علیرضا صادقیان و راز موفقیت نت برگ (سایت تخفیف گروهی پولساز)

1

نت برگ یکی از موفق ترین سایت های تخفیف گروهی ایرانی است، مدیر این سایت، علیرضا صادقیان است.

نت برگ کالا نت برگ تهران امروز میلیاردرهای ایرانی خارج از کشور مدیر و صاحب نت برگ شغل پر درآمد سایت تخفیف تخفیف یاب تخفیف گروهی تخفیف آنلاین بیوگرافی ثروتمندان ایران

روش کار سایت نت برگ به این صورت است که با مذاکره و شراکت با کسب‌ و‌ کار‌های تراز اول در سطح شهر و استفاده از قدرت خرید گروهی به‌ طور روزانه پیشنهادهای جالب و جذابی از کالاها و خدمات مختلف با تخفیف‌های ۴۰ تا ۹۰ درصد را روی وب‌سایت خود قرار می‌دهد.

کاربر بعد از اینکه کالا یا خدماتی را از سایت نت برگ خریداری کرد با داشتن یک پرینت یا کد مربوط به آن به فروشنده مراجعه کرده و از تخفیف نت برگ استفاده می کند. این شیوه کسب و کار که به تخفیف و خرید گروهی معروف است از متداولترین روشهای بازاریابی و فروش خصوصا در اینترنت است.

از دیگر مزایای سایت نت برگ معرفی خدمات و محصولات در یک مجموعه پر بازدید بدون پرداخت هزینه است، وقتی کالا یا خدماتی در رسانه تجاری و قدرتمندی مثل نت برگ مطرح می گردد به نوعی تبلیغات تاثیر گذار با کمترین هزینه انجام شده است. شرکت ها و فروشندگان در این روش برای معرفی کسب‌ وکار خود نه تنها هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند، بلکه درآمدی نیز از همکاری با نت‌برگ و حضور مشتریان جدید کسب می‌کنند.

نت برگ کالا نت برگ تهران امروز میلیاردرهای ایرانی خارج از کشور مدیر و صاحب نت برگ شغل پر درآمد سایت تخفیف تخفیف یاب تخفیف گروهی تخفیف آنلاین بیوگرافی ثروتمندان ایران

در این روش پس از توافقات اولیه، کارشناسان بازاریابی نت برگ با همکاری شرکت مذبور بسته ای پیشنهادی از فروش را انتخاب کرده و برای مدت زمان مشخصی بر روی سایت قرار می دهند. آنچه این بسته را برای مشتری جذاب و قابل انتخاب می کند تخفیف قابل ملاحظه ای است که از خرید آن محصول یا خدمات دریافت می کند، همچنین فروشنده هم با افزایش فروش و صرفه جویی در هزینه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی به سود بیشتر می رسد.

علیرضا صادقیان متولد ۱۳۶۴ و فارغ التحصیل رشته کارشناسی صنایع از دانشگاه علم صنعت ایران و کارشناسی ارشد رشته MBA از دانشگاه کلمبیا در آمریکاست. او در حال حاضر مدیر عامل شرکت کسب و کار نوین ایرانیان و صاحب برند اینترنتی نت‌برگ است، نت برگ جز برترین سایت های تجارت الکترونیک ایران می باشد و دارای نماد اعتماد ملی، مجوز فعالیت از وزارت بازرگانی، برنده جایزه مدیر خلاق بوده و تنها سایت ایرانی است که عضو اتحادیه جهانی سایت‌های خرید گروهی می‌باشد.

