حمایت ائتلاف سراسری اساتید و دانشجویان(یاران امید) از سعید جلیلی

0

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس ائتلاف سراسری اساتید و دانشجویان طی بیانیه‌ای حمایت خود را از سعید جلیلی اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: انتخابات مظهر بصیرت الهی مردمی است که همواره با اعتقاد راسخ به آموزه‌های مترقی اسلام ناب محمدی‌(ص) و آرمان‌های امام راحل و شهدای گلگون کفن عزم و اخلاص خود را در برهه‌های حساس نشان داده‌‌اند. بنا به اعتقادات اصیل اسلامی هر عملی که تنها با اخلاص و قرب الهی صورت گیرد، نصرت الهی به همراه خواهد داشت. از این رو امروز ایران اسلامی بار دیگر در آستانه انتخاباتی سرنوشت‌ساز، حضور با بصیرت ملت بیدار ایران اسلامی را می‌طلبد تا با انتخاب فردی اصلح مسیر آتی مقاومت و پایمردی ملت مسلمان ایران بر حقوق خویش ترسیم نماید و حصول نتایج و ثمرات این مجاهدت خطیر ممکن سازد. امروز جهانیان شاهدند چگونه ملت اسرافراز انقلاب اسلامی در تحریم بدخواهان و کینه توزان پله‌های سرافرازی و اقتدار را پشت سر می‌گذارد و در مسیر عزت و استقلال خود به پیش می رود و دور نیست زمانی این ملت قهرمان به ثمره مقاومت‌ها و ایستادگی‌های خود دست یابد و به یگانه  الگوی جاودان ملت‌های مظلوم جهان تبدیل شود.

این بیانیه می‌افزاید: انتخابات برترین و مهمترین تجلی خواست و اراده ملت در سرنوشت کشور است و در این عرصه دانشگاه همواره یکی از خدمترین نهادهای کشور بوده است. نقش بی‌بدیل دانشگاهیان در مقاومت، ایستادگی، عزت‌آفرینی، خلق حماسه و مجاهدت علمی و همچنین پایمردی در عرصه جهاد علمی و صیانت از دستاوردهای علمی و فنی کشور در امتزاج با روح حق‌طلب و حقیقت‌خواه این نهاد، آن را به عنوان نهادی انقلابی در مسیر احقاق حقوق ملت شریف ایران با ایستادگی،‌ بصیرت‌آفرینی و مقاومت آگاهانه بدل کرده است. از این رو نقش سرنوشت‌ساز دانشگاهیان در عرصه نقد و نظر و طرح مطالبات برخاسته از جان‌‌های مشتاق و آزاده دانشگاهیان در عرصه انتخابات واجد شوری بی‌بدیل در تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی خواهد بود.

«بر همین اساس و در پاسخ به اشتیاق دانشگاهیان در حماسه حضور ملی در صحنه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی، ائتلاف سراسری اساتید و دانشجویان حامی دکتر سعید جلیلی تحت عنوان ستاد یاران امید فعالیت خود را در عرصه انتخابات آغاز می‌کند.»

در این بیانیه آمده است: ائتلاف سراسری اساتید و دانشجویان حامی دکتر سعید جلیلی در وهله نخست خواهد کوشید ضمن پایبندی به اصول مترقی انقلاب اسلامی تمام مساعی خود را در تحقق حماسه سیاسی مد نظر مقام عظمای ولایت به کار بندد و تمام کوشش خود را در جهت سازماندهی و به کارگیری توان دانشگاهی کشور در مسیر انتخابات برخواسته از بصیرت، تقوا و آینده‌نگری به کار گیرد و ضمن ترسیم دورنمای تحقق اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در چارچوب مطالبات این قشر فرهیخته از نظارم اجرایی کشور، آن را نمایندگی کند.

این بیانیه ادامه می‌دهد: شورای مرکزی این ائتلاف پس از بررسی‌ها و مطالعات و جلسات متعدد در زمینه مقایسه حاضرین در انتخابات حمایت قاطع خود را از دکتر سعید جلیلی در انتخابات آتی اعلام می‌کند و امید واثق دارد حضور جناب آقای دکتر سعید جلیلی به عنوان نماد افتخار، مقاومت و ایستادگی بر مسند ریاست جمهوری اسلامی ایران اهداف و آرمان‌های ذیل را تحقق بخشد: بایسته است رئیس جمهوری اسلامی ایران به معنای حقیقی کلمه رئیس‌جمهور انقلاب باشد. ما اعضاء ائتلاف سراسری اساتید و دانشجویان قاطعانه از مسئولان نظام می‌خواهیم توجه خود را به بازآفرینی ارزش‌های اسلامی، انقلابی و زدودن انحرافات و کژ‌روی‌ها و بازگشت به خواستگاه‌های این حرکت اسلامی معطوف می‌کند.

