خانه / راز ثروتمندان / ثروتمند ترین و زیباترین زن ورزشکار دنیا را بشناسید + عکس

ثروتمند ترین و زیباترین زن ورزشکار دنیا را بشناسید + عکس

بیشترین درآمد این زن موفق روسی در عالم تنیس جهان از راه تبلیغات به دست می آید.

 ماریا شاراپووا، یکی از آشناترین نام ها برای علاقه مندان به این ورزش راکتی است.
ماریا شاراپووا شغلهای جدید و پردرآمد ‎ سرنا ویلیامز زن ثروتمند درآمد ورزشکاران بیوگرافی ماریا شاراپووا Maria Sharapovaاو اگرچه که در چند وقت گذشته با مصدومیت دست و پنجه نرم کرد و اجازه حضور در مسابقات را نداشت اما از پول درآوردن غاف نماند و علی رغم عدم شرکت در مسابقات توانست با فعالیت های تجاری اش عنوان پردآمدترین ورزشکار زن جهان را به خود اختصاص دهد.

شاراپووا که به تازگی مربی اش را هم عوض کرده و در مدت مصدومیتش به تمرینات اختصاصی هم می پرداخت، با درآمدی که از تجارت شکلات و آبنبات شرکتش به نام شوگرپووا توانست 23 میلیون دلار درآمد کسب کند. همچنین درآمد امسال او از تنیس 6 میلیون دلار بوده است که او را در مجموع با 29 میلیون دلار به پردآمدترین ورزشکار زن تبدیل کرد.

سرنا ویلیامز با 20 میلیون دلار درآمد و لی نا ستاره چینی تنیس با 18/2 میلیون دلار درآمد در رده های بعدی هستند.

 ماریا شاراپووا شغلهای جدید و پردرآمد ‎ سرنا ویلیامز زن ثروتمند درآمد ورزشکاران بیوگرافی ماریا شاراپووا Maria Sharapova
ماریا یوریِونا شاراپووا، (Maria Sharapova) متولد 19 آوریل 1987، تنیسور حرفه ای روس است که اولین بار در سال 2005 رده اول بهترین تنیسورهای زن دنیا را کسب کرد. او جزو ده تنیسور جهان است که توانسته هر ۴ گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۰۴، آزاد آمریکا ۲۰۰۶، آزاد استرالیا ۲۰۰۸ و آزاد فرانسه ۲۰۱۲ را فتح کند؛ همچنین او برای اولین بار در المپیک ۲۰۱۲ شرکت کرد و برنده مدال نقره شد.

شاراپووا چند بار نیز کار مدلینگ انجام داد که مهمترین آن مدلینگ برای مجله Sports Illustrated بوده است. او در تبلیغات مختلف برندهای مهمی همچون نایکی، پرنس و کانن حضور یافت و چهره اصلی مزون های فشنی همچون کول هان شد. از فوریه 2007 تابحال او سفیر حسن نیت برنامه توسعه سازمان ملل متحد بوده و برای برنامه توسعه و ارتقای منطقه چرنوبیل تلاش کرده است. در ژوئن 2011، مجله تایم او را یکی از “30 افسانه تنیس زنان: گذشته، حال و آینده” نامید.

ماریا شاراپووا شغلهای جدید و پردرآمد ‎ سرنا ویلیامز زن ثروتمند درآمد ورزشکاران بیوگرافی ماریا شاراپووا Maria Sharapova
مهمترین و بزرگترین اسپانسرهای او عبارتند از:

اویان (Evian)، هد (Head)، تگ هیواِر (TagHeuer)، نایکی (Nike)، پورشه (Porsche) و سامسونگ (Samsung)

شاراپووا سال گذشته با برد تنیس آزاد فرانسه، گرند اسلم را تکمیل کرد. این برد باعث شد که او اسپانسرهایی مانند نایکی و هد را به سمت خود جلب کند. جایزه پولی 26 میلیون دلاری او بعد از خواهران ویلیامز بیشترین پاداش بوده است. او خط تولید آبنبات خود با نام شوگرپووا (Sugarpova) را سال گذشته راه اندازی کرد و قصد دارد شرکتش را بعد از پایان حرفه تنیسش، به حوزه های دیگری هم گسترش دهد.

