش
  جان من روحانی جون یه هفته زودتر بده مال منو جبران میکنم دادا

  (11)(1)
 27. .... منی که زن سرپرست خانوادم یه روز تاخیرم واسم یه روزه تو پرداخت یارانه. کسی نیست به داد مردم برسه

  (5)(0)
 28. بس کنید تورخدا چندرغاز به مردم میدید هرماه میخاین قطشون کنیو ولی جنسا به صورت تساعدی هی داره میره بالا این ۴۴تومنم قطح کنید هم خیال مردم راحت بشه هم از خودتو

  (3)(2)
 29. ای خداااااااااااااااااااااااااااا از دست این ظالمها چکار کنم من بدبخت چه گناهی کردم با لیسانس فنی بیکارم و این یارانمم قطع کردن

  (4)(0)
 30. نیلوفر پورخانعلی

  با سلام آیا دولت تصمیم نداره یارانه رو بیشتر کنه آخه مادو نفریم و ماهانه ۱۰۰ تومن پول شارژ میدهم کار مناسبی ام ندارم آیا تو این گرونی ۴۵ تومن افاقه میکنه؟؟؟

  (9)(0)
 31. الان ۲۷ دی شده هنوز واریز نشده یارانه یا واریز شده منی که هیچی ندارم بیمارم کار هم ندارم بیمه نیستم جزو پولدارا حسابم کردن نریختن یارانمو؟

  (3)(0)
 32. سلام و خسته نباشید.
  من یک کارمند با سابقه ۲۰ ساله هستم که دریافتی کمتر از ۳۵ میلیون در سال دارم. دو تا فرزند دارم که واقعا تامین هزینه های آنها برایمان سخت است. نه چیزی خریدم و هنه چیزی فروختم . متاسفانه ماه گذشته و ماه جاری یارانه ما قطع شده است. در سامانه نیز اعتراض نوشتم . اگر قرار باشد یارانه من قطع شود باید یارانه ی تمام کارمندان مشابه من قطع شود. خانم من خانه دار است .
  هرچه هم با جاهای مختلف تماس میگیرم کسی جوابگو نیست.
  لطفا گزارشی از نحوه عمکرد سازمان هدمندی ماده ۱۰ یارانه ها تهیه نمایید و مسئولین مربوطه را مورد خطاب قرار دهید . جواب ما مردم را که نمی دهند شاید پاسخ شما را بدهند.
  سازمانی که با قریب ۹۰ درصد مردم سر و کار دارد به هیچ وجه پاسخگو نیست.
  لطفا این مورد را بررسی فرمایید.

  (4)(1)
 33. سلام آقا من اجاره خانه ام رو نمیرسیم بدم حداقل قبضهامو با یارانه میدانم اون به موقع بود و خیالمان راحت که تو تاریکی آز سرما نمیرسیم ...آخه چرا یارانه منو قطع کردین تو رو خدا بررسی کنین

  (7)(1)
 34. خجالت هم خوب چیزی هست طرف میلیاردان دزدی میکنه به فکر دزدان و اختلاس گران نیستین فقط به فکر این هستین که چطور یارانه ملت رو قطع کنیم این یارانه حق ملت هست الان هزار برابر جنس گرون شده به فکر قیامت باشید سرپرستی تو این کشور نیست که کشور رو اداره کند که به فکر ملت باشد همین به فکر قطع کردن یارانه هستین که چطور قطعش کنیم .

  (9)(0)
 35. عاغا ملت دارن از گشنگی میمیرن

  (10)(0)
 36. این یارانه ها فقط پول اب و برق و گاز میشه اینقدر گرون کردین که همش باید به صرف اونها بشه پس چرا حذف میکنید لااقل اگه حذف میکنید دوباره همون نرخ و تعرفه قدیم رو بذارین

  (4)(0)
 37. شما میگید ۲۴ میلیون خانوار پولدارن پس بگید ۹۹ درصد مردم پولدارن آقا همه میلیاردرن ما نمیدونستیم پس این همه گدا گشنه چی هستن

  (7)(2)
 38. خیلی زورتون میرسه بریدحقتونوبگیریدتظاهرکنین شماکه اینقدتومجازی دادازفقرمیزنین

  (3)(8)
 39. با یه حساب سرانگشتی میشه فهمید که چ بلایی داره سرمون میاد این یارانه ناچیزی که دارن واریز میکنند از ابتداش چهلو پنج هزار تومن بود اون موقع دلار ۹۰۰ بود و تورم به شدت الان نبود الان دلار ۳۹۰۰ شده تورم و گرونی هم که ماشااله سر به فلک میکشه ولی یارانه همون چهلو پنج هزارتومنه واقعا به همه چیه ما توهین کردن..از ماست که بر ماست.

