از تهران تا اردبیل چند ساعت راه است (چند کیلومتر)

0

از تهران تا اردبیل چند کیلومتر است | از تهران تا اردبیل با هواپیما چند ساعته | فاصله تهران تا اردبیل با قطار |مسیر اردبیل به تهران از آبیک | جاده تهران به اردبیل سرچم
نزدیکترین مسیر تهران به اردبیل |مسیر تهران به اردبیل از گردنه حیران

اگر قصد عزیمت یا داشتن یک سفر تفریحی در فاصله تهران تا اردبیل را دارید می‌توانید را‌ه‌های زمینی که شامل ماشین شخصی، قطار و اتوبوس می‌شود را انتخاب کنید. به این شکل از مسیر لذت کامل را خواهید برد.

فاصله تهران تا اردبیل چند کیلومتر است

لازم است بدانید مسیر تهران تا اردبیل ۵۹۰ کیلومتر، ۶ ساعت و ۴۸ دقیقه است. اگر زمان کافی برای مسیر زمینی را ندارید همچنین هزینه پرداخت بلیط هواپیما برای شما زیاد نیست می‌توانید از راه هوایی استفاده کنید. البته باید گفت برای رفتن به اردبیل نمی‌توانید از قطار استفاده کنید. استفاده از راه‌آهن برای عزیمت به اردبیل در آینده نزدیک میسر خواهد شد.

فاصله تهران تا اردبیل از مسیر رشت: از شروع راه تا قزوین مسیر اول و دوم یکی است. اما مسیر اول از جاده قزوین به رشت شروع می‌شود. در این راه به اولین شهری که می‌رسید رودبار است. رودبار یکی از شهرهای قدیمی است که گذشته آن به قبل از ورود اسلام به ایران بازمی‌گردد و رودخانه سفیدرود از این شهر گذر می‌کند. از جاذبه‌های تاریخی این شهر به پل لوشان می‌توان اشاره کرد. اما از جاذبه طبیعی رودبار نیز نباید گذشت. دریاچه اوان که از قله‌ای به همین نام سرچشمه می‌گیرد. در ادامه راه و با گذر کردن از رودبار به رشت می‌رسید. برای ورود به مرکز شهر از بزرگراه امام علی وارد می‌شوید اما اگر تمایل رفتن به مرکز شهر را ندارید می‌توانید از طریق بزرگراه شهید بهشتی به مسیر خود ادامه دهید.
اما برای لذت بردن از مسافت تهران تا اردبیل از جاده رشت بدون شک دیدن کردن از رشت به شما توصیه می‌شود. رشت یکی از زیباترین و خوش‌ آب‌وهواترین شهرهای ایران است. البته آب‌وهوای آن به فصلی که در حال سفر هستید هم بستگی دارد. رشت با معماری و شهرسازی زیبا در کنار بازار جذاب و پر تردد خود دل هر مسافری را به‌دست می‌آورد. از آثار تاریخی در شهر رشت می‌توان به مقبره میرزا کوچک‌خان جنگلی اشاره کرد.  با نمای آجری مورد توجه گردشگران است. در ادامه و با خروج از رشت در جاده رشت به آستارا قرار می‌گیرید. که ابتدا به بازار جمعه می‌رسید و بعد از گذشت ۳۷ کیلومتر و ۴۰ دقیقه رانندگی وارد صومعه‌سرا می‌شوید. این شهر نیز مانند خیلی از شهرهای دیگر گیلان از طبیعت زیبا و هوای پاک برخوردار است. پل‌های زیبای این شهر که از دوران قاجاریه و صفویه به‌جا مانده است جلب توجه می‌کند.

 

فاصله تهران تا اردبیل از جاده سرچم: از شروع راه تا قزوین هر دو مسیر یکی است، اما اگر از قزوین به ابهر، تاکستان، خرم‌دره و بعد زنجان بروید راهی جدید را برای خود انتخاب کرده‌اید. در ادامه با عبور از سرچم به اردبیل می‌رسید. با پیمودن ۱۷۸ کیلومتر به شهر زیبا و تاریخی زنجان می‌رسید. از جاذبه‌های تاریخی در این شهر می‌توان به گنبد سلطانیه، موزه رختشوی‌خانه، بازار سنتی زنجان، قلعه بهستان و دودکش جن و… اشاره کرد و از جاذبه‌های طبیعی آن هم از تپه‌های آلاداغ‌لار، دریاچه پری (خندقلو)، آبشار شارشار و… را نام برد. با ادامه مسیر و در جاده‌ای بین زنجان-میانه یک سه راهی است که پس از طی کردن مسیری ۸۹ کیلومتری به منطقه زیبا و بکر سرچم می‌رسد. این منطقه با جاذبه‌هایی مانند روستای کجل و گزج که با فرهنگ، زبان، معماری منحصربه‌فرد و صنایع دستی مورد توجه هستند از جاذبه‌های این منطقه به‌حساب می‌آیند. در فاصله تهران تا اردبیل که در حال طی کردن هستید، روستای پیرتقی با پل معلق خود از دیگر جاذبه‌های گردشگری این منطقه است. شما بعد از گذشت ۱۸۳ کیلومتر به شهر اردبیل می‌رسید که در مجموع با طی کردن مسیری ۶۰۶ کیلومتری به اردبیل می‌رسید. بعد از طی کردن فاصله تهران تا اردبیل از جاده اسالم بهتر است شب را در یکی از هتل‌های اردبیل با قیمت مناسب سپری کنید تا روز بعد با خیالی آسوده به بازدید جاهای دیدنی اردبیل بروید.