نت برگ کالا نت برگ تهران امروز میلیاردرهای ایرانی خارج از کشور مدیر و صاحب نت برگ شغل پر درآمد سایت تخفیف تخفیف یاب تخفیف گروهی تخفیف آنلاین بیوگرافی ثروتمندان ایران

صادقیان در یکی از مصاحبه هایش نقطه شروع و ایده نت برگ را سایت گروپان می داند و می گوید: در زمان دانشجویی ام یکی از دوستان خارجی به من گفت سایت گروپان در دنیا بسیار موفق بوده ولی در ایران هنوز اجزا نشده است، آنها پیشنهاد همکاری دادند که در ایران این موضوع را پیگیری کنیم و شروع به بررسی کردیم. با پسر عمویم تصمیم گرفتیم شروع به کار کنیم که همچنان هم شریک هستیم. من درسم در دانشگاه کلمبیا تمام نشده بود ولی به ایران آمدم و طی چند هفته تیمی به همراه ۵ نفر از دوستان و همکاران قدیمی تشکیل دادیم و حدود یک سال درباره طراحی سایت، اسم سایت و روش‌های کار تحقیق کردیم.

علیرضا صادقیان تشکیل یک تیم کاری منسجم و هماهنگ را یکی از مهمترین عوامل موفقیت نت‌برگ می داند و می گوید تیم کاری نت برگ در حال حاضر نزدیک ۵۰ نفر پرسنل دارد و شاید یکی از مهم ترین موارد تفاوت و برتری ما نسبت به سایر سایت های رقیب در ایران، برخورداری نت برگ از یک تیم اجرایی قوی و با تجربه در زمینه تجارت الکترونیک علاوه بر یک تیم کارا در بخش فنی است.

صادقیان مهمترین هدف مجوعه نت‌برگ را اینگونه تشریح می کند: مهم ترین هدف ما فراهم کردن امکان خرید برای افراد با تخفیف های بالا و قیمت های مقرون به صرفه است، اما در این روش که بر قدرت خرید گروهی اتکا دارد ما روشی را بنا کرده ایم که در آن هم صاحبان کسب و کارهای مختلف به دلیل جذب مشتریان جدید منتفع می شوند و هم خریداران به دلیل دریافت تخفیف های بسیار بالای سایت.

نت‌برگ شرکتی است با ۱۲۰ کارمند که به واسطه آن می‌توانید از فروشگاه‌ها، مراکز خدمات مختلف و غیره تخفیف بگیرید. این شرکت با فعالیت در تهران، کرج، اصفهان، مشهد، شیراز و قزوین ۲ میلیون مشترک دارد. نت‌برگ ماهانه حدود ۲-۳ میلیارد تومان برای مشترکان خود تخفیف می‌گیرد. این شرکت چهار سال است که با هدف معرفی مکان‌های جدید و ارائه تخفیف خوب به فعالیت مشغول است و به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده.

سیستم تخفیف روزانه (Daily Deal) چیست؟

سیستم تخفیف روزانه به نفع مشتری، کسب‌وکار و ما است. برای مشتری، چون روزانه ایمیل‌های ما را دریافت می‌کند و از محصولات جدید روز با خبر می‌شود و می‌تواند از آنها با تخفیف استفاده می‌کند. برای کسب‌وکار، چون کسب‌وکاری که تازه شروع به کار کرده نیاز به بازاریابی و مشتری دارد. روش‌های سنتی مانند روزنامه و تراکت ریسک بالایی دارند به این علت که تضمینی ندارد و نیاز به سرمایه‌گذاری دارند اما سرویس ما برای شروع کاملا رایگان است. برای ما هم نفع دارد، چون از فروش کسب‌وکارها سهم خود را برمی‌داریم که این سهم بسته به نوع کسب‌وکار متفاوت است.

نت برگ کالا نت برگ تهران امروز میلیاردرهای ایرانی خارج از کشور مدیر و صاحب نت برگ شغل پر درآمد سایت تخفیف تخفیف یاب تخفیف گروهی تخفیف آنلاین بیوگرافی ثروتمندان ایران

نت برگ از کجا شروع شد؟

نت‌برگ  در واقع از ۵ سال پیش شروع شد. زمانی که من در دانشگاه کلمبیا دانشجوی مدیریت بودم. یکی از دوستان من پیشنهاد شروع این کار را در ایران داد و در آن زمان ایران هنوز این سرویس را نداشت. من به همراه پنج نفر از دوستانم این کار را از راه دور شروع کردیم. و بعد از چند ماه اسم انتخاب کردیم و دفتر گرفتیم. کار رو با سرمایه گذاری خودمان در سیزدهم مرداد شروع کردیم و اولین سایت جدی تخفیف روزانه در ایران بودیم. یک ماه پیش از شروع رسمی، با تبلیغات گسترده موفق شدیم بیست هزار ایمل دریافت کنیم.

