استخدام ۴ هزار نفر در وزارت نیرو ۹۲

1

باشگاه خبرنگاران، محمد محمدزاده در پاسخ به این سوال که جریان واگذاری پژوهشگاه نیرو که قرار بود به جای بدهی‌های وزارت نیرو به مپنا واگذار شود، به کجا رسید، افزود: واگذاری پژوهشگاه نیرو فعلاً مسکوت مانده است و در دو روز گذشته، معاون تحقیقات وزارت نیرو از پژوهشگاه نیرو بازدید به عمل آورده و گزارشی آماده کرده است.

وی ادامه داد: بحث قبلی واگذاری پژوهشگاه نیرو مدتی دنبال شد و با توجه به وضعیت دولت یازدهم که به تازگی بر سر کار آمده است، احتمالاً سیاست‌ها تغییر کند.
محمدزاده خاطرنشان کرد: البته نگاه وزیر پیشنهادی نیرو (چیت‌چیان) احتمالاً این باشد که پژوهشگاه نیرو حفظ شود، بنابر این اینکه پژوهشگاه نیرو حفظ و یا واگذار شود، چون در حوزه اختیارات بنده نیست نمی‌توانم با صراحت در مورد آن اظهار نظر کنم.
وی افزود: بحث‌های زیادی در مورد واگذاری پژوهشگاه نیرو صورت گرفت و یک بار قرار بر این شد که به جای بدهی به مپنا و یک بار هم قرار شد به وزارت علوم واگذار کنند، منتهی هنوز سندی را به طور مکتوب در این خصوص ندیده‌ام.
شورای عالی اداری مصوب کرده که وزارت نیرو برای پرداخت بدهی های خود ساختمان پژوهشگاه نیرو را به فروش برساند، اما از آنجا که مپنا بارها اعلام کرده بابت طلب خود از وزارت نیرو پول نقد می خواهد، آن چنان هم از گرفتن ساختمان پژوهشگاه نیرو بی علاقه نیست.
*استخدام ۴ هزار نفر در وزارت نیرو
محمدزاده در خصوص استخدام وزارت نیرو گفت: برای حدود ۴ هزار نفر مجوز استخدام از دولت گرفتیم منتهی نه در قالب طرح مهرآفرین، بلکه مجوز آن قبل از این طرح گرفته شده و آزمون استخدامی برگزار شده و همه افراد به نحوی برای گزینش معرفی شده‌اند.
وی افزود: آمار این ۴ هزار نفر یک مقدار ریزش در مشاغل نگهبانی داشته است، اما به هر حال حدود ۲ هزار نفر در قالب تخصصی و مابقی در مشاغل نگهبانی در قالب آزمون به گزینش معرفی شده‌اند.
محمدزاده گفت: ۶۰ درصد مراحل گزینش انجام شده است و بیش از ۳ هزار نفر از اول مهرماه در حوزه فنی و تخصصی و نگهبانی مشغول به کار خواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. حمیدرضا می گوید

    سلام
    فعلا وضعیت این کارمندان طرحی با سوابق بالای ۵ سال را تعیین کنید بعدش دنبال نیروی جدید برای استخدام الکی باشید