خانه / آخرین اخبار / جزئیاتی از پلمب برخی دفاتر در مجمع تشخیص و مرکز تحقیقات استراتژیک

جزئیاتی از پلمب برخی دفاتر در مجمع تشخیص و مرکز تحقیقات استراتژیک

برخی رسانه‌ها عصر امروز خبرهایی مبنی بر پلمب دفتر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و دفتر یاسر هاشمی و مشاوران در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر کرده‌اند.

پیگیری‌ها از مسئولان مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز تحقیقات استراتژیک حاکیست که پلمب دفتر آن مرحوم در مجمع تشخیص بر مبنای یک قاعده قانونی و روال معمول صورت گرفته و پس از رحلت آیات مهدوی‌کنی و مشکینی و برخی مسئولان دیگر که رحلت کرده‌اند نیز همین روال برای مدت کوتاهی درباره دفاتر آنان انجام شده است.

منابع مطلع درباره پلمب برخی دفاتر در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفتند که افرادی مانند مرتضی الویری که از پلمب دفاترشان صحبت کرده‌اند هیچ ارتباط استخدامی و یا مقامی در مرکز تحقیقات استراتژیک ندارند.

اطلاعات دریافتی حاکی است که تاکنون یک طبقه از ساختمان مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در اختیار یاسر هاشمی رفسنجانی بوده و با توجه به اینکه در این دفاتر نیز اسنادی از آیت‌الله هاشمی نگهداری می‌شود طبق قاعده و روال معمول برای مدتی به‌منظور ساماندهی امور پلمب می‌شوند، کما اینکه دفاتر آقای هاشمی در دانشگاه آزاد و مجمع تشخیص نیز به همین قاعده پلمب شده است.

منابع مطلع می‌گویند با توجه به اینکه افرادی همچون مرتضی الویری در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع هیچ مسئولیت و وظیفه‌ای به‌عهده ندارند، ادعای تعلق این دفاتر پلمب‌شده به آنان هیچ وجه و نسبتی با واقعیت ندارد.

براساس گزارش‌های دریافتی، افرادی همچون الویری علی‌رغم نداشتن مسئولیت در این مرکز، از امکانات و برخی دفاتر آن برای لابی‌های سیاسی و جلسات خاص غیرمرتبط با امورات مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز تحقیقات استراتژیک وابسته به این مجمع استفاده می‌کرده است.

اما امروز محمد هاشمی (برادر هاشمی رفسنجانی)  در گفت‌وگو با ایسنا، با نادرست خواندن اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه مرتضی الویری در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ مسئولیتی به‌عهده ندارند، گفت: آقای الویری تا سال ۱۳۹۱ در یکی از زیر مجموعه‌های فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی فعالیت داشتند و از این سال با درخواست مجمع تشخیص مصلحت نظام به دفتر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام مامور به خدمت شدند .

وی با اشاره به اینکه حدود دو سال و نیم قبل ایشان بازنشسته شدند ،تصریح‌کرد : بعد از بازنشستگی نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تداوم همکاری با آقای الویری قرارداد امضاء کرد و به موجب این قرار داد ایشان در حال حاضر در خدمت مجمع تشخیص مصلحت نظام  و با مجمع همکاری دارند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*