مسیر تهران تا اردبیل فاصله تهران تا اردبیل

برای مسافرت از تهران به اردبیل شما میتوانید از ۳ مسیر استفاده نمایید.

مسافت تهران تا اردبیل

مسیر ۱

۵۹۰ کیلومتر ۶ ساعت و ۴۸ دقیقه

مسیر ۲

۵۸۴ کیلومتر ۷ ساعت و ۲۹ دقیقه

مسیر ۳

۵۸۰ کیلومتر ۸ ساعت و ۲ دقیقه

روش‌های سفر از تهران تا اردبیل

فاصله تهران تا اردبیل با ماشین: یکی از مزیت‌های سفر زمینی لذت بردن از مسیر و شهرهای موجود در راه است که البته باید گفت فقط این نیست. سفر با خودرو شخصی موجب می‌شود تا شما ابتکار عمل در زمان و مکان را در دست بگیرید. در کنار این‌ها البته باید گفت هزینه این‌گونه سفر از سفر هوایی ارزان‌تر خواهد بود. برای شروع ابتدا به کرج می‌رویم جایی که برای اکثر ما تهرانی‌ها آشناست. در ادامه مسیر به قزوین می‌رسیم یکی از شهرهای تاریخی و زیبا که در ۱۴۴ کیلوکتری غرب تهران واقع شده است. با توجه به قدمت شهر قزوین وجود مکان‌های تاریخی در این شهر بدیهی است. سردر عالی‌قاپو که به دوران صفوی تعلق دارد، قلعه لمبسر که در دو طرف آن نینه‌رود و لمه‌در در جریان هستند. آرامگاه حمدالله مستوفی که بازمانده از دوران مغول است و کلیسای کانتور که به برج ناقوس معروف است و در اواخر دوره ناصرالدین شاه ساخته شده است. این‌ها همه جاذبه‌های سفر زمینی فاصله تهران تا اردبیل است که شما در قزوین می‌توانید ببینید. بعد از عبور از قزوین شما برای رسیدن به اردبیل دو راه در پیش روی خود دارید. یک راه از مسیر رشت و دیگری با رفتن به مسیر سرچم است که شما را به مقصد می‌رساند.

مسافت تهران تا اردبیل با اتوبوس: سفر با اتوبوس از تهران همچون سفر با خودرو شخصی است، البته شما دیگر این چنین در مسیر اختیاردار خود نیستید و باید ببینید اتوبوس از کدام مسیر شما را به اردبیل می‌رساند. البته تقریباً از همین مسیرهایی که با خودرو شخصی گفته شد با اتوبوس نیز به اردبیل خواهید رسید.

مسافت تهران تا اردبیل با هواپیما: سفر هوایی راحت‌ترین، سریع‌ترین و البته گران‌ترین راه سفر از تهران تا اردبیل است که با گذشت زمان یک ساعت و ۲۰ دقیقه، مسیر ۳۹۷ کیلومتری را طی کرده و به مقصد می‌رسید. برای سفر هوایی باید از فرودگاه مهرآباد پرواز کنید.

