کلاهبرداری ۹۰۰ میلیونی از تاجر سرشناس

0
مرد تبهکار که با جعل هویت تاجر سرشناس ۹۰۰ میلیون تومان از حساب او برداشت کرده بود، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.
 ۲۶ فروردین امسال یکی از تاجران سرشناس بازار تهران با مراجعه به دادسرای ناحیه ۱۲ تهران و طرح شکایت عنوان کرد که مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان از حساب او برداشت شده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته پس از حضور در اداره چهاردهم، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ایام تعطیلات نوروز سال جاری، به همراه اعضای خانواده در ایران نبودم. پس از بازگشت به ایران، در نوزدهم فروردین و برای بررسی تراکنش مالی حساب بانکی به شعبه خیابان بلژیک رفته و در آنجا متوجه شدم که شخصی با جعل هویت بنده اقدام به انتقال مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان به شعبه شیخ بهایی و برداشت آن به صورتهای مختلف کرده است.
در ادامه رسیدگی به پرونده کارآگاهان با مراجعه به شعبه شیخ بهایی و بررسی اسناد و مدارک افتتاح کننده حساب متوجه شدند که فردی حدود ۴۰ ساله، با اسناد و مدارک جعلی اقدام به افتتاح حساب بانکی با استفاده از جعل هویت تاجر سرشناس کرده و طی تماس تلفنی با شعبه بلژیک و معرفی خود به عنوان دارنده حساب بانکی مالباخته  درخواست کرده تا مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان به حساب دیگر وی در شعبه شیخ بهایی واریز شود.
در ادامه تحقیقات و با بررسی تراکنش مالی صورت گرفته از سوی متهم مشخص شد که این شخص پس از واریز شدن مبلغ فوق به حساب شعبه شیخ بهایی، با مراجعه به صرافی های سطح شهر تهران اقدام به خرید سکه های طلا کرده و تمامی این مبلغ را در کمتر از ۲۴ ساعت، برداشت کرده است.
مدیر یکی از صرافی ها در میدان فردوسی، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ۱۷ فروردین شخصی به صرافی مراجعه و درخواست خرید تعداد ۵۲۰ سکه تمام بهار آزادی را کرد و بلافاصله مبلغ ۷۳۰ میلیون تومان را به حساب من واریز کرد. پیش از تحویل سکه ها با بانک تماس گرفته تا در خصوص واریز کننده حساب استعلام کنم که اعلام شد صاحب حساب یکی از مشتریان قدیمی و خوش حساب بانکی است و مشکلی در خصوص جابجایی این مبلغ وجود ندارد. آن زمان بود که من تعداد ۵۲۰ سکه طلا را به این شخص تحویل دادم.
کاراگاهان اداره چهاردهم با بررسی تصویر به دست آمده از دوربینهای مداربسته بانک شعبه شیخ بهایی و صرافی میدان فردوسی موفق به شناسایی تصویر متهم تحت تعقیب شده اما مالباخته موفق به شناسایی هویت وی نشد.
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به متواری بودن متهم پرونده و برای شناسایی هویت و دستگیری این شخص ، دستور انتشار تصاویر به دست آمده از متهم تحت تعقیب پلیس آگاهی از سوی مقام قضایی صادر شده است. به همین خاطر از تمامی شهروندان که اطلاعاتی در خصوص هویت، مخفیگاه و یا محلهای تردد این شخص دارند درخواست می شود اطلاعات خود را از طریق شماره تماسهای ۵۱۰۵۵۵۱۴ و ۵۱۰۵۵۶۱۴ در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