  • کل درآمدها: 29 میلیون دلار
  • جایزه پولی: 6 میلیون دلار
  • تبلیغات: 23 میلیون دلار

طبق داده های سازمان آمار آمریکا، زنان به ازای هر دلار مردان، 77 سنت دستمزد می گیرند. این تفاوت دستمزدی در دنیای ورزش بدتر است. بیشترین دستمزد در بسکتبال ملی زنان، 107 هزار دلار است. در حالیکه کوبی براینت فصل آینده از تیم لوس آنجلس لیکرز، 30.5 میلیون دلار می گیرد.

ماریا شاراپووا شغلهای جدید و پردرآمد ‎ سرنا ویلیامز زن ثروتمند درآمد ورزشکاران بیوگرافی ماریا شاراپووا Maria Sharapova
خانم اینبی پارک (بهترین گلف باز زن دنیا) بخاطر بردن گلف آزاد 2013 آمریکا، 585 هزار دلار دریافت کرد. این در حالی است که جاستین رز، برنده مردان، 1.4 میلیون دلار برای بردش، به خانه برد. پارک مدتهاست که گلف بازی می کند و جایزه پولی او و عواید تبلیغاتی اش در سال 2013، پنج میلیون دلار بوده است. ولی تایگر وودز با 78 میلیون دلار درآمد، عنوان پردرآمدترین ورزشکار دنیا را کسب کرده است.

تفاوت دستمزدی از فاصله بین عوایدی ناشی می شود که ستاره های این ورزش ها تولید می کنند، ولی فقط یک ورزش مهم هست که زنان و مردان بر مبنایی مساوی در آن رقابت می کنند و آن تنیس است. ده ها سال بود که در تنیس تفاوت دستمزدی وجود داشت و زنان در تنیس آزاد فرانسه و ویمبلدون، دستمزدهای کمی می گرفتند، ولی ونوس ویلیامز کمپینی برای دستمزد مساوی راه انداخت و سیاست های این دو رشته در سال 2007 تغییر کرد. حالا عنوان پردرآمدترین تنیسورها بین زنان و مردان تقسیم شده است.

بنابر این وقتی صحبت از 10 ورزشکار زن پردرآمد دنیا می شود، تنیسورهای زن در صدر لیست قرار دارند و 7 رده را به خود اختصاص داده اند. ماریا شاراپووا نه سال متوالی است که با درآمد 29 میلیون دلاری خود از عواید جایزه پولی، تبلیغات و دستمزدهای حضور در رویدادهای مختلف از ژوئن 2012 تا ژوئن 2013، در صدر این لیست قرار دارد.

 

ماریا شاراپووا شغلهای جدید و پردرآمد ‎ سرنا ویلیامز زن ثروتمند درآمد ورزشکاران بیوگرافی ماریا شاراپووا Maria Sharapova

 

شاراپووا بیش از نه میلیون طرفدار در شبکه ی اجتماعی فیس بوک دارد که روز به روز افزایش می‌یابد. شاراپووا همچنین به عنوان مدل نیز کار می‌کند و به مد علاقه‌مند است.او سابقاً نامزد بسکتبالیست اهل اسلوونی ساشا وویاچیچ بود. اوفردی صبور وظاهرا خونسرد می‌باشد اما در باطن بسیار عصبی ومضطرب است. هرکس بخواهد با او عکس‌می‌اندازد و امضا می‌دهد. بطور کلی دختری‌مهربان خوشرو و خونگرم می‌باشد به رنگ مشکی علاقه زیادی دارد و بیشترلباسهای رسمی‌اش به این رنگ می‌باشد.او دوران دبیرستان را از طریق اینترنت آموزش دید. زیرا وقتی برای رفتن به مدرسه‌نداشت‌وی در دو سال اخیر معروف‌ترین ورزشکارکشور پهناور روسیه است، با این که در آمریکا زندگی میکند اما می‌گوید، قول می‌دهم بیست‌سالم تمام شد، به روسیه بازگردم.

 

 

 

 

ماریا شاراپووا شغلهای جدید و پردرآمد ‎ سرنا ویلیامز زن ثروتمند درآمد ورزشکاران بیوگرافی ماریا شاراپووا Maria Sharapova

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*