 

فاصله تهران تا اردبیل از شمال

البته باید گفت اگر علاقه‌ای برای ورود به شهر را ندارید، از کمربندی بهشتی می‌توانید صومعه‌سرا را دور بزنید و به مسیر خود در جاده رشت-آستارا ادامه دهید. در ادامه مسیر به پونل می‌رسید که البته به این شهر وارد نمی‌شوید و از طریق مسیر خلخال-اردبیل- خیابان هشتم شهریور به مسیر خود ادامه می‌دهید. البته این مسیر را پونل-خلخال نیز می‌نامند. درمسیر اول فاصله تهران تا اردبیل از شمال، بعد از گذشت ۱۱۶ کیلومتر و دو ساعت و پانزده دقیقه رانندگی از صومعه‌سرا وارد خلخال می‌شوید. خلخال شهری بکر و زیبا در جنوب‌شرقی استان اردبیل است که نظر خیلی از مسافران را به خود جلب می‌کند. از مکان‌های طبیعی خلخال می‌توان به دریاچه نئور، آبشار نره‌گر، آبشار نوده، خلخال سویی، غار هفت‌خانه، تفرج‌گاه اندبیل، آب‌گرم گیوی، قله آق‌داغ و… اشاره کرد. خلخال از جاذبه‌های گردشگری تاریخی نیز برخوردار است.  پل تاریخی پردیس، گورستان تاریخی شمس آباد، قلعه خشتی گیلوان، حمام تاریخی نصر و… از این قبیل هستند. فاصله تهران تا خلخال که اولین شهر استان اردبیل است ۴۷۱ کیلومتر است. بعد از گذشت از خلخال وارد جاده خلخال-میانه-سرچم می‌شوید.

در ادامه به یک دوراهی می‌رسید که باید به سمت راست بروید تا وارد جاده اردبیل-خلخال-سرچم شوید. بعد از گذشت ۱۲۱ کیلومتر و یک ساعت و پنجاه دقیقه رانندگی از خلخال وارد شهر زیبای اردبیل که مقصدتان بود می‌رسید. ۵۹۲ کیلومتر فاصله تهران تا اردبیل از جاده اسالم به خلخال است که باید مسافت هشت ساعت و سی دقیقه بدون توقف رانندگی کنید تا به مقصد برسید. اگر به ‌دنبال یک مسیر ساحلی هستید می‌توانید با عبور از رشت و طی مسیر ۴۰ کیلومتری به انزلی بروید. انزلی یک شهر ساحلی با آب‌هوایی معتدل و مرطوب است که از جاذبه‌های اصلی آن به‌حساب می‌آید. تالاب انزلی را می‌توان به‌عنوان دیگر جاذبه‌ طبیعی این شهر نام برد. از جاذبه‌های تاریخی انزلی می‌توان به فانوس دریایی که متعلق به دوران قاجاریه است اشاره کرد.

با طی یک مسیر ۶۲ کیلومتری در زمانی معادل یک ساعت و پانزده دقیقه‌ای به اسالم می‌رسید. در اینجا دوباره دو راه دارید یکی رفتن به خلخال و دیگری ادامه به سفر ساحلی و رفتن به آستارا است. به جرأت می‌توان گفت جاده اسالم به خلخال یکی از زیباترین جاده‌ها و نقاط ایران است این مسیر پر از جنگل، آبشار، دشت سرسبز، کوه‌ها و تپه‌های مه‌آلود و کلبه‌هایی که می‌توانید در آن اقامت داشته باشید.فاصله تهران تا اردبیل از شمال را که طی می‌کنید، مناطقی همچون جنگل اسالم، منطقه ییلاقی متش اسالم، گردنه الماس و منطقه شکار ممنوع ناو و… برخی از مکان‌های زیبا در مسیرتان هستند. این جاده به‌علت آب‌وهوایی که دارد حتی در تابستان هم سرد است. مسیر اسالم به خلخال ۸۱ کیلومتر است. مسافت تهران تا خلخال اردبیل به این شکل ۵۱۲ کیلومتر می‌شود.

بعد از رسیدن به خلخال نیز با ادامه مسیر آشنا هستید. با رفتن به این جاده مسافت تهران تا اردبیل به ۶۳۳ کیلومتر می‌رسد. اما اگر بعد از اسالم به مسیر ساحلی خود ادامه دهید بعد از گذشتن از تالش، لیسار، چوبر در نهایت به آستارا که شهری در مرز ایران و آذربایجان است می‌رسید. با طی کردن مسیری ۸۳ کیلومتری از اسالم به آستارا می‌رسید. زیبایی‌های این منطقه مثال زدنی است. جاذبه‌های طبیعی این شهر چشم هر بیننده‌ای را به‌خود جلب می‌کند. تالاب بین‌المللی استیل، روستای دربند از مکان‌های بی‌نظیری است که باید ببینید. اما گردنه و تله‌کابین حیران از جاذبه‌های معروف و شناخته شده این منطقه است. بعد از گذشت ۵۲ کیلومتر از آستارا به نمین می‌رسید. از تهران تا نمین را با طی کردن ۵۶۵ کیلومتر طی کرده‌اید. نمین یکی از شهرهای استان اردبیل است که در ۲۶ کیلومتری اردبیل قرار دارد. و با گذشت ۵۹۱ کیلومتر از تهران به اردبیل می‌رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