این بیانیه تصریح می‌کند: ریاست جمهوری کشور عرصه آزمون و خطا نیست و شرایط ویژه کشور نیازمند از خود گذشتگی و ایثار در حفظ حقوق، منافع ملی و اصول اسلامی است. جامعه دانشگاهی کشور ضمن ادای احترام به تمامی حاضران در انتخابات معتقد است این عرصه نیازمند حضور کسانی است که تجربه نزدیکتری از دفاع و حماسه دارند. دکتر سعید جلیلی فردی است که این آزمون را با سربلندی به پایان رسانده و بی‌تردید گذار از این آزمون دشوار از وی شخصیتی استوار و در خور اعتماد ساخته است.

«خیل شهدای جامعه دانشگاهی کشور و نیز شهدای مسیر دانش هسته‌‌ای، وظیفه سنگین دانشگاهیان را در حفظ دستاوردهای شهدای والامقام دوچندان می‌کند. خون شهیدان بزرگوار این عرصه و نگاه خانواده‌های این عزیزان به عملکرد دانشگاهیان به عنوان فرماندهان و افسران جنگ نرم وظیفه ما را در تحقق آن آرمان‌ مضاعف می‌کند. از این رو دکتر سعید جلیلی که خود فردی برخاسته از قشر عظیم دانشگاهی است،‌و همواره توجه و حساسیت ویژه‌ای در جهت حفظ و پیشبرد این دستاوردها داشته‌اند، شایستگی لازم را در هدایت و مدیریت جامعه علمی کشور را داراست شند تا به فضل پروردگار به اهداف علمی کشور در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله دست یابیم.»

این بیانیه ادامه می‌دهد: سیاست خارجی کشور نیازمند بازگشت عقلانیت، پرهیز ازماجراجویی، موازی‌کاری و مداخله افراد بی‌اطلاع و سست نهاد است. تجربه حضور دکتر سعید جلیلی در عرصه سیاست خارجی نگرانی‌های دانشگاهیان در این عرصه را پایان می‌دهد و توجه ویژه‌ به عزت و سرافرازی بین‌‌المللی ملت مسلمان ایران در چارچوب منویات مقام معظم رهبری را نوید می‌‌دهد.

«نزدیکی فکری و اجرایی به فضای دانشگاه و شناخت کافی از این محیط نیاز اساسی بدنه اجرایی کشور در همراهی با دانشجویان اساتید و دانشگاهیان است و این ارتباط دوسویه و مطلوب می‌تواند سبب افزایش مشارکت و بهره‌وری دانشگاهیان در فرآیند توسعه و اقتدار ملی شود. از این رو حضور دکتر سعید جلیلی به عنوان یکی از اساتید دانشگاه در این محیط سبب ایجاد شناخت کافی نسبت به خواست‌ها، مطالبات و آرمان‌های دانشگاهیان کشور شده و فرآیند ارتباط موثر بین دانشگاهیان و بدنه اجرایی کشور را فراهم خواهد آورد.»

این بیانیه می‌افزاید: ستاد یاران امید ضمن دعوت از عموم اساتید، دانشجویان و دانش‌‌آموختگان به حضوری فعال و با نشاط در عرصه انتخابات، آنان را به حمایت از دکتر سعید جلیلی فرا می‌خواند و امیدوار است نقش شایسته دانشگاهیان در ایجاد حماسه عظیم سیاسی همچون همیشه محقق گردد. این ائتلاف با کمک و همت اساتید و دانشجویان راه‌اندازی گردیده و از هم‌اکنون آماده شنیدن نقطه نظرات همراهان عزیز است و دست یکایک این عزیزان همراه را به گرمی می‌فشارد و امیدوار است همراهی پرشور دانشگاهیان زمینه‌ساز افتخاری دیگر در کارنامه زرین قشر فرهیخته دانشگاهی باشد، که در این جلوه‌گاه وحدت و اقتدار ملی،‌طمع ورزان به عزت و استقلال این مرز و بوم دوباره طعم ناامیدی را تجربه کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