خانه / مد و زیبایی / جواهرات قرضی ترانه علیدوستی در جشنواره کن ۲۰۱۶! +عکس

جواهرات قرضی ترانه علیدوستی در جشنواره کن ۲۰۱۶! +عکس

گُلِ مروارید در پشت کلاه و گوشواره‌های ترانه علیدوستی در شب اختتامیه را یک کلکسیون جواهرات در اختیار ما قرار داد.

لباس‌های ترانه علیدوستی روی فرش قرمز جشنواره کن را یک طراح جوان ایرانی طراحی کرده است.

نگار نعمتی که برای نخستین‌بار لباس یک بازیگر را برای حضور روی فرش قرمز جشنواره‌ای بین‌المللی طراحی کرده است، در گفت‌وگو با  ایسنا،‌ اظهار کرد: لباس‌ها و جواهرات ترانه علیدوستی در مراسم «فتوکال» جشنواره کن به‌صورت آماده تهیه و با نظر من با هم سِت شدند.

مدل لباس ترانه علیدوستی مدل لباس بازیگران جواهرات ترانه علیدوستی بیوگرافی نگار نعمتی بازیگران ایرانی جشنواره کن

جواهرات قرضی ترانه علیدوستی

او ادامه داد: جواهرات مورد نیاز و متناسب با این لباس را یک برند معتبر سوییسی به اعتبار خانم علیدوستی به‌ صورت امانی در اختیار ما قرار داد. این برند یکی از معروف‌ترین برندهای جواهر است که هنرمندان بسیاری در جشنواره کن از آن استفاده می‌کنند.

این طراح لباس درباره لباس‌ ترانه علیدوستی در مراسم افتتاحیه جشنواره کن نیز توضیح داد: همکاری با ترانه علیدوستی را در فیلم «پذیرایی ساده» که طراحی لباس آن را برعهده داشتم، تجربه کرده بودم. خانم علیدوستی برای طراحی لباس‌هایش در جشنواره کن با من تماس گرفت و برای همکاری، از من دعوت کرد. او نظرات خود را درباره این‌که چه لباسی می‌خواهد بپوشد، مطرح و به من اعتماد کرد. بنابراین من بنا به شرایط، با حرفه‌ای‌ترین افراد فنی کار را شروع کردم.

نعمتی افزود: برای انجام این کار، طرح‌هایم را طی جلساتی که با خانم علیدوستی داشتیم، نهایی کردیم و با همکاری مزونی، در نهایت به لباس‌هایی رسیدیم که روی فرش قرمز جشنواره کن دیدید.

مدل لباس ترانه علیدوستی مدل لباس بازیگران جواهرات ترانه علیدوستی بیوگرافی نگار نعمتی بازیگران ایرانی جشنواره کن

او ادامه داد: با توجه به محدودیت‌هایی که برای حضور یک بانوی ایرانی از کشوری اسلامی در جشنواره‌های خارجی وجود دارد، یک پیراهن و شِنل حریر را طراحی کردم؛ این شِنل روی لباس دوخته شد تا در حال حرکت تکان نخورد. پیشنهاد رنگ کِرم برای این لباس نیز از سوی خانم علیدوستی مطرح شد.

وی افزود: نکته‌ای که در مدت فعالیتم در زمینه طراحی صحنه و لباس در تئاتر و سینما تجربه کردم، این بود که حرکت، نقش مهمی را در لباس ایفا می‌کند. بنابراین فکر کردم اگر دنباله‌ی لباس بلند باشد، هنگام حرکت به جلو و بالا رفتن از پله‌ها وقار بیشتری به کسی می‌دهد که آن را به تن کرده است.

طراح لباس فیلم «اژدها وارد می‌شود» درباره طراحی کلاه‌ها نیز بیان کرد: با توجه به این‌که چشم تماشاگران ایرانی به خانم علیدوستی بعد از سریال «شهرزاد» به کلاه عادت کرده بود، تصمیم گرفتیم برای لباس‌ها از کلاه به‌عنوان پوشش سر استفاده کنیم. به عقیده من، این‌که مردم چه شناختی از یک بازیگر دارند اهمیت زیادی دارد. تماشاگران ایرانی با توجه به بازی‌هایی که خانم علیدوستی در مجموعه کارهایش داشته، او را به‌عنوان یک زن مستقل، باهوش، با وقار، با سواد و با معصومیتی که در چهره‌اش وجود دارد، می‌شناسند. بنابراین من بدون نگرانی سراغ کلاه به‌عنوان پوشش سر رفتم و ژاله زکی‌زاده (طراح لباس سریال شهرزاد) در ساخت سربند این لباس به من کمک کرد. این کلاه را با گلی با پولک سیاه ساخته‌ی الهام غلامی تزیین کردیم.

