خانه / آخرین اخبار / بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟ +روش‌های کسب بیت کوین

بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟ +روش‌های کسب بیت کوین

بیت کوآموزش بیت کوین ، قیمت بیت کوین ، سایت بیت کوین ، استخراج بیت کوین ،بیت کوین چگونه کار میکند ،بیت کوین ویکی پدیا ، بیت کوین رایگان ، چگونه بیت کوین بدست آوریم

بیت‌کوین (به انگلیسی: Bitcoin) یک نوآوری اینترنتی با کارکردهای مشابه «پول بی‌پشتوانه» یا پول حکومتی است. نوآوری بودن بیتکوین به این معناست که خالقان آن توانسته‌اند آنرا در مدت کوتاهی از یک ایده به یک واقعیت اثرگذار بر دنیای اقتصاد و مراکز سیاست پژوهی مبدل کنند. زیرا در چندسال گذشته ارزش بیتکوین در بازارهای جهانی از چند صدم دلار به چندهزار دلار افزایش یافته‌است اما پول بودن یک جایگاه حقوقی است و پول بودن بیتکوین منوط به پذیرش جایگاه حقوقی آن از سوی دولت‌ها است.

هر ساتوشی چند تومان است هر ساتوشی چقدر است ماشین حساب بیت کوین قیمت بیت کوین سایت بیت کوین بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو بیت کوین چگونه کار میکند بیت کوین اخبار بانکی آموزش بیت کوین Bitcoin

البته از لحاظ فنی و کارکردی این عبارت صحیح است که بیت کوین نوعی پول دیجیتال بر پایه شبکه همتا به همتا، امضای دیجیتال و اثبات دانایی صفر است و به کاربران امکان می‌دهد که بدون هیچ واسطه‌ای، انتقال پول غیرقابل بازگشت انجام دهند. گره‌های شبکه هر معامله را در شبکه اعلام می‌کنند که پس از تأیید در یک سیستم اثبات کار، در یک تاریخچه عمومی به نام Blockchain ذخیره می‌شود.

بیت کوین امکان پرداخت‌های بسیار کم هزینه را فراهم می‌کند. شبکه بیت کوین سیستم کنترل کننده متمرکز ندارد و توسط هیچ سازمان، مؤسسه یا نهاد دولتی اداره نمی‌شود. زمان متوسط تأیید هر انتقال بیت‌کوین، تقریباً ده دقیقه است. انتقال پول از یک نقطه به نقطه دیگر در تمام شبکه اطلاع‌رسانی شده و تمام نقاط از آن آگاه خواهند شد.

قبل از ابداع بیت کوین، سیستم‌های مالی آنلاین برای امنیت به یک سیستم کنترل کننده مرکزی احتیاج داشتند. ساتوشی ناکاموتو با ابداع یک شیوه اثبات کار در شبکه همتا به همتا، راهی جایگزین پیشنهاد کرد. بیت کوین پروژه‌ای نسبتاً جدید و شدیداً تحت توسعه است.

ساتوشی ناکاموتو؛ این نامی است که به عنوان مخترع بیت کوین در اینترنت منتشر شده‌است اما هویت واقعی او هنوز مجهول است. بسیاری معتقدند که اویک شخص نیست و بیت کوین محصولی از یک گروه برنامه‌نویسی بزرگ است.

مشخصات اولین بیت کوین در سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاموتو در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر شد. ناکاموتو پروژه را به اواخر سال ۲۰۱۰ موکول کرد و در سال ۲۰۱۱ هم ایمیلی از سوی ساتوشی ارسال شد که می‌گفت او