  (7)(0)
 40. فقط میدونم که هر چی تو این مملکت به سرمون میاد حقمونه....چون در برابر همه کارای مسخرشون(گرونی تورم و...) سکوت کردیم و همیشه از قدیم گفتن سکوت علامت رضایته.....

  (10)(0)
 41. ای لاو یو ایررررررران

  (2)(6)
 42. ....
  چِ عدالتی؟
  همه ی قیمت ها بالا رفته برق گاز ...
  حتی یک ریال هم در این چند سال یارانه را اضافه نکردید ...
  حالا هم ک قطعش میکنید ...
  خدا حق ما رو از شما ... بگیره و...

  (5)(0)
 43. سابق .... .اساس کار بدینصورت بود که برای حمایت ازمردم، دولت سابق مبلغی بعنوان سوبسید در نظر میگرفت .یعنی اینکه مردم برای خرید یک کیلوبرنج به نرخ ۵۰۰۰تومان ۱۵۰۰تومان می پرداختند و ۳۵۰۰ مابقی را دولت وقت پرداخت می کرد.
  ... این روال ادامه داشت که به صورت کوپنی اجناس را به نرخ تعادلی میان مردم توزیع می کردند تا اینکه دولت جدید این شیوه ی توزیع را بنفع و صلاح دولت ندید،پس در زمان آقای احمدی نژاد بنا را بر این گذاشتند که از این ببعد بجای اعطای ارزاق ارزان قیمت ،پولش را محاسبه و بحساب مردم واریز نمایند که به آن یارانه می گوییم.البته باید این را مدنظر داشته باشیم که متناسب با تورم سالانه باید قیمت کالا و به تبع آن ،یارانه ی پرداختی هرسال افزایش می یافت،اما نه تنها همان مبلغ ۴۵۵۰۰تومان ثابت ماند،بلکه در دولت روحانی بنا را به حذف تدریجی همین مبلغ ناچیز نهادند.یکی از موارد قانون حذف یارانه شامل افرادی می شود که جمع حقوق سالانه ی شان ۳۵میلیون تومان باشدکه ماهانه میشود چیزی معادل۲۹۰۰هزار تومان دریافتی.بدون درنظر گرفتن بدهی های یک فرد یا شرایط زندگی او.حکایت کودکی را در نظر بگیرید که برای از شیر بریدن به او پستانک می دهند.خوب که به پستانک عادت کرد،به پستانک هم فلفل یا چیزی تلخ میزنند تا دیگر پستانک نخورد. عجب حکایتی ست روزگار ما!!!!

  (3)(0)
 44. احسنت به مسولین کشور .. .. .یه کشور آلمان رو یک زن اداره میکنه و قدرت اول اقتصاد اروپاست این وضع کشور ما ست با این همه حضرات که مثلا مرد هستند امام حسین فرمود:ای لشکریان کفر میدانید چرا حرف حق بر شما اثر نمیکند چون شکمهایتان از حرام پر شده!! فقط همین دو ریال یارانه مونده بود اونم ببرید بخورید ...

  (10)(0)
 45. دختری جوای را دیدم ک دم در داروخانه ای نخسه ای بدست داشت دید دارم میرم داخل داروخانه خیز برداشت آمد سمت من گفت داداش مادرم مریضه هر ماه با یارانمون دارو میخریدم براش دوماهه نریختن یارنمونو اگه داری کمک کن داروهاشو بگیریم گفتم صبرکن ببینم چقدر دارم اشک تو چچشمام جم شده بود دیدم خودم اضافه ندارم ک بدم مجبور شدم داروهای خانمم رو نگیرم ب جاش داروهای مادر اونو بخرم بخدا نفسم ب شماره افتاده بود وقتی اومدیم بیرون ی گوشه نشستم زدم زیر گریه بیست سالش نمیشد مثل ی تیکه ماه بود حیف نیست مردم ما مابخاط چند تا دارو دست ب گدایی بزنن یکم انصاف داشته باشین

  (11)(1)
 46. چندساله مردم با این یارانه دلخوش کردنه هی وسایلو گرون کردنه مردم بخاطر یارانه چیزی نگفتن الان که تو اوج گرونی هستیم چرا میخاین قطع کنید اگه بنا به گفته شما باشه پس باید قبض خوراک پوشاک هم مثل گذشته باشه که هیچ اعتراضی نباشه.

