تبلیغات شرکت صهیونیستی (لورآل) در مجلات ایرانی

1
شرکت صهیونیستی – فرانسوی لورآل که در زمینه تولید لوازم آرایشی فعالیت می‌کند در روزهای اخیر فعالیت تبلیغی خود را گسترش داده است به گونه‌ای که در یکی از نشریات طیف سبک زندگی بیش از۶ صفحه به تبلیغ محصولات آرایشی اختصاص یافته است.

 

این گونه نشریات که به عناوین مختلف نظیر بهداشت، سلامت، آرایش و مد و… به ترویج مصرف‌گرایی می‌پردازند علاوه بر تبلیغات رسمی که از اینگونه شرکت‌ها منتشر می‌کنند مطالب و گزارش‌هایی را به صورت رپورتاژ آگهی در معرفی محصولات مختلف منتشر می‌کنند. تاثیری پذیری قشر مخاطب این گونه از نشریات که معمولا خانم‌ها و دختران جوان می‌باشند از این گونه نشریات بر کسی پوشیده نیست.
ایران دومین کشور مصرف‌کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه و هفتمین کشور در جهان است. همین مساله موجب طمع این برند صهیونیستی شده است تا با سود حاصل از فروش محصولاتش به زنان ایرانی در خدمت یکی از اصلی‌ترین دشمنان ملت ایران یعنی رژیم اشغال‌گر قدس باشد.

محصولات اسرائیلی محصولات آرایشی لورآل کالاهای اسرائیلی شرکتهای اسرائیلی رپورتاژ آگهی ارزان loreal

loreal

در بهمن ماه سال ۹۲ نماینده این شرکت به عنوان یکی از اعضای هیئت تجاری فرانسوی به ایران آمد و مورد اعتراض گروه‌های حامی فلسطین و رسانه‌های انقلابی قرار گرفت. که با بی‌توجهی مسئولین به این مساله کماکان نماینده رسمی این شرکت در تهران فعالیت می‌کند.

برنده جایزه جوبیلی در تهران

لورآل در سال ۱۹۹۸ به عنوان یک شرکت حامی رژیم اشغالگر قدس جایزه جوبیلی را از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دریافت کرده است. این جایزه بزرگترین جایزه ایست که اسرائیل به اشخاص و یا سازمان هایی اختصاص میدهد که با سرمایه گذاری و مبادلاتشان, بیشترین تاثیر را در قدرتمند کردن اقتصاد اسرائیل داشته باشد.

مرکز منطقه‌ای شرکت لورآل در جنوب‌غربی آسیا رژیم صهیونیستی است همچنین نیمی از مدیران شرکت یهودی‌اند و جانشین مدیرعامل شرکت خودش را عاشق اسرائیل می‌داند. کنگره یهودیان آمریکا در بیانیه‌ای خشنودی خود را از پشتیبانی شرکت لورآل از دولت اسرائیل، اعلام کرده است.

 
به گزارش واشینگتن پست و بولتن خبری جهودها پس از درخواست اتحادیه عرب در سال ۱۹۸۶از این شرکت مبنی بر تحریم اسرائیل نماینده این شرکت هلنا رابینستین طی نامه ای به دفتر اتحادیه عرب در دمشق به دروغ با سیاستهای این اتحادیه اعلام همبستگی نمود اما هرگز تولید و بازاریابی محصولات این شرکت در اسرائیل قطع نشد و سرانجام در ۲۹ آگوست ۱۹۹۵ لیندسن اوون جونز مدیریت شرکت لورآل در طی نامه ای به کمیته ضدبدنامی جهود ها(ADL)از همان اظهار همراهی دروغین با اعراب نیز ابراز پشیمانی نمود و برای جبران آن اشتباه مبلغ یک ونیم میلیون دلار غرامت از طریق اداره ضد تحریم آمریکا(OAC) به اسرائیل پرداخت کرد وپس از آن فعالیتهای سنگین تجاری خود در اسرائیل را آغاز نمود و در جواب این خوش خدمتی کنگره یهودیان آمریکا (AJC) اعلام نمود: از اینکه لورآل دوست صمیمی اسرائیل شده بسیار خشنودیم و واضح است که تجارت با اسرائیل بهترین نوع تجارت وبهترین دهن کجی به تحریم اعراب است.

