خانه / بازار / مراقب هزینه ها باشیم! هزینه هر کیلومتر رانندگی با پژو ۲۰۶ چقدر است؟

مراقب هزینه ها باشیم! هزینه هر کیلومتر رانندگی با پژو ۲۰۶ چقدر است؟

آیا تا بحال خودرویی داشته اید که هزینه های جاری نگهداری آن، شما را کلافه کرده باشد؟ آیا به هنگام خرید به فکر هزینه های نگهداری خودرو هستید؟

خریداران فراوانی هستند که صرفا به خاطر داشتن یک خودروی گران قیمت تر، فشار اقتصادی فراوانی را تحمل می نمایند و در نهایت خودروی مورد نظر را نیز خریداری می نمایند ولی اندکی بعد متوجه آن می شوندکه این خودرو مناسب جیب آن ها نیست چرا که قادر به تامین هزینه های آن نیستند. هزینه های نگهداری خودرو شامل مواردی چون تعویض روغن، تعویض فیلتر هوا، سوخت، تعویض لاستیک و … می باشد.

هزینه و اجرت تعمیر 206 مشخصات پژو ۲۰۶ کارشناسی خودرو در تهران قیمت قطعات پژو 206 قیمت پژو ۲۰۶ قیمت بیمه خودرو قیمت باطری خودرو خرید خودرو دست دوم حق بیمه خودرو امکانات پژو 206 اجرت تعمیرات خودرو آموزش و راهنمای خرید خودرو آموزش تعمیر خودرو

در این مقاله بر آن هستیم تا هزینه های رانندگی بازای هر کیلومتر ۲۰۶ با موتور ۱۴۰۰ سی سی را بررسی نماییم، حال اگر قصد خرید خودروی ۲۰۶ را دارید؛ این مقاله را از دست ندهید.

نام سرویس

کیلومتر سررسیدشده

هزینه هر سری (تومان)

هزینه به ازای هر کیلومتر (تومان)

تعویض روغن

۵,۰۰۰۵۵,۰۰۰۱۱

تعویض فیلتر روغن

۵,۰۰۰۱۵,۰۰۰۳

تعویض فیلتر هوا

۵,۰۰۰۱۰,۰۰۰۲

تعویض فیلتر سوخت

۱۰,۰۰۰۱۰,۰۰۰۱

تعویض فیلتر تهویه کابین

۲۰,۰۰۰۱۵,۰۰۰۱

تعویض باتری اتمیک

۱۰۰,۰۰۰۲۵۰,۰۰۰۳

هزینه سوخت (بنزین ۱۰۰۰ تومانی)

۱۰۰۶,۴۰۰۶۴

تعویض شمع

۲۰,۰۰۰۳۵,۰۰۰۲

تعویض وایر

۵۰,۰۰۰۲۵,۰۰۰۱

تعویض تسمه تایم

۶۰,۰۰۰۸۰,۰۰۰۱

تعویض تسمه دینام

۶۰,۰۰۰۳۰,۰۰۰۱

تعویض دیسک و صفحه

۶۰,۰۰۰۲۵۰,۰۰۰۴

تعمیر جلوبندی و کمک‌ها

۸۰,۰۰۰۵۰۰,۰۰۰۶

تعویض لنت جلو

۲۰,۰۰۰۸۰,۰۰۰۴

تعویض لنت عقب

۶۰,۰۰۰۸۰,۰۰۰۱

جابجایی لاستیک جلو با عقب و تعویض یک جفت لاستیک

۸۰,۰۰۰۲۵۰,۰۰۰۳

متفرقه

۱۰۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰۳

بیمه ثالث

۱۰۰,۰۰۰۴,۶۴۰,۰۰۰۴۶
همانطور که در جدول فوق ملاحظه می شود بیشترین هزینه به ترتیب برای سوخت، بیمه ثالث و تعویض روغن می باشد. شایان ذکر است که در محاسبات فوق، کیلومتراژ نرمال پیموده شده برای این خودرو ۲۰,۰۰۰ کیلومتر در سال در نظر گرفته شده است. با توجه به جدول فوق، هزینه رانندگی بازای هر کیلومتر برای این خودرو ۱۵۷ تومان می باشد، این امر بدان معنی است که اگر به طور میانگین ماهانه ۱,۶۰۰ کیلومتر (تقریبا ۲۰,۰۰۰ کیلومتر در سال) باید حداقل ۲۵۱,۰۰۰ تومان از سبد مالی خود خود را به خودرویتان اختصاص دهید، البته فارغ از این موضوع که ایردات فنی، هزینه های مضاعفی را برای شما به دنبال خواهند داشت.
با تمامی این اوصاف، ذکر دوباره این نکته خالی از لطف نیست، که چنانچه قصد خرید خودرویی را دارید، ابتدا به دقت نقدها و بررسی های کارشناسی خودروی مزبور را مطالعه نموده و سپس خودرویی را خریداری نمایید که قادر به تامین هزینه های جاری آن باشید.

 

یک نظر ثبت شده

  1. احسن بر شما اینو میگن یه مقایسه درست تازه قیمت خودرو را هم باید در نظر داشت کاش راجع به بقیه خودرو ها هم مقایسهای داشته باشید با تشکر سلامت و موفق باشید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*