  (9)(1)
 47. اخه این چه وضعشه به این که زیادش کنید میخوایین قطعش کنید من نفر میشناسم کارگر شب تا صبح کار میکنه هشتش گرونونشه یارانه قطع شده برای پرکردن شکمه زنو بچش دست دراز میکنه جلو اینو اون اخه این چه وضعشه به فکر ما نیستین حداقل به فکر اونایی باشید که از زمین اسمون بریده شدن به اونا حداقل کمک کنید این انساف نیست به خدا ما مسلمانیم باید بهم کمکم کنیم نه این که ازهم بزنیم

  (3)(1)
 48. سلام. می بایست یارانه حقوق بگیران نجومی ماهیانه بالای ۵۰۰ میلیون تومان باخواهش التماس اول قطع کرد

  (5)(0)
 49. این چه حرکتی بود دولت زده دهن مردم سرویس کرده

  (3)(0)
 50. پس من چیکار کنم خدا؟😢

  (3)(0)
 51. جم کنید خودتونو.قرار شد یارانه دردی از دردای جامعه برداره ولی الان دارین میگیرینش مردم دردشون بیشتر میشه.چون چی جنس گرون شده بود.و این ینی با گرونتر شدن جنس یارانه اضافه بشه.کو اون قولو قرارا.برنج از کیسه ای ۱۲ هزار تومن شد ۱۷ ۱۸ تومن و ۴۵۵۰۰ یارانه دادید.الان برنج کیسه ای ۵۰ تومنه باز همون ۴۵ تومنو میگیریم.نون دونه ای ۵۰ تومن بود گفتین ۵۰۰ تومن برا هر نفر الان شده ۲۰۰ تومن باز چه فرقی داره هیچی به هیچی...حالا دارین پاکش میکنین خخخ؟دردتون چیه مردمو به بازی گرفتین.هر دولتی که رو کار میاد رهبر باهاش همکاری کرد ولی باز مخالف سازش برا خودتون میزنید.اقای روحانی کلیدت کو؟همون صبحی که اومدی سخنرانی کردی از کلید میگفتی فک کنم همونجا جاش گذاشتی.از برجام که هی نگیم بهتره ابرو ریزیه.خدارو فراموش کردین به کل

  (2)(1)
 52. الانم شده بحث سهام عدالت معلوم نی از تو این دیگه میخواد چی در بیاد.خدا رحم کنه یه پولی ازمون نگیرین با همینش میسازیم.بحث برجام بود خواست(جناب حسن روحانی)برجام تو مدارس تدریس بشه.الان پنج هزار تومنی جدیدارو دیدین خخخخ قبلا پشتش عکسی از انرژی هسته ای بود الان به کل نابود شده.اینم مث برجام یه چیزی از توی این سهام عدالت در بیارن.تازه مونده صبر کنین این رای گیری برسه.اینجا خودشون لو دادن دوستان مث موسویو کروبی فقط ببینید چی از توش در میاد یه اشی برامون پختن باز مث فتنه ۸۸.خدا خودش رحم کنه.یا حق

  (1)(0)
 53. چرا اینقدر یارانه ها را دیر می ریزید هزار تا خانواده چشم انتظار مثقال یارانه ای هست که شما می ریزید

  (2)(0)
 54. دیگه میخوان عملا یارانه مردم رو حذف کنن خدا برا روحانی نسازه از وقتی اومده به فکر کندن پول حق این مردمه از اولشم گفت که یارانه هارو وردارینمنتها مجلس مخالفت کرد الان ملیون ملیون ازش ور میداره

  (2)(0)
 55. من پنج ساله ازدواج کردم تو یه خونه ی که فقط یه دوازده متری میخوره دارم زندگی میکنم آرزوی یک کیلو میوه مونده به دلم به خدا با حسرت همه رو نگاه میکنم شوهرم یه کارگر بیکار که از بس پیش من خجالت میکشه دیگه روش نمیشه خونه بیاد من با این یارانه یه سطل ماست و نون و چیزای که مربوط به شیت و شو هستو میخرم پونزده تومنشو میزارم که تو یه ماه نون خالی بخرم از گوشنگی نمیریم این انصافه با این گرونی چهل و پنج تومن یارانه میدین خجالت نمیکشین برید کشورهای دیگه رو ببینید یاد بگیرید کاش روز قیامت خدا ازتون به راحتی نگذره چون من که حسرت به دل همه چی موندم ...دلم برای اونایی که وضعیتشون مثل منه میسوزه

