کاهش قیمت خارجی‌ها و رکود داخلی‌ها

0
همشهری‌آ‌نلاین:
ورود خودروهای خارجی با مدل ۲۰۱۴ به بازار و کاهش نرخ ارز باعث افت یک تا ۹ میلیون تومانی قیمت‌ها در بازار خودروهای خارجی صفر با مدل پایین‌تر شد، در عین حال خودداری مردم از خرید خودروهای داخلی، کسادی این بازار را به همراه داشته است.
فارس نوشت: عرضه خودروهای خارجی با مدل ۲۰۱۴ به بازار باعث کاهش قیمت این نوع خودروها در مدل‌های پایین‌تر شده و در عین حال، ثابت بودن قیمت ارز در روزهای گذشته باعث افت قیمت خودروهای خارجی شده است.
در این شرایط با توجه به رکود بازار، خودروهای خارجی با مدل‌های زیر ۲۰۱۳ بر روی دست واردکنندگان مانده و در نتیجه قیمت این نوع خودروها با کمی کاهش همراه شده است.
بررسی بازار خودروهای خارجی نشان می‌دهد، قیمت کمری مدل ۲۰۱۳ با افت ۹ میلیون تومانی به ۱۵۱ میلیون تومان رسیده است.
همچنین قیمت یاریس هاچ‌بک از ۹۳ میلیون تومان به ۸۹ میلیون تومان رسیده که کاهش ۴ میلیون تومانی را نشان می‌دهد.
قیمت اپتیما نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی به ۱۴۲ میلیون تومان رسیده و قیمت اسپورتیج نیز با همین میزان کاهش، به ۱۵۸ میلیون تومان رسیده است.
سراتو نیز افت قیمت ۳ میلیون تومانی را طی روزهای گذشته تجربه کرده و در حال حاضر این خودرو به قیمت ۱۰۸ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.
قیمت لکسوس RX350 هم با کاهش ۵ میلیون تومانی به ۳۹۰ میلیون تومان رسیده است.
در این شرایط، قیمت مزدا ۳ با کاهش ۵ میلیون تومانی همراه شده و به ۱۲۱ میلیون تومان رسیده است.
قیمت هیوندایی I20 نیز با افت یک میلیون تومانی به ۸۷ میلیون تومان و مدل I30 این خودرو نیز با کاهش دو میلیون تومانی به ۱۰۳ میلیون تومان رسیده است.
قیمت آزرا گرانجور نیز افت دو میلیون تومانی را طی روزهای اخیر شاهد بوده و در حال حاضر این خودرو به قیمت ۲۰۲ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.
در مورد خودروهای داخلی نیز باید به ثبات قیمت بیشتر این خودروها طی روزهای اخیر اشاره کرد.
در این روزها قیمت تیبا با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و قیمت تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی به ۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.
در حال حاضر، قیمت تندر ۹۰ مدل E2 ایران خودرو نیز در بازار ۳۴.۵ میلیون تومان است که تغییری را نسبت به روزهای گذشته نشان نمی‌دهد.
در عین حال، قیمت تیانا high با کاهش ۴ میلیون تومانی به ۱۴۵ میلیون تومان و قیمت وانت پیکاب دو کابین نیز با افت یک میلیون تومانی به ۸۵ میلیون تومان رسیده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