خانه / بورس و سهام / بزرگترین شرکت پتروشیمی جهان (BASF) به ایران برمی گردد

بزرگترین شرکت پتروشیمی جهان (BASF) به ایران برمی گردد

رئیس بزرگترین شرکت پتروشیمی جهان اعلام کرد در سفر اخیر خود به ایران پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری در این کشور دیده است و شرکت متبوع وی قصد دارد به ایران باز گردد.

شرکت بی ای اس اف آلمان، بزرگترین تولید کننده مواد شیمیایی و پتروشیمی در جهان اعلام کرد که قصد دارد به بازار ایران برگردد.

کورت بوک، رئیس شرکت بی اس اس اف می گوید در جریان سفر این هفته خود به ایران، پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری در این کشور دیده است.

بوک به بلومبرگ گفت: «فن آوری آلمانی، کیفیت کار آلمانی و اعتباری که محصولات آلمانی دارند خیلی اهمیت دارد و بنابراین ما شانس های خوبی برای برقراری ارتباط مجدد با پروژه های قبلی در ایران می بینیم.»

وی که در قالب هیئتی به ریاست وزیر اقتصاد آلمان به تهران سفر کرده بود گفت، ایران دارنده دومین ذخایر بزرگ گازی اثبات شده جهان، چهارمین ذخایر بزرگ نفت جهان و یک صنعت پتروشیمی در حال توسعه است که زمانی که ایران با قدرت بیشتر به اقتصاد جهانی ملحق شود، (بر بازارها) تاثیرگذار خواهد بود.

بوک تاکید کرد، شرکت بی ای اس اف از سال ۱۹۵۹ در ایران فعال بوده و پس از اعمال تحریم های غرب در سال ۲۰۱۱ نیز یک تیم کوچک را در ایران حفظ کرده است.

سیگمر گابریل، وزیر اقتصاد آلمان  که معاون صدر اعظم این کشور نیز هست، روز ۲۰ جولای در راس یک هیئت تجاری به ایران سفر کرده بود.

این سفر پس از توافق تاریخی ایران و ۱+۵  بر سر برنامه هسته ای تهران انجام گرفته است که به موجب آن تحریم ها علیه ایران لغو خواهد شد.

ایران و گروه ۱+۵ در پایان مذکارات فشرده خود در روز ۱۴ جولای اعلام کردند که بر سر لغو تحریم ها و اعمال برخی محدودیت ها بر برنامه هسته ای ایران به توافق رسیده اند.

ب آ اس اف (به آلمانی: BASF) بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان است و مقر اصلی آن، در لودویگسهافن، آلمان قرار دارد.

نام ب آ اس اف (BASF) در واقع، از کلمات اول نام قدیمی این شرکت، مشتق شده‌است. نام آن در ابتدا بادیشه آنیلین اوند سودا فابریک (به آلمانی: Badische Anilin- und Soda-Fabrik) در حال حاضر، تحت نام ب آ اس اف، شناخته می‌شود، که بعنوان یک علامت تجاری ثبت شده‌است… این شرکت، در بازارهای بورس اوراق بهادار فرانکفورت، بورس اوراق بهادار لندن و بورس اوراق بهادار زوریخ ذکر شده‌است . شرکت ب آ اس اف، در سپتامبر ۲۰۰۷ نام خود را از فهرست بازار بورس نیویورک خارج نمود.

گروه ب آ اس اف، شامل شرکت‌های تابعه و همچنین، سرمایه گذاری‌های مشترک، در بیش از ۸۰ کشور جهان می‌باشد. این شرکت، دارای شش سایت تولید یکپارچه محصولات شیمیایی و تعداد ۳۹۰ سایت دیگر تولید، در اروپا، آسیا، استرالیا، آمریکا و آفریقا است.

مشتریان کمپانی ب آ اس اف، در بیش از ۲۰۰ کشور جهان، پراکنده می‌باشند.

محصولاتمواد شیمیایی
گاز طبیعی
نفت خام
پلاستیک
کاتالیزورها
کودهای شیمیایی
خدماتاکتشاف نفت
استخراج نفت
درآمدبیوگرافی کورت بوک BASF ۷۴٫۳۳ € میلیارد یورو (۲۰۱۴)
سود خالصبیوگرافی کورت بوک BASF ۴٫۲۰ € میلیارد یورو (۲۰۱۴)
مجموع داراییبیوگرافی کورت بوک BASF ۶۴٫۳۲ € میلیارد یورو (۲۰۱۲)
کارکنان۱۱۳٫۲۹۲ نفر (۲۰۱۴)

یک نظر ثبت شده

  1. خبر خیلی عالیه!
    این شرکت می تونه پتروشیمی ایران رو متحول کنه!

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*