کسب‌وکارها را چگونه انتخاب می‌کنید؟

ما یک تیم بازاریابی حدود ۵۰ نفر برای این کار اختصاص داده‌ایم. که ۴۰ نفر آنها در سطح شهر هستند و با کسب‌وکارهایی که تازه شروع کرده‌اند مذاکره می‌کنند. ۱۰ نفر دیگر هم در دفتر هستند و به تماس‌های ورودی پاسخ می‌دهند.

تقسیم نیروی انسانی در نت‌برگ چگونه است؟

در نت‌برگ حدود ۱۲۰ نفر کار می‌کنند. در تهران ۵۰ نفر در بخش فروش، ۱۰ نفر در مرکز تماس، ۱۰ نفر مسئول محتوای وب‌سایت، ۶ نفر در بخش حسابداری، ۲۰ نفر در قسمت فنی، ۳ نفر در منابع انسانی، ۶ نفر هم در مدیریت شرکت.

چگونه موفق شدید اعتماد خریداران را جلب کنید؟

کار ساده‌ای نبود اما با ارائه سرویس و پیشنهادهای خوب ممکن شد. ما در تهران روزانه  ۳۰ پیشنهاد تخفیف جدید و در شهرستانها حداقل ۴ پیشنهاد تخفیف جدید به سایت اضافه می‌کنیم. همچنین در چهار سال گذشته که ما فعالیت کردیم حدود ۲۰۰ سایت این کار را شروع کردند اما خیلی از آنها موفق به ادامه نشدند و در تهران تنها ۵ سایت دیگر این سرویس را به طور جدی ارائه می‌دهند.

به نظر شما داشتن یک انبار برای کالاها و فروش آن در سایت‌های تخفیف روزانه ایده خوبی است؟

خیر. فروش کالا در سایت های مختلف زیادی با تخفیف انجام می‌شود و تمرکز ما این نیست. مزیت رقابت ما دادن تخفیف برای خدمات است نه کالاها.

چه اندازه نگران پیشرفت رقبا هستید؟

به نظر من فاصله ما با رقبا خیلی زیاد است و جایی برای نگرانی وجود ندارد. فروش روزانه ما حدود ۲۰ هزار نت‌برگ است. تبلیغات مستمر و ارائه سرویس خوب ما را از سایرین جلو انداخت. حتی ۱۰ بانک هم قصد ورود به این بازار را داشتند ولی موفق نبودند. همچنین سایت‌های مهم فروش کالا برای ما تحدید نیستند، چون آنها خدمات نمی‌فروشند و محدود به کالا هستند. 

نت‌برگ چه مشکلات یا چالش‌هایی دارد؟

یکی از مشکلاتی که پیش آمده، زمانی است که مشتریان با برخی صاحبان کسب‌وکار تماس می‌گیرند تا اطلاعات بیشتر بدست بیاورند اما آنها مانع خرید افراد از نت‌برگ می‌شوند و مشتری را مستقیم به فروشگاه خود هدایت می‌کنند تا سهم ما را پرداخت نکنند.

آیا در فکر فروش نت‌برگ هستید؟

خیر. چون نت‌برگ یک شرکت سودآور است ما به فروش آن فکر نمی‌کنیم. اما خب اگر پیشنهاد خوبی داشته باشیم آن را بررسی می‌کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. فلاح می گوید

    با سلام من امادگی دارم تا با شما در شهر یزد همکاری کنم فلاح