محصولات اسرائیلی محصولات آرایشی لورآل کالاهای اسرائیلی شرکتهای اسرائیلی رپورتاژ آگهی ارزان loreal

 ۱۰۰۰۰ دلار کمک هزینه دانشجویی سالیانه به دانشجویان صهیونیست
به گزارش روزنامه صهیونیستی Jerusalem post در ۱۵ ژوئن ۱۹۹۹ فرانکوییس وچی نایب رئیس شرکت لورآل پاریس مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار کمک هزینه دانشجویی سالیانه به دانشجویان صهیونیست اهدا نمود و به شکلی چاپلوسانه اظهار نمود آرزو می کند که بتواند کاری برای یاد بود پنجاهمین سالگرد تولد اسرائیل انجام دهد و به دنبال آن مرکز تحقیق و توسعه(R&D) شرکت لورآل را با ۴۰۰ کارمند صهیونیست درشهر migdal haemek واقع در نیمه شمالی سرزمین های اشغالی پایه گذاری نمود که گامی بزرگ در توسعه اسرائیل به عنوان یک مرکز تجاری در خاورمیانه به شمار می آمد.

اهدا لوازم آرایشی به سربازان صهیونیست
محصولات اسرائیلی محصولات آرایشی لورآل کالاهای اسرائیلی شرکتهای اسرائیلی رپورتاژ آگهی ارزان loreal
شرکت گارنیه از شرکت‌های متعلق به لورآل سال گذشته به سربازان اسرائیل لوازم آرایشی هدیه کرد. شرکت گارنیه پانصد بسته محصولات مراقبت از پوست و مو را به عنوان هدیه برای نظامیان زن اسرائیلی که در جنگ غزه شرکت دارند ارسال کرد.

گارنیه در این‌باره اعلام کرده بود: «ما مفتخریم که این بسته‌های «دخترانه» را برای زنان جنگنده و دوست داشتنی نیروی دفاعی اسرائیل ارسال می‌کنیم. محموله‌ای که امروز فرستاده شد شامل هزاران بسته محصولات مراقبت از خود برای دخترانی است که از اسرائیل مواظبت می‌کنند. در این بسته‌ها مواد معدنی و صابون هم وجود دارد تا آن‌ها ضمن دفع از کشور، مراقب خودشان هم باشند.»

بر اساس تبصره یک و دو ماده ۸ قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین وزارت امور خارجه باید براساس بررسی‌های کارشناسی کمیته تبصره یک لیست شرکت‌های صهیونیستی را اعلام و هر ساله آن‌را به روز رسانی کند. امری که تنها در سال ۸۹ صورت گرفت. در آن لیست لورآل به عنوان یک شرکت صهیونیستی معرفی شده است. اما متاسفانه به صورت رسمی این برند در کشور فعالیت می‌کند و به تبلیغ محصولات خود می‌پردازد.

منبع: فردا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. سیما می گوید

    لطفا در انعکاس اخبار بیشتر دقت کنید ما بیشتر از همه کشورهای عربی به فلسطینیان کمک کردیم و با اسراییل مخالفت کردیم تاوان زیادی هم براش دادیم ولی جریانهای سلفی که سلفیگری در کشورهای عربی به شدت رو به افزایش مدام ایرانیها رو رافضی مینامند و حتی در مصر مقاله ای چند وقت پیش در مورد روابط ایران و اسراییل منتشر شده بود تبلیغ لطیفه و جی ال ایکس هم در جم تی وی پخش میشه ولی از همین خبر و عکس مربوط به شرکت صهیونیستی کشورهای عربی مخالف ایران میتونن بیشترین استفاده رو علیه ایران کنن