خانه / بورس و سهام / شفاف سازی “فولاد ارفع” در خصوص سود سال 92 و پیش بیتی 93

شفاف سازی “فولاد ارفع” در خصوص سود سال 92 و پیش بیتی 93

اطلاعیه شفاف سازی “فولاد ارفع” در خصوص سود سال 92 و پیش بیتی 93

1-       افزایش هزینه های مالی در عملکرد نسبت به پیش بینی بودجه از مبلغ 103 میلیارد ریال به 200 میلیارد ریال ناشی از تغییر نرخ بهره قرار داد تسهیلات ارزی واحدهای فولاد سازی و احیا مستقیم از حدود 2.34 درصد (لایبور شش ماهه یورو بعلاوه 2 درصد) به 7 درصد می باشد.

2-       نرخ ارز هر یورو 34,260 ریال پیش بینی شده در بودجه به 34,946 ریال در پایان سال افزایش یافته عمده تغییر در هزینه های غیر عملیاتی ناشی از تغییر نرخ ارز بوده است که تاثیر ریالی آن حدودا 121 میلیارد ریال بوده است . تغییر ایجاد شده در نرخ ارز بعلت پیش بینی ثبات نسبی در بازار ارز در نظر گرفته نشده بود ، لیکن متاسفانه طی یک ماه اسفند 1393 نرخ یورو مبادله ای به ازای هر واحد 686 ریال افزایش یافته است .

3-       در ارتباط با سود عملیاتی،میزان فروش، تولید و قیمت تمام شده عملکرد واقعی در مقایسه با بودجه 92 نشانگر پوشش حدود 99 درصدی می باشد.

لذا با اعمال تغییرات در نرخ بازپرداخت تسهیلات مالی فوق هزینه های مالی و غیر عملیاتی ناشی از تغییر نرخ بهره و نرخ ارز ، حدودا 213 میلیارد ریال در سال 93 افزایش خواهد یافت . لیکن با توجه به برنامه شرکت در کاهش 6 درصدی مصرف قراضه آهن حدود 70 میلیارد ریال صرفه جویی در هزینه تولید قابل پیش بینی است . مجموعا در شرایط فعلی تغییرات با اهمیتی در مورد پیش بینی سال 93 متصور نیست و اثر تغییرات ذکر شده فوق بر پیش بینی سود و زیان سال 93 حدودا 14 می باشد.

چنانچه در مفروضات با اهمیت شرکت از جمله قرارداد فروش اقساطی تغییراتی رخ دهد یا سود تسهیلات ارزی با بانک مورد توافق قرارداد گیرد ، مراتب در اسرع وقت به سازمان بورس اوراق و بهادار منعکس خواهد شد .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*