پیش فروش محصولات جدید سایپا تا امروز

0

اخبار خودرو

مجله خودرو ساتین– با نگاهی به تفاوت قیمت خودرو‌های سایپا در کارخانه و بازار، می‌توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه‌ای در بازار خودرو رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب برندگان طرح سایپا می‌شود.

این رانت در مورد بعضی خودرو‌ها اندک و در مورد بعضی بیشتر است.

بررسی قیمت‌ها در خانواده پراید گویای این نکته است که این محصول به رغم توقف تولید همچنان در جاده رشد قیمت به حرکت خود ادامه می‌دهد. در حالی که پراید ۱۳۱ در هفته ابتدایی دی ماه با رشد قیمتی حدود ۱٫۸ درصدی با پرداخت حدود ۱۶۷ میلیون تومان قابل خریداری است پراید ۱۱۱ یک میلیون تومان به قیمت خود اضافه کرد و در حال حاضر با قیمت ۱۸۶ میلیون تومان در بازار حضور دارد. این میزان رشد به آن معناست که قیمت پراید هاچ بک (بدون صندوق) در یک هفته حدود ۰٫۵ درصد افزایش را تجربه کرده است.


بیشتر بخوانید: آخرین فرصت استفاده از یارانه بزرگ خودرویی سایپا


در خانواده تیبا، در حالیکه تیبا صندوقدار رشد ۰٫۵ درصدی را به خود دیده، شاهد هستیم که قیمت تیبا رشد یک درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد. قیمت تیبا صندوقدار با این میزان رشد به حدود ۱۷۹ میلیون تومان رسید و عرضه کنندگان تیبا ۲ قیمتی حدود ۱۸۶ میلیون تومان روی خودروی در اختیار خود گذاشتند. در خانواده کوییک و خانواده ساینا هیچ تغییر قیمتی به نسبت هفته گذشته دیده نمی‌شود. کوییک R با قیمت ۲۰۴ میلیون تومان قابل خریداری است. کوییک S نیز ثبات قیمت را تجربه کرد. این خودرو در حال حاضر با قیمت حدود ۲۱۸ میلیون توماندر بازار حضور دارد. کوییک معمولی به عنوان ارزان‌ترین عضو این خانواده نیز با قیمت حدود ۱۹۷ میلیون تومان در بازار دیده می‌شود. در خانواده ساینا، سه عضو آن یعنی ساینا معمولی، ساینا S و ساینا پلاس به ترتیب با قیمت‌های ۱۹۱ میلیون و ۲۰۳ میلیون و ۲۱۱ میلیون تومان داد و ستد می‌شود.

پیش فروش محصولات جدید سایپا تا امروز

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