مشایی: ما تا‌ شب‌ انتخابات داغ‌ داغ حضور داریم و صد در صد پیروز هستیم

0

اسفندیار رحیم مشایی کاندیدای رد صلاحیت‌ شده دولت، در سخنانی که یک روز قبل از اعلام اسامی کاندیداها، بیان کرده اما امروز منتشر شده است، با انتقاد از برخورد‌ها با حامیان خود و احمدی‌نژاد هشدار داده که «دوره رسوایی فرا رسیده» و ما صد در صد پیروز خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری نمنا، مشاور رئیس جمهور در دیدار و گفت‌وگویی صمیمی با جمعی از جوانان و نخبگان سراسر کشور به سوالات آنان در زمینه‌های مختلف از جمله در خصوص مسایل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پاسخ داد. رحیم مشایی، در این دیدار با اشاره به قانونی بودن همراهی رئیس جمهور با وی در روز ثبت نام انتخابات یازدهم ریاست جمهوری گفت: برخی صحبت هایی که در این رابطه مطرح شد، قانونی نیست؛ هرچند برخی افراد خود را قانون می دانند و می گویند چون این حرف را من زده ام، پس قانونی است.
مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه برخی همراهی و حضور دکتر احمدی ن‍ژاد برای ثبت نام اینجانب در انتخابات ریاست جمهوری را ابتدا جرم و پس از مدتی خلاف اعلام کردند ، اظهار داشت: چه‌طور رئیس جمهور می تواند در پایان دور اول ریاست جمهوری برای ثبت نام خود به ستاد انتخابات وزارت کشور برود، ولی نمی تواند برای معرفی یا همراهی شخص دیگری به آنجا برود؟
مشایی در ادامه این گونه صحبت‌ها را بازی تبلیغاتی خواند و افزود: متاسفانه برخی از دستگاه هایی که باید به شدت از سیاسی کاری پرهیز کنند، تحت تاثیر اخبار برخی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها قرار گرفته و فراموش می‌کنند واکنش‌های آنها اعتماد جامعه را زیر سوال می‌برد.
رئیس دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد تصریح کرد: یک فضایی ساخته اند که از اول نشان دهند ما غیرقانونی و مخالف قانون هستیم؛ این فضا سازی‌ها اصلا معنی ندارد چون ما نیازی نداریم که خلاف و مخالف قانون باشیم؛ آنهایی به بی قانونی نیاز دارند که به خانه‌های مردم می ریزند و از یک سایت می‌ترسند. تعطیل کردن یک سایت یعنی چه؟ یعنی ترسیدن از حرف و پیام؛ و کسی که از حرف و پیام می‌ترسد از جنس پیامبر، امام، دین، آسمان، حقیقت و جوهر درخشان انسان نیست.
مشاور رئیس جمهور خطاب به جوانان اظهار داشت: امیدوار باشید که آینده متعلق به شماست و این افراد مانند ابر هستند و ابر هیچ‌وقت اصالت ندارد؛ می‌بارد و می‌رود. خورشید است که اصالت دارد و شب و روز را پدید می‌آورد. مشایی با اشاره به سخنان حضرت علی (ع) در رابطه با این گونه افراد خاطرنشان کرد: به گفته حضرت علی (ع)، این افراد مانند پشه هایی در کنار دریا هستند و با یک نسیم جا به جا می‌شود.
رئیس دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد با اشاره به بروز شرایط گوناگون در کشور افزود: بعضی اوقات در جامعه طوفان می‌شود ولی طوفان هم نباید ما را جا به جا کند. کسی که به حقیقت رسیده و اصول دارد، از هیچ طوفانی نمی ترسد و جا به جا نمی شود.
مشاور رئیس جمهور با تاکید بر صبوری و مقاومت در شرایط فعلی اظهار داشت: صبور باشید . ما فقط در مسیر قانون حرکت می‌کنیم ؛ ما تحت نظر ولی فقیه هستیم و ظلم را هم برنمی تابیم چرا که معتقدیم ولی فقیه هم ظلم را برنمی تابند. حتی اگر در کار ما وقفه ای ایجاد شد، شما امیدوار باشید و بدانید که ما تا شب انتخابات داغ داغ حضور داریم حتی اگر به ما فرصت صحبت در تلویزیون ( رسانه ملی) را ندهند.
مشاور رئیس جمهور با تاکید بر حفظ وحدت در کشور یادآور شد: من اساساً با ستاد موافق نیستم چراکه معتقدم یک ستاد هرگز موفق نیست و ما باید کاری کنیم که عموم جامعه با ما همفکر و همراه باشند و با وحدت، پای یک آرمان بایستند.
مشایی اظهار داشت: من معتقد هستم که پیروزی ما صد در صد و قاطع است.
مشایی افزود: یک شخصی که من او را نمی شناختم به من گفت در جلسه ای به نام بصیرت از ابتدا تا انتها فقط از شما بد گفتند و من در آخر جلسه از سخنران خواستار سند و مدرکی که نشان دهنده این اتهامات به شما باشد شدم و او در جواب به من گفت: ای بابا، پنج، شش سال است تمام دستگاه‌های اطلاعاتی کشور تمام زوایای زندگی این شخص را بررسی کرده اند هیچ چیزی پیدا نکرده‌اند، شما چطور از من سند و مدرک می‌خواهید؟
مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه تمام دولت‌ها در سال آخر کارشان چوب می خورند و مورد هجمه قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: عده‌ای دیدند نمی توانند دکتر احمدی نژاد را با چوب‌های قدیمی دولت‌های قبلی، بزنند و به همین دلیل شروع به تخریب و ترسیم چهره‌های مخوف کردند و انواع تهمت‌ها و نسبت‌ها اعم از منافق، صهیونیست، ارتباط با بودا و .. را به ما نسبت دادند و دیگر چیزی باقی نماند که به ما نگفته باشند. رئیس دبیر خانه ریاست جنبش عدم تعهد ادامه داد: این روش کار، حذفی است و اگر در کوتاه مدت یک نفر با این روش حذف شد که هیچ، ولی امان از زمانی که حذف نشود؛ چراکه مانند موجی است که بر می گردد و رسوا می‌کند.
مشایی تصریح کرد: الان دوره رسوایی فرا رسیده است و هرچه جلوتر می‌رویم، دیگر من نباید حرف بزنم بلکه افرادی هستند که باید از ترس، پشت دیگران خود را مخفی کنند. مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه هر کسی به حقیقت نزدیک شود، خوشبو می‌شود و هرکس از آن دور شود، بد بو می‌شود، اظهار داشت: ما باید مزاجمان، مزاجی باشد که هیچ کس نتواند یک چیز بدبو را به عنوان عطر به ما قالب کند. مشایی با اعلام اینکه ولایت فقیه عاشق ترین شخص نسبت به مردم است بیان کرد: به قول دکتر احمدی نژاد، زندگی در سایه ولایت فقیه تمرین زندگی در زمان امام زمان (عج) است.
رئیس دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد ظهور امام زمان (عج ) را موجب برقراری صلح و امنیت در سراسر جهان خواند و افزود: ما ولایت فقیه را به عنوان یک مدل حکومتی به دنیا ارائه خواهیم کرد و می‌دانیم آنها قبول می‌کنند، چون ولایت فقیه مملو از حکمت است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