روش‌های استفاده از تسهیلات خرید، تعمیر و ساخت بانک مسکن

0

 اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، محمد هاشم بت شکن اعلام کرد: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در بخش مسکن از سال‌ها قبل نسبت به طراحی حساب صندوق پس‌انداز مسکن اقدام نموده که براساس آن مشتریان می‌توانند با سپرده گذاری در این حساب از تسهیلات بانکی جهت خرید، ساخت و تعمیر واحد مسکونی استفاده نمایند.

بت شکن ادامه داد: دوره‌های انتظار، ضرایب برابری و سقف تسهیلات طی سالیان متمادی با تغییراتی مواجه بوده که در حال حاضر برای خرید هفت برابر متوسط موجودی حساب و تا سقف ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال امکان استفاده از تسهیلات وجود دارد. دوره‌های انتظار برای بهره‌مندی از تسهیلات مذکور، شش ماه و حداقل مدت انتظار جهت استفاده از سقف تسهیلات دو دوره شش‌ماهه و حداقل متوسط هر دوره شش‌ماهه ۲۸،۰۰۰،۰۰۰ ریال می‌باشد. به عنوان مثال جهت بهره‌مندی از مبلغ ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال تسهیلات با سپرده‌گذاری ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال دو دوره انتظار، با سپرده‌گذاری ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال چهار دوره انتظار و با سپرده‌گذاری ۲۸،۰۰۰،۰۰۰ ریال هفت دوره انتظار لازم است.

وی تاکید کرد: در صورت کسب امتیاز و خرید واحد مسکونی از مجتمع‌سازانی که از بانک مسکن تسهیلات دریافت کرده و هنوز بدهی خود را تسویه نکرده باشند، امکان استفاده از تسهیلات تا سقف ۲۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال وجود دارد.

مدیر عامل بانک مسکن در ادامه سخنان خود به حساب دیگر بانک مسکن نیز با عنوان صندوق پس‌انداز مسکن ساخت اشاره کرد و گفت: حساب دیگری از حساب‌های بانک مسکن با سقف تسهیلات ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال وجود دارد که دوره‌های انتظار و ضرایب برابری آن مشابه حساب صندوق پس انداز مسکن بوده ولی حداقل متوسط موجودی هر دوره ۴۳،۰۰۰،۰۰۰ ریال است.

بت شکن به متقاضیان استفاده از تسهیلات بانک پیشنهاد کرد برای استفاده از تسهیلات مورد نیاز خود در کمترین زمان ممکن، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک یا بازار سرمایه بدون گذراندن مدت انتظار و با خرید اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن تا حداکثر ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال تسهیلات برای خرید هر واحد یا احداث مسکن برخوردار شوند.

بت شکن اضافه کرد: ضمنا بخش‌های تحقیقاتی و برنامه‌ریزی بانک متناسب با شرایط جدید در حال بررسی و طراحی روش‌های جدید اعطای تسهیلات در بخش مسکن با استفاده از پارامترهای مبلغ و زمان می‌باشند که پس از نهایی شدن جهت تایید و تصویب به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار ارائه خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