خانه / آخرین اخبار / عکس های ریزش تونل خروجی مترو قم /پیکر دومین کشته پیدا شد

عکس های ریزش تونل خروجی مترو قم /پیکر دومین کشته پیدا شد

براساس مشاهدات عینی خبرنگار حاضر در محل، دقایقی پیش دیواره تونل مترو قم در ایستگاه ولیعصر فرو ریخت.

براساس اظهارات وی: در این حادثه یک تن کشته و سه نفر دیگر در زیر آوار محبوس شده اند.

مترو قم حوادث قم اخبار قم
این حادثه در کارگاه خط A مترو واقع در میدان ولیعصر و محل خروج دستگاه تی بی ام، دیوار جانبی کارگاهی احداث شده بود رخ داد که به دلیل وزن وارد شده از سطح فرو ریخت و تونل اصلی ریزش نکرده است.
گفتنی است: سگ‌های زنده یاب هلال احمر وارد عمل شدند و جستجو برای یافتن افراد زیر آوار مانده ادامه دارد.
۱۵:۰۰ زنده خارج کردن یک کارگر از زیر آوار مترو قم
فراهانی معاون اورژانس قم در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حاضر در محل حادثه گفت: در حال حاضر یک نفر زنده از زیر آوار خارج شد و تاکنون شش نفر به دلیل مصدومیت در حادثه مترو قم به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی در ادامه گفت:بر اساس بررسی های انجام شده در این حادثه دو نفر از کارگران مفقود اعلام شده اند که جستجوها برای یافتن آنان ادامه دارد.
مترو قم حوادث قم اخبار قم

مترو قم حوادث قم اخبار قم

** اعزام تیم های زنده یاب و امداد و نجات هلال احمر به محل حادثه کارگاه مترو قم
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، در پی اعلام حادثه ریزش قسمتی از دیواره تونل مترو در میدان ولی عصر، تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم در نخستین دقایق حادثه به محل اعزام شدند.
در حال حاضر ۲۵ نجاتگر به همراه ۲ قلاده سگ زنده یاب، سه گروه تخصصی با سه دستگاه زنده یاب و ۲ دستگاه خودروی نجات در محل حادثه در حال جستجوی افراد زیر آوار مانده هستند.
جستجو برای یافتن افراد کشته شده و یا مبحوس شده احتمالی ادامه دارد.
مترو قم حوادث قم اخبار قم

