خانه / بازار / آریزو ۵ چری در راه ایران +قیمت و مشخصات

آریزو ۵ چری در راه ایران +قیمت و مشخصات

خودرو چری آریزو ۵ محصول مدیران خودرو، Arrizo 5 از لحاظ جایگاه در میانه مدل‌هایی همچون چری آریزو ۳ و چری آریزو ۷ قرار می‌گیرد.

یین تونگ یو رییس هیئت مدیره شرکت خودروسازی چری چین با اشاره به تولید و عرضه محصول جدید و لوکس چری در بازار چین و شیلی گفت: آریزو ۵ یکی از بهترین و جدیترین خودروهای ما محسوب می شود که همزمان با چین و شیلی در بازار ایران هم لانچ می شود.

رییس هیئت مدیره چری همچنین به عرضه ۴ محصول جدید این شرکت در بازار ایران اشاره کرد و افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته ۸ تا ۱۴ محصول جدید در سالهای آینده تولید خواهیم کرد که از این بین ۴ محصول جدید و لوکس چری به بازار ایران عرضه خواهد شد.
مشخصات آریزو 5 مدیران خودرو قیمت محصولات مدیران خودرو قیمت آریزو 5 Chery Arrizo 5

وی چری را به فولکس واگن چین تشبیه کرد و گفت: چری مانند یک زن خانه دار زیبا و پرکار و مهمان نواز است و ما در برنامه ریزی های کلانمان از شرکت فولکس واگن الگو برداری کرده ایم و به زودی چری تبدیل به یک قول خودروسازی خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش کیفیت محصولات چری در سالهای اخیر گفت: محصولات ما با یک فرآیند دقیق مورد نظارت و بازرسی قرار می گیرد و در انتخاب قطعه سازان هم وسواس زیادی به خرج می دهیم و هم تمام فرآیند تولید قطعات مورد ارزیابی قرار می گیرد.

رییس هیئت مدیره چری در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اهمیت بالای خدمات پس از فروش و میزان رضایتمندی مشتریان گفت: ما ابتدا تلاش کردیم محصولاتمان از بازارهای چین فراتر رفته و در کشورهای مختلف عرضه شود، اما اکنون با جدیدت بیشتری خدمات رسانی به مشتریان و ارتقا رضایتمندی آنها را بالاتر ببریم.

در همین راستا ژنگ گو ژنگ معاون تامین قطعات شرکت چری با اشاره به کیفیت بالای کارخانه چری در ایران گفت: یکی از بهترین کارخانه های ما در ایران وجود دارد و ما محاسن و مکانیزم های خوب این کارخانه را به دیگر کارخانه های خود در سراسر جهان منتقل کردیم.

وی ادامه داد: طبق نظرسنجی های موسسات معتبر اروپایی محصولات چری جزو ۳ برند با کیفیت چین محسوب می شوند.
مشخصات آریزو 5 مدیران خودرو قیمت محصولات مدیران خودرو قیمت آریزو 5 Chery Arrizo 5

معاون تامین قطعات چری همچنین به رضایت مشتریان از محصولات چری اشاره کرد و افزود: خودروهای تولیدی شرکت ما چه در کلاس سواری و چه شاسی بلند دارای اقبال و رضایتمندی مناسبی بودند و قطعا آریزو ۵ که به زودی به بازار ایران عرضه خواهد شد، می تواند خودرویی موفق با طرفداران زیاد باشد.

دو وکیانگ معاون مدیر عامل چری در حوزه صادرات نیز با اشاره به فروش خوب آریزو ۵ در بازار چین و شیلی گفت: این محصول جدید علی رغم زمان کم عرضه فروش خوبی در بازار چین و شیلی داشته و ما پیش بینی فروش بالای این محصول در بازار ایران را کرده ایم.

وی ادامه داد: آریزو ۵ نخستین محصول نسل جدید خودروهای تولیدی ما است که دارای امکانات بالایی از جمله سیستم کمک تعویض دنده، سیستم تعلیق فرمان مناسب، سیستم استهکام و دارای ۵ ستاره ایمنی است.