مدل لباس ترانه علیدوستی مدل لباس بازیگران جواهرات ترانه علیدوستی بیوگرافی نگار نعمتی بازیگران ایرانی جشنواره کن

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در جشنواره کن ۲۰۱۶

نعمتی گفت: کیفی که با لباس‌های شب سِت شده بود، به‌دلیل خطوط اسلیمی قلمکاری‌شده روی آن، از مجموعه کارهای «سورمه سرفراز» انتخاب شد.

او درباره این‌که تا چه اندازه از المان‌های ایرانی در لباس‌های ترانه علیدوستی استفاده شده است، اظهار کرد: هر کاری که ما انجام دهیم، در نهایت ایرانی هستیم. نوع نگاه، حرکت، ایستایی ما، ایرانی بودن را با خودش به همراه دارد. این‌که بخواهیم یک طرح را به‌زور ایرانی جلوه دهیم، عجیب است.

مدل لباس ترانه علیدوستی مدل لباس بازیگران جواهرات ترانه علیدوستی بیوگرافی نگار نعمتی بازیگران ایرانی جشنواره کن

این طراح لباس همچنین درباره طراحی لباس شب این بازیگر در مراسم اختتامیه جشنواره کن نیز بیان کرد:‌ سیاه و سفید بودن لباس را از پیش تعیین کرده بودم.

او درباره جواهرات استفاده‌شده در شب اختتامیه جشنواره کن نیز گفت: گُلِ مروارید در پشت کلاه و گوشواره‌ها در شب اختتامیه را یک کلکسیون جواهرات در اختیار ما قرار داد. در نهایت، از مجموعه‌ی بهترین‌ها برای پوشش خانم علیدوستی در جشنواره فیلم کن استفاده کردیم.

مدل لباس ترانه علیدوستی مدل لباس بازیگران جواهرات ترانه علیدوستی بیوگرافی نگار نعمتی بازیگران ایرانی جشنواره کن

طراح لباس فیلم «قاعده تصادف» درباره این‌که تا چه اندازه سعی کرده طرح‌هایش را با طرح‌های اروپایی و آمریکایی هماهنگ کند؟ توضیح داد: اصولا من برای هر کاری تحقیق می‌کنم، در این زمینه هم لباس‌هایی را که هنرمندان ایرانی و خارجی پیش از این روی فرش قرمز پوشیده بودند، بررسی و به نقاط ضعف و قوت آن‌ها توجه کردم. از طرفی طراحان لباس‌ در چنین جشنواره‌هایی باید با توجه به استانداردها و قوانین خاص آن مراسم، لباس بازیگران را طراحی کنند. برای مثال بازیگران شرکت‌کننده در جشنواره کن می‌توانند در مراسم فتوکال از لباس‌های راحت‌تری در مقایسه با لباس‌های رسمی مراسم افتتاحیه و اختتامیه استفاده کنند.

مدل لباس ترانه علیدوستی مدل لباس بازیگران جواهرات ترانه علیدوستی بیوگرافی نگار نعمتی بازیگران ایرانی جشنواره کن

نگار نعمتی اولین کار طراحی لباسش را در تئاتر با «مهمانسرای دو دنیا» به کارگردانی سهراب سلیمی در سالن اصلی تئاترشهر در سال ۸۶ شروع کرد و اولین طراحی لباس در سینما را با «پذیرایی ساده» مانی حقیقی تجربه کرد. او بعد از ۱۰ سال فعالیت در طراحی صحنه و لباس در سینما، برای نخستین‌بار لباس یک بازیگر را در جشنواره‌ بین‌المللی کن ۲۰۱۶ طراحی کرد.

مدل لباس ترانه علیدوستی مدل لباس بازیگران جواهرات ترانه علیدوستی بیوگرافی نگار نعمتی بازیگران ایرانی جشنواره کن

ترانه علیدوستی در اختتامیه کن
مدل لباس ترانه علیدوستی مدل لباس بازیگران جواهرات ترانه علیدوستی بیوگرافی نگار نعمتی بازیگران ایرانی جشنواره کن

۲۸ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. اصلا جالب نبود.مثل کسانی که عقده لباس دارن،جایزه که نگرفته،برای چی رفته،فقط مثل … ادا در می اورد،آگه بخاطر باباش نبود چاه پاکن هم نمیشد

  • به نظر من درست نبود که یک خانم ایرانی اونم بازیگر که من خودم به شخصه خیلی دوسش دارم این جوری جلوی اون بی غیرتا لباس بپوشه . لباسش که جذب بود هیچ ،کرم و به رنگ بدن بود هیچ ،سرش هم که باز بود و یه کلاه مثل مو گذاشته بود اونم هیچ، ولی دیگه چرا پیش اون همه مرد واستاده بود؟ واقعا از این خانم با وقار انتظار نمیرفت همچین لباسی به تن کنه .

  • بیچاره ای که به دیگران انگ میزنی؟
   خودت کاره ای نشدی حسودی میکنی….