مترو قم حوادث قم اخبار قم

مترو قم حوادث قم اخبار قم

**اعزام پنج دستگاه آمبولانس به کارگاه مترو قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، به دنبال تخریب دیوار خارجی کارگاه مترو قم، پنج دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ قم به محل حادثه اعزام شد.
عوامل اورژانس ۱۱۵ قم در همان ابتدای کار یکی از مصدومان حادثه را پس از انجام عملیات احیا و مراقبت های اولیه به بیمارستان منتقل کردند.
گفتنی است عملیات اجرایی احداث خط A مترو قم در نیمه دوم سال ۸۸ با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا آغاز شد؛ راه اندازی خط مترو قم به ۲ مرحله تقسیم بندی شده است که در مرحله نخست مسیر قلعه کامکار تا میدان مطهری و در مرحله دوم مسیر میدان مطهری تا ایستگاه مسجد مقدس جمکران راه اندازی می‌ شود.
طبق طرح اولیه خط A قطار شهری قم با طول حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ متر از مسیر جنوب غربی به شمال غربی این شهر یعنی از مسجد مقدس جمکران تا قلعه کامکار است که دسترسی به آن از طریق ۱۴ ایستگاه میسر می ‌شود. هر ایستگاه خط A قطار شهری قم حدود یک کیلومتر است و ظرفیت حمل و نقل آن بیش از ۲۲هزار نفر در ساعت خواهد بود.
در بخش نخست این طرح حدود ۳.۱۰ کیلومتر از تونل حد فاصل دپو پارکینگ شهرک کامکار تا میدان ولیعصر(عج) به روش مکانیزه و با استفاده از یک دستگاه ماشین حفار تمام مقطع (EPB TBM) حفاری شده است.
بخش دوم مسیر به صورت نیمه مکانیزه با روش مدرن اتریشی (NATM) حفاری می ‌شود. این بخش از طرح از ایستگاه ولیعصر(عج) آغاز می ‌شود و با عبور از زیر بزرگراه خلیج فارس به ایستگاه بقیه‌ الله می ‌رسد. در ادامه با حفاری یک هزار و ۶۵۴ متر و تغییر جهت به سمت مسجد مقدس جمکران خط یک متروی قم به پایان می‌ رسد.
**پیداشدن یکی دیگر از کارگران محبوس شده
۱۹:۱۹. پیکیر یکی از جان باختگان حادثه ریزش دیواره متروی قم هم اکنون بیرون آورده شد.
آمبولانس برای انتقال به قسمت پایین کارگاه آمده است.
مترو قم حوادث قم اخبار قم
**حضور استاندار قم در محل حادثه متروی قم
۱۹:۲۲. صادقی استاندار قم هم اکنون به محل حادثه ریزش دیواره متروی قم آمد و در جریان عملیات امداد و نجات قرار گرفت.
لازم به ذکر است؛ سید احمد صبوری و حسین حکم_آبادی ۲ تن از افرادی هستند که در زیر آوار حادثه ریزش دیواره متروی قم محبوس شدند.
مترو قم حوادث قم اخبار قم
پیکر یک نفر تاکنون پیدا شده و تلاش ها برای یافتن فرد دوم ادامه دارد.
۱۹:۵۸. مهدی کاهه دادستان قم دقایقی پیش در محل حادثه ریزش دیواره متروی قم حضور یافت و اروجی مدیر کل بحران و  فرماندار ، سایر مسئولین شهری قم گزارشی از این حادثه به وی ارائه کردند.

۲۰:۰۰. براساس گزارش دریافت شده از خبرنگار حاضر در محل حادثه لحظاتی پیش  پیکر سید احمدصبوری یکی از جان باختگان دیگر  حادثه  ریزش دیواره متروی قم از زیر آوار بیرون کشیده شد.

۲۰:۵۷.  حضور سردار مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم و مسگری رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قم در محل حادثه ریزش دیواره کارگاه مترو حضور یافت و از تلاش نیروهای آتش‌نشانی و امدادی تشکر نمود.

پس از ۱۴ ساعت‌ تلاش و آواربرداری در محل ریزش دیواره خارجی مترو قم پیکر دومین فردی که در این حادثه کشته شده بود بامداد جمعه از زیر خاک پیدا شد و به پزشک قانونی قم منتقل شد.

عصر پنج‌شنبه نیز پیکر احمد صبوری که کارگر پروژه مترو قم بود از زیر صدها تن خاک خارج شد و عملیات جستجو برای یافتن پیکر حسین حکیم‌آبادی که متخصص برق این پروژه، تا نیمه شب گذشته ادامه داشت.

حادثه مترو قم یک مصدوم نیز داشت که توسط اورژانس قم به مراکز درمانی منتقل شد.

تعدادی از نیروهای امدادی آتش نشانی قم نیز در جریان عملیات آواربرداری مصدوم شدند که توسط پرسنل اورژانس حاضر در محل مداوا یا به مراکز درمانی منتقل شدند.

مترو قم حوادث قم اخبار قم

در این حادثه که ساعت ۱۱ صبح پنج‌شنبه در میدان ولیعصر قم در انتهای خط A مترو به وقوع پیوست، دیواره بیرونی تونل مترو ریزش کرد که به علت قرار گرفتن یک دیوار بتی عظیم بر روی خاک‌ها، حتی با وجود سگ‌های زنده یاب، عملیات جستجو و آواربرداری به کندی صورت گرفت.

سید مهدی صادقی استاندار قم، سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، رضا سیار فرماندار و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر، سردار مجتبایی فرمانده نیروی انتطامی قم از جمله مسئولانی بودند که با حضور در محل وقوع حادثه، روند امدادرسانی را پیگری کردند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*