زندگی یک مرد با بالا تنه نصفه + عکس

0

این مرد هنگام تولد، دست چپ و بخش عمده‌ای از شش چپ خود را نداشت. در دوران کودکی، او اصرار داشت که تمام کارها را خودش انجام دهد و کمتر از دیگران کمک می‌گرفت.

 ورزشکار معلول نیروی انسان قدرت انسان عکس معلولان

لوک اریکسون ماموریت مهمی دارد. او وظیفه خود می داند که به افراد معلول و ناتوان نشان دهد که باید در مسیر دشوار پیش رو همواره پشتکار داشته باشند و هرگز تسلیم نشوند. لوک از آنها می خواهد که در بهترین وضعیت ممکن خود قرار گیرند.

این ورزشکار در باشگاه های ورزشی با برنامه های کراس فیت (برنامه های تمرینی پلیس و نیروهای نظامی) به تمرین می پردازد و در مسابقات جهانی نیز شرکت کرده است. توانایی او در انجام حرکات تمرینی بسیاری از افراد سالم را به شرمساری وا می دارد!

او در ماه نوامبر تصمیم گرفت که با کمک دوست فیلم بردار خود، اندرو رایزر، پروژه جدیدش را راه اندازی کند. تصمیم جدیدشان این بود که فیلمی ۱۰ دقیقه ای از تمریناتش را برای مسابقات تناسب اندام «وُدا پالوزا» در میامی ارسال کند.

این ورزشکار معلول که در هاوایی زندگی می کند در صفحه اجتماعی خود نوشت: «من تاثیر داستان خودم و داستان ورزشکاران معلول دیگر بر زندگی و نگرش مردم را دیده ام. در ابتدا، من یک یا دو طرفدار داشتم، اما پس از اولین مسابقه صدها طرفدار جمع کردم و حالا تعداد طرفدارانم به هزاران نفر رسیده است. روزانه پیام ها و نامه هایی را از طرفدارانم دریافت می کنم. آنها از تأثیرات داستان من بر زندگی شان و اینکه چگونه توانسته اند موانع را پشت سر بگذارند می گویند.»

لوک این چنین ادامه می دهد: «در باشگاه، ورزشکاران به من می گویند که چون تلاش من را هنگام تمرین دیده اند نخواسته اند که تمرین خود را ناتمام بگذارند و زودتر به خانه بروند. زمانی که به پیاده روی می روم، مردم از من می خواهند که با هم عکس بگیریم. آنها می گویند که قصد دارند دیگر تمام بهانه ها را کنار بگذارند و تلاش خود را بیشتر کنند، چون من همین کار را کردم. افراد معلول دیگر نیز مرتب با من تماس می گیرند.»

لوک می گوید: «همین دلایل باعث شد تا من مستندی از تجربیات خود بسازم. به همین دلیل، تلاش خودم را بیشتر کردم برای تمام افرادی که شاید من تلنگری هرچند کوچک در زندگی شان باشم. برای آنها این تصمیم را گرفتم. انتشار این مستند من را مجاب می کند که بیشتر تلاش کنم. این تصاویر به دست هزاران نفر دیگر، از جمله ورزشکاران معلول می رسد و یقین دارم که داستان زندگی من برای آنها تاثیرگذار خواهد بود.»

ورزشکار معلول نیروی انسان قدرت انسان عکس معلولان

او ادامه می دهد: «در دوران کودکی، اصرار داشتم تا تمام کارهایم را خودم انجام دهم و کمتر از دیگران کمک بگیرم. من هیچ وقت قانع نشدم که وقتی کاری را خودم می توانم انجام دهم، چرا دیگران باید به من کمک کنند. شنا، موج سواری، صخره نوردی و برنامه های تمرینی کراس فیت را خودم دنبال می کردم. اگر به شدت به چیزی علاقه داشته باشم، حتما راهی برای انجام آن پیدا می کنم.»

ورزشکار معلول نیروی انسان قدرت انسان عکس معلولان

لوک می گوید: «من مجبور بودم اکثر کارها را به شکلی متفاوت انجام دهم. باید وزنه ها را کمتر می کردم و در نحوه انجام حرکات ورزشی نیز کمی تغییر وارد می کردم. اما سال گذشته تصمیم گرفتم که محدودیت ها را کنار بگذارم و مانند افراد معمولی تمرین کنم. زمانی که میله وزنه را پایین می گذارم و سراغ هالتر می روم تا تمرین های سنگین را انجام دهم، با نگاه های غیرعادی برخی از ورزشکاران دیگر روبه رو می شوم. اما هرگز اجازه نمی دهم که آن نگاه ها من را سرد کند.»

ورزشکار معلول نیروی انسان قدرت انسان عکس معلولان

لوک در ماه نوامبر در مسابقات تناسب اندام «ورکینگ ووندد» شرکت کرد. بعد از آن مسابقه با خیل عظیم تشویق و حمایت دیگران روبه رو شد. عکس ها و ویدئوهای او بیش از ۳۰۰ هزار بار دیده شد.

همچنین از او دعوت شد تا در مسابقات تناسب اندام «وُدا پالوزا» شرکت کند. این مسابقات سه روزه در میامی برگزار می شود که ۱۱۰۰ ورزشکار از هشت کشور در آن به رقابت می پردازند.

ورزشکار معلول نیروی انسان قدرت انسان عکس معلولان

در چهارم ژانویه، اندرو به هاوایی سفر کرد تا از تمرینات ۹ روزه او فیلم برداری کند. آنها فیلمی را تهیه کردند که در آن لوک تمرینات بدن سازی، صخره نوردی، شنا و دو را انجام می دهد.

او سپس همراه لوک به میامی سفر کرد تا در مسابقات ۱۶ تا ۱۸ ژانویه از لوک فیلم تهیه کند. اندرو که یک سال از آشنایی اش با لوک می گذرد، می گوید: «از همان اول متوجه علاقه و اشتیاق او به زندگی شدم.»

در یک ویدئوی دیگر، لوک می گوید: «این بدن شماست، پس زندگی شماست. شما از هر کدام فقط یکی دارید، یک بدن و یک زندگی؛ پس از زندگی خود در این دنیا نهایت استفاده را ببرید. چیزی بهتر از سالم بودن و خوشحال بودن در این دنیا وجود ندارد. افراد گوناگون با سلایق متفاوت وجود دارند. برخی از معلولیت جسمانی رنج می برند و برخی با مشکلات روانی دیگر دست وپنجه نرم می کنند. آنها همین مشکلات را بهانه ای قرار داده اند تا از تلاش کشیدن دست بکشند. ممکن است علاقه آنها یک شغل باشد، سرگرمی و تفریحشان باشد، یا حتی رابطه عاطفی شان با شخصی دیگر. هر چه که باشد، آنها نباید اجازه دهند که این مشکلات سد راهشان شود. شما نباید اجازه دهید. هرگز نگذارید که کسی یا چیزی شادی را از شما بگیرد.»

ورزشکار معلول نیروی انسان قدرت انسان عکس معلولان

او برای اینکه تجربیات و توانایی های خود را در اختیار دیگران قرار دهد، تصاویری از تمریناتش را منتشر کرده است.(ایسنا)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