آیا خرید خدمت سربازی صحت دارد؟

0

ایسنا، محمود امینی پیش‌از ظهر امروز در نشست خبری فرماندهی انتظامی اصفهان با محوریت خدمت سربازی در محل معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر چگونگی خدمت سربازی در حین تحصیل اظهار کرد: در این مورد تاکنون قانونی پیش‌بینی نشده است.

وی افزود: البته اگر فردی در حین گذراندن خدمت سربازی دانشگاه قبول شود، می‌تواند مرخصی تحصیلی گرفته و پس از پایان تحصیل خدمت خود را ادامه دهد.

معاون نظام وظیفه فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: در گذشته سپاه قانونی مشابه برای سربازان خود مقرر کرده بود که البته به دلیل غیر قانونی بودن این مسئله متوقف شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر شایعه بازگشت قانون خرید خدمت سربازی به نظام وظیفه کشور بیان کرد: قانون خرید خدمت در یک دوره زمانی بود که توسط مجلس تصویب شد و به دلیل بازخوردهای نامناسبی که در جامعه داشت متوقف شد.

امینی بیان کرد: مشکلی که این قانون داشت ایجاد تبعیض طبقاتی میان مردم بود به صورتی که مردم به نتیجه می رسیدند که کسانی که در طبقات پایین جامعه از نظر مادی به سر می‌برند باید به سربازی روند و پولداران خدمت سربازی خود را می‌خرند و تا آنجایی که ما مطلع هستیم، همه مسئولان این مسئله را تکذیب کرده‌اند.

وی در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران مبنی بر عدم اطلاع رسانی مطلوب در حوزه قوانین نظام وظیفه خاطر نشان کرد: بحث اطلاع رسانی وظیفه ما و شما خبرنگاران است و ما نیز در سایت‌های خود کامل وضعیت خدمت را قید کرده ایم و همچنین تلفن گویای نیروی انتظامی نیز در این مورد پاسخگوی مردم است.

معاون نظام وظیفه فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری راجع به کسری خدمت بسیج اظهار کرد: میزان کسری خدمت بسیج بستگی به میزان فعالیت فرد در بسیج داشته و تا حداکثر ۶ ماه می تواند از این کسری استفاده کند و همه ارگان‌های مسلح مجبور به اعمال کسری بسیج هستند.

وی این خبر را هم به مشمولان خدمت وظیفه عمومی داد که اگر در همایش ملی خدمت سربازی شرکت کنند می توانند از کسری خدمت بهره‌مند گردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