  (3)(0)
 56. تو رو به حق مردونگیه حضرت علی مرد باشین نامردی نکنید زن و بچه هاتون در رفاه کاملا فکر بقیه ملتو نمیکنین که شب عید شرمنده زن و بچه هاشون میشن با خودتون فکر کنید قسم اتون میدم به حق مردونگی امام حسین فکر کنید به مشکلات مردوم به بدبختیاشون به خدا من آرزو به دل میمیرم دلم برا اونایی میسوزه که شرمنده بچه ها و زن باردارشون میشن و جوان های که به کار خلاف میفتن خودتونو جای ما بذارید فقط یه ساعت ببینم تحمل میکنید

  (2)(0)
 57. اقا یارانه ی همه رو قط کنید قیمت ها رو برگردونید مثل قبل خدا لعنتتون کنه با یارانه تون کامنت ها رو خوندم گریه م گرفت

  (4)(0)
 58. شبرمحمد پرنده رودی

  بخدا اگه ذره ای عدالت وجود داشته باشه به راحتی میتونم ثابت کنم برا پرداخت قبوضم مشکل دارم ماشین شخصی ندارم که رفاهی برا خانواده م باشه افرادی رو میشناسم که به مراتب اوضاع بهتری نسبت به من دارن ولی مستحق دریافت یارانه شناخته میشن من اقساط بانکم معوق شده . چرا بدون بررسی رندوم یارانه ها باید قطع بشه

  (0)(0)
 59. شبرمحمد پرنده رودی

  هر جا رفتم پیگیر شدم نتونستم کاری بکنم قیمتا رو هم برنگردونین برق و آب و گاز رو لااقل برگردونین چرا اینقد بی انصافین . هیچکس جوابگو نیس هیچکس

  (1)(0)
 60. خیلی بدختیم برا ۵۰تومن باید چ منت هایی بکشیم

  (1)(0)
 61. سلام والا حقوق ۴ میلیونی دارم ولی پنج ماه حقوق نگرفتم ماهی دو نیم میلیون قسط دارم و تا الان بخاطرنگرفتن حقوق ۶و نیم میلیون قسط عقب افتاده دارم ..کارمم معلوم نیست فردا ممکنه اخراجم کنند و بیکار بمونم. ولی حقوق سال گذشتم مشمول حذف یارانه هستم . همین الان دعا میکنم یارانه بریزم هیچی پول ندارم چون پنج ماه حقوق عقب هستم . باید مدبرانه حذف بشه .

  (1)(0)
 62. فقط میتونم بگم اگه خدایی هست که جوابشونو پس میگیرن

  (1)(0)
 63. سلام من کارگر هستم سالی چهار الی پنج ماه ویا بیشتر بیکارم بعلت نبود کار ویارانه من قطع شده وفرزندم نیاز به کاردرمانی وگفتار درمانی ودارو ودکتر داره وتا حالا به زحمت بردمش برا درمان والان هم بیکار هستم وآه در بسات ندارم به نظر شما من چکار کنم وفرزندم تحت پوشش بهزیستی هستن لطفا از مسولین تقاضای پیگیری دارم با تشکر

  (0)(0)
 64. آیا توجع کردید تا اینکه یکی کارت ملیش مشکل پیدا میکنه یارانه شو پرداخت نمیکن بنده خدا دلشو خوش میکنه ک ماه بعدی با اون یکی یارانه اش باهم پرداخت میشه ولی میبینه خبری از دوتا یارانه نیس فقط مال یه برج براش پرداخت شده یعنی دیگه اون یکی ازجیبش رفت نباید میزاشت برا کارت ملیش مشکلی پیدامیشد …بگذریم یه کم پیش خودمون حساب کنیم اگه در یک ماه کارت ملی چندهزار نفر ایرانی دچار مشکل بشه دیگه یارانشون واریز نمیشه یعنی چندمیلیارد پول نقد یک ماه بجیب کی میره تازمانی ک این چندهزار بنده خدا کارت ملیشونو درست نکن همینطور یارانشون قطع است خدایش خودم دارم گیج میشم خداقوت شب شیک.

  (0)(0)
 65. سلام ببخشید یارانه فروردین واریز شده؟

  (0)(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*