یکی از محصولاتی که شرکت چری اخیراً رونمایی نموده است مدل آریزو ۵ (ARRIZO 5) است. این خودرو برای نخستین بار در هیئت یک کانسپت و در نمایشگاه خودروی شانگهای ظاهر شد، کانسپت مذکور آلفا ۵ نام داشت ولی نسخه اصلی و تولیدی این خودرو، در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ و در نمایشگاه خودروی گوآنگژو به نمایش در آمد. خودروی مذکور قرار است که در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی روانه بازارهای جهانی شود.

مشخصات آریزو 5 مدیران خودرو قیمت محصولات مدیران خودرو قیمت آریزو 5 Chery Arrizo 5

Chery Alpha 5 Concept

چری آریزو ۵ از نمای ظاهری دلپسندی برخوردار است و با آنکه طراحی برخی از بخش‌های بدنه آن متأثر از محصولات روز هیوندای است ولی این تأثیرات آن‌چنان زیاد نیست و روی‌هم‌رفته از طرح مستقل و نوینی بهره می‌برد. نمای جلوی آن از طرحی ساده و درعین‌حال حجیمی برخوردار است و درعین‌حال، مالامال از المان‌های مدرن بوده و با پیشرفت‌های روز دنیای طراحی همگام است. چراغ‌ها با لنزی شفاف در کناره‌های کاپوت کشیده آن جای گرفته‌اند و در تلفیق با نوارهای LED، چهره جذاب و عامه‌پسندی را برای آن مهیا نموده‌اند. گرداگرد جلوپنجره خوش‌ترکیب این خودرو را نوارهای کرومی با دقت وافری فرا گرفته است و در میانه آن نیز دو زه کرومی آرم چری را به لبه پایینی چراغ‌های جلوی آن وصل می‌کند که البته رعایت دقیق تمامی این ریزه‌کاری‌ها بر طرح پخته این بخش گواهی می‌دهند. در قسمت عقب آن نیز یک نوار کرومی به سبکی مدرن و امروزی در میانه چراغ‌های عقب آن جای گرفته است و یک اسپویلر هم در لبه صندوق آن دیده می‌شود. علاوه بر آن، بخش‌های پایینی لبه پنجره‌ها را نوارهای کرومی فرا گرفته است. ابعاد چرخ‌های نیز تا حدی با بدنه آن متناسب هستند ولی هنوز تا حد ایده‌آل خود فاصله دارند.

مشخصات آریزو 5 مدیران خودرو قیمت محصولات مدیران خودرو قیمت آریزو 5 Chery Arrizo 5

Chery Arrizo 5

داخل کابین چری آریزو ۵ از لحاظ به‌کارگیری رنگ‌ها و خطوط به کار رفته، کمی شلوغ به نظر می‌رسد. طبق روال این روزها، یک صفحه نمایشگر اطلاعات در میانه داشبورد آن دیده می‌شود ولی دکمه‌های کنترلی نصب شده بر روی آن کوچک بوده و استفاده از آن‌ها برای سرنشینان چندان آسان نیست. صفحه کیلومتر شمار آن از طرحی اسپرتی بهره می‌برد و با خطوطی قرمزرنگی مدرج شده است و فرمانی سه پره در پشت آن جای گرفته است. درمجموع، در بیشتر بخش‌های کابین این خودرو از پلاستیک سخت و ارزان‌قیمت استفاده شده است که با توجه به قیمت آن قابل توجیه است ولی هنوز هم از لحاظ دقت مونتاژ و کیفیت مواد به کار رفته سال‌ها نسبت به همتایان کره‌ای و ژاپنی خود فاصله دارد.

مشخصات آریزو 5 مدیران خودرو قیمت محصولات مدیران خودرو قیمت آریزو 5 Chery Arrizo 5

Chery Arrizo 5
مشخصات آریزو 5 مدیران خودرو قیمت محصولات مدیران خودرو قیمت آریزو 5 Chery Arrizo 5

Chery Arrizo 5
مشخصات آریزو 5 مدیران خودرو قیمت محصولات مدیران خودرو قیمت آریزو 5 Chery Arrizo 5

