خانه / بورس و سهام / تعدیل سود 100 درصدی «تاپیکو» در سال 94

تعدیل سود 100 درصدی «تاپیکو» در سال 94

شرکت سرمایه‌ گذاری نفت و گاز تامین در آخرین گزارش منتشر شده در سایت کدال سود هر سهم سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت‌ماه 94 این شرکت را نسبت به پیش‌بینی قبلی که به بازار اعلام نشده بود با صد درصد افزایش به بازار منعکس کرده است.

علاوه بر این، شرکت پیش‌بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 94 را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال در 31 فروردین‌ماه 93 مبلغ 515 ریال بدون انعکاس به بازار اعلام کرد که مطابق آخرین گزارش درآمد هر سهم را مبلغ یک‌هزار و 35 ریال اعلام کرده است.

در سویی دیگر، شرکت پیش‌بینی سود هر سهم تلفیقی گروه (پس از کسر سهم اقلیت) برای سال مالی 94 را در 31 فروردین‌ماه 93 مبلغ 659 ریال بدون انعکاس مبلغ یک هزار و 95 ریال اعلام کرده است. افزونبر این، شرکت مبلغ 14 هزار و 60 میلیارد و 203 میلیون ریال به عنوان سود حاصل از فروش سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کرده است.

در این ارتباط شرکت عنوان کرده است سود فوق مربوط به سود ناشی از خروج تاپیکو از شرکت‌های سلولزی (شرکت‌های کارتن ایران، کاغذسازی کاوه، صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا)، چوب و کاغذ مازندران، محصولات کاغذی لطیف، صنایع کاغذ مراغه، صنایع چوب خزر، تخته شهید باهنر و فیبر بابلسر ) و شرکت پتروشیمی غدیر است. این در حالی است که «تاپیکو» در ارتباط با خرید سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اعلام کرده است؛ در پایان سال 1392 اقدام به خرید 5/8 درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از سازمان خصوصی‌سازی کرده که با توجه به اقدامات انجام شده در اردیبهشت‌ماه به قطعیت خواهد رسید. بنابراین سود سال مالی 1393 شرکت یادشده در پیش‌بینی این شرکت برای سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت‌ماه 1394 لحاظ شده است.

همچنین در مفروضات پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی 1394، درآمد نقدی هر سهم پیش‌بینی شده برای شرکت‌های پذیرفته شده در بورس (سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1393 شرکت‌ها) با مبالغ اعلام شده توسط این شرکت‌ها متفاوت است. براساس این گزارش، «تاپیکو» در ارتباط با پیش‌بینی افزایش سرمایه، شرکت نیز عنوان کرد: شرکت در نظر دارد در سال مالی آتی سرمایه خود را از مبلغ 29 هزار میلیارد ریال به 58 هزار میلیارد ریال (به صورت صددرصد) از محل سود انباشته و مطالبات افزایش دهد. علاوه بر این، هیات‌مدیره شرکت در نظر دارد مبلغ 800 ریال به ازای هر سهم جهت تقسیم به مجمع عمومی عادی سال مالی 1394 پیشنهاد کند. این در حالی است که «تاپیکو» پیش‌بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 93 را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال در نخستین پیش‌بینی مبلغ 736 ریال اعلام کرده بود که مطابق آخرین گزارش مبلغ یک‌هزار و 23 ریال اعلام کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*