خانه / آخرین اخبار / وکیل‌ «طه هاشمی» از تبرئه شدن موکلش خبر داد

وکیل‌ «طه هاشمی» از تبرئه شدن موکلش خبر داد

وکیل‌مدافع سیدطه هاشمی – فرزند معصومه ابتکار – گفت که قاضی رسیدگی کننده به پرونده نسبت به صدور حکم تبرئه موکلش اقدام کرده است.
فرزند معصومه ابتکار سوابق سید طه هاشمی خانواده معصومه ابتکار بیوگرافی مریم کشاورز اینستاگرام معصومه ابتکار
بر اساس متنی  که در اختیار ایسنا قرار گرفته است، مریم کشاورز وکیل مدافع سیدطه هاشمی در مورد پرونده موکلش توضیح داد: فرد مدعی در سه شعبه مختلف مجتمع ونک، سه شکایت علیه موکلم داشته که در هر سه شکایت به عمد آدرس را نادرست به مجتمع قضایی ارایه کرده بود تا بتواند با عدم دسترسی به وی نسبت به اخذ حکم جلب اقدام نماید. به این ترتیب سه برگ حکم جلب غیابی برای آقای هاشمی صادر شد.
 در صورتی که او در این خصوص اطلاعی نداشت و وقتی متوجه این شکایات شد، سریعا نسبت به واخواهی آن‌ها اقدام کرد؛ بنابراین تمامی موارد در دادگاه و دیوان عالی کشور ملغی و بی‌اثر شده و در حال حاضر پرونده مورد بحث در مراجع قضایی در حال رسیدگی و کارشناسی است. پس از اعلام نظر کارشناس رسمی دادگستری در یکی از شعبات با بررسی چک ها و ارایه به مراجع قضایی و تحقیقات لازم، قاضی محترم نسبت به صدور حکم تبرئه موکلم اقدام کرده است، البته این احکام در دادگاه تجدیدنظر استان تهران قابل رسیدگی مجدد بوده و نهایتا رای قطعی صادر خواهد شد که هر چه قانون تشخیص دهد، لازم‌الاجرا خواهد بود.
هم‌چنین سیدطه هاشمی فرزند ابتکار نیز در مورد اخبار مطرح شده در رسانه‌ها گفت: شاکی که اقدام به این فضاسازی ها کرده، در پروژه‌ای دانش بنیان که ثبت اختراع دارد ابتدا به عنوان مشارکت ورود پیدا کرد، اما پس از مدت کوتاهی با علم به این که پروژه به سوددهی نرسیده و در میانه راه است، انصراف خود را از مشارکت اعلام و تقاضای پول خود را کرد. وی با اطلاع از این‌که موقعیت برگرداندن وجه وجود ندارد، برنامه مشارکت خود را به برنامه سود ماهیانه و ربا تغییر داد و تقاضای تعدادی چک به عنوان بدهی اصلی و ضمانت کرد که موضوع دعوا همین چک‌ها و ضمانت آن‌هاست.
 مدعی اگر چه طی این دعوا با فشار و تهدید حدود سه برابر اصل پول خود را پس گرفته است، در سه شعبه مختلف مجتمع ونک، سه شکایت علیه من داشته که در هر سه شکایت به عمد آدرس را نادرست به مجتمع قضایی ارایه کرد تا بتواند با عدم دسترسی به من نسبت به اخذ حکم جلب اقدام کند. وقتی موضوع را فهمیدم واخواهی کردم و تا حالا موارد در دادگاه و دیوان عالی کشور ملغی و بی اثر شده و پرونده در مراجع قضایی در حال رسیدگی هست. قاضی محترم یکی از شعبه ها هم پس از بررسی کارشناسان رسمی دادگستری و تحقیقات، حکم تبرئه را صادر کرده است.
وی مدعی شد: اینجانب سیدطه هاشمی مانند تمامی فعالین حوزه اختراع و ابداع و تولید دانش بنیان با مشکلات عدیده ای در پیشبرد فعالیت ها مواجه هستم و متاسفم که چرا مرتب این موضوع را به مادرم که فرد مستقل و مسئول کشور است ارجاع می دهند. من اگر از رانت استفاده کرده بودم نیاز به قرض و جلب مشارکت نداشتم و درگیر این مسایل نمی شدم. این یک پرونده شخصی هست که برای هر کسی که در حوزه اختراع و تولید ورود یابد به احتمال زیاد با توجه به شرایط اقتصادی رخ می دهد. نه پشتوانه دولتی داشته ام و نه از رانت استفاده کرده‌ام.
منبع: ایسنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*