Chery Arrizo 5

بهایی که برای این خودرو تعیین شده بین ۶۰,۰۰۰ یوآن (۹,۸۰۰ دلار) الی ۹۰,۰۰۰ هزار یوآن (۱۴,۷۰۰ دلار) است. چری آریزو ۵، از لحاظ جایگاه در میانه مدل‌هایی همچون چری آریزو ۳ و چری آریزو ۷ قرار می‌گیرد. در آغاز، این خودرو تنها با یک پیشرانه ۱٫۵ لیتری در دسترس خریدارانش خواهد بود. این پیشرانه از توانی معادل ۱۱۶ اسب بخار و گشتاوری معادل ۱۴۸ نیوتن متر برخوردار است و با دو نوع متفاوت از جعبه‌دنده، اعم از دستی و نیز CVT عرضه می‌شود. کمی بعد، دو پیشرانه ۱٫۲ و ۱٫۵ لیتری توربو هم وارد خطوط تولید خواهند شد. پیشرانه ۱٫۲ لیتری توربو از توانی معادل ۱۳۲ اسب بخار و گشتاوری معادل ۲۱۲ نیوتن متر برخوردار است و پیشرانه ۱٫۵ لیتری هم از توانی معادل ۱۴۵ اسب بخار و گشتاوری معادل ۲۱۲ نیوتن متر بهره می‌برد.
طول/عرض/ارتفاع این خودرو معادل ۴۵۷۲/۱۸۲۵/۱۴۷۲ میلی‌متر و فاصله بین دو محورهای جلو و عقب آن برابر با ۲۶۷۰ میلی‌متر است.

در مورد قیمت احتمالی این خودرو هنوز اطلاعاتی موجود نیست و باید منتظر ورود این خودرو در سال جاری به بازار باشیم ولی بعضی خبرگزاری ها قیمت آن را حدود ۷۰ میلیون تومان پیش بینی کرده اند و بعضی دیگر قیمت آن را پایین تر از این رقم حدس زده اند. اما در نهایت سطح تجهیزات بکار رفته روی این خودرو و شرایط بازار حین عرضه آن می تواند قیمت نهایی این چینی تازه وارد را مشخص کند.

منبع : پدال

چگونه یک رینگ اسپرت مناسب برای خودرو انتخاب کنیم؟

مقایسه پژو پارس LX TU5 با سورن ELX EF7

۷ دیدگاه

 1. برو بابا ما به فولکس خواهیم رسید!!

  (4)(4)
 2. یک شاهکار دیگر از چری کارش درسته کیفیت خودروهای جدیدش خیلی ارتقا پیداکرده تیگو۵دارم واقعا عالیست چری به سمت جهانی شدن میره

  (7)(3)
 3. واقعا چری برای خودش یه برند معروف شده تیگو ۵ من حدودا ۶ ماهه دارم و واقعا کیفیتش عالیه و میتونه با توجه به قیمتش با خودروهای کره ای رقابت کنه

  (6)(2)
 4. واقعا عالیه تیگو۵ با ام وی ام ۵۵۰ و اریزو۵ من این ماشین ها رو به شما دوستان عزیز پیشنهاد میکنم

  (4)(2)
 5. بدبختی مارو ببین ماشین چینی که ۲۰ تومن اونجا میاد ایران ۷۰_۸۰ تومن میدن به ملت بدبخت واقعا افسوس !!!!

  (13)(4)
 6. قیمت ۱۰ هزار دلاری میشه ۷۰ ملیون؟
  دلار چنده مگه 😐
  به قول یارو گفتنی شگفتا

  (7)(1)
 7. با سلام خدمت دوستان ، من یک ماه اریزو ۵ خریدم خیلی عالی شتاب ۰تا ۱۰۰ فقط ۱۱/۵ ثانیه و باید به اون دوستانی که فکر میکنن متورش ضعیغه بگم من قبلا پارس و ل ۹۰ و ۲۰۶ تیپ ۲ و زانتیا داشتم و باید بگم شتاب گیریه اریزو ۵ واقعا عالیه ، نکته دیگه اینکه گیریبکسه اتومات این ماشین بی نظیره یکی از دوستام هیوندا ولستر داره با ماشینه من دور زد و گفت گیریبکسش حرف نداره ، به هر حال من این ماشینو پیشنهاد میکنم تنها عیب این ماشین اینه که اسمش چینیه اگه همین ماشین مال شرکت هیندا بود ۳۰ - ۴۰ میلیون بیشتر بود و میشد خارجی نه ( چینی ) وقتشه قبول کنیم چینیا خیلی پیشترفت کردن و هدف دارن و به جهانی شدن فکر میکنن نه مثل ایران خودرو و سایپا فقط به فکر سود بشتر باشن

  (5)(2)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*