 2. بعضی ها چنان حرف میزنن انگار از خونشون بیرون نمیان !! حالا فقط مونده لباس ایشون که بهش گیر بدن

 3. با السا صددرصد موافقم

 4. ب نظر من یک مقداری به اصالت ایرانیها نمیخورد لباسشون ،،،، اما مدلش بد نبود

 5. رفتار منش ایشون در حالت عادی و بازی قویشون مهم و با ایستادن کنار آقایان هیچ حرکت ناپسندی انجام نداده ولباسشون هم با ترکیب مشکی و رنگ های کرم و سفید بسیار زیبا و سنگین و امروزی بوده . قرار نیست که لباس سنتی بر تن کند تا نشان دهد ایرانی است همان صورت زیبای بودن عمل وظاهری سنگین با شخصیت ولایی که دارند کافیست.

 6. سلام
  خانم علیدوستی از معدود بازیگرانی هستن که خودشون بسیار باوقار و زیبا هستن.ظاهر اراسته ایشون اونم در یک محفل بین المللی نشان از درک بالای ایشون هست.دیگه همه مسایلتون حل شده فقط مونده لباس ایشون.
  من به نوبه خودم از ایشون تشکر میکنم که برای نشون دادن اصالت ایرانیها وقت گذاشتن.
  اگه با ظاهری شلخته میرفتن خوب بودن.
  لطفا نظرتونو واسه خودتون و خانوتده تون اجرایی کنین.

 7. واقعا فسادی که توسینمای ایران.که یک کشور تماما اسلامی هست موج میزنه شرم آوره.همین زنای بازیگرهستن که شدن الگوی دختراوزنای جامعه ی ما.که حالاسرزانوهاشونو پاره کنن وومانتوشونو تابالای ناف بازکنن تابخوان بگن آی آقایون ماهم … داریم بیایدببینید حراج گذاشتیم. اونوقت میگن آمار ازدواج پایینه طلاق بالا.خب نتیجه این ….. کاریهاتوسینما همین میشه دیگه.اونوقت یسری از آقایون بی غیرت دفاع هم میکنن.نمیدونم واقعاچه بسر مردای ما اومده خودشون خانوماشونو بزک میکنن و ….. میکنن تابگن مردم ببینیدمن چه زنی دارم.آقانگه دارتو خونه لذتتو ببر اگه مبخوای مردای دیگه هم اززنت لذت ببرن که دیگه حرفی واسه گفتن نیست ..

 8. والابخدا دیگه واسه پیرزنامونم حیا نمونده بارهادبدم پیرزنای مسنی روکه نمیتونن روپاهاشون باایستن وکمرشون خم شده از پیری ولی ناخن کاشت دارن.ابروهاتاتو وآرایش آنچنانی .ربما رومژه هایی که دیگه چنتاش بیشترنمونده واقعا انگارحودشونو لبه گوری کردن مضحکه خاص وعام.آی مردم واقعا ماداریم به کجامیریم؟ توروخدا آی مردای سرزمینمون بیاید بفکرباشیم.توروخدا نذارین مردم ازناموس شما حض وکیف ببرن.بخاطرخدا.بخدا پریروزدیدم یزنی توآ مایشگاه خودش نمیدونست روسریش افتادمانتوشم که بازبود باتاپ سلوار اومده بودبیرون.آقاشون یه کلام نگفت خانوم روسریت ازسرت افتاده تاآخر خانم خودش متوجه شد که روسریش افتاده سرش کرد.بخد این زن غیرتش ازشوهرش بیشتره.یاصاحب الزمان کجایی بدادمون برس

 9. حجاب و پوشش خوب بود …
  احسنت…..

 10. بازیگرا برای اینکه بیشتر شناخته شن در سطح بین الملل هر کاری میکن ٬ یادتون نیست گلشیفته چه جور خودشو فروخت فک کرد حالا با این کار خیلی مطرح میشهو میره جزو بازیگرای هالیوود ولی کو . فقط عابرو ی خودشوبرد .

  • همینطوره متاسفانه.عریان شدن وتن فروشی شده مد.وهمه دارن تواین فرهنگه عریانی ازهم پیشی میگیرن تابگن ماباکلاس تروشیکتریم چون عریانتریم.

 11. جای خجالت داره ترانه خانم شما عزت یک زن ایرانی رو از بین بردی . واقعا که جای خجالت داره.

 12. پوشش خانم علیدوستی نسبتا خوب بود. چرا درک نمیکنید هرکسی حق داره هرجور میخواد لباس بپوشه فقط ایشون چون نمایندۀ کشور ما بودن باید ویژگی های خاص کشورمون رو حفظ میکردن که تا حدودی رعایت شد. من خیلی کار به اینها ندارم فقط میخوام بدونم هموطنای همیشه در صحنه! آیا شما همۀ مشکلاتتون حله الان هیچ مرض و درد و گرفتاری ندارین فقط نگرانی تون لباس خانم علیدوستیه؟!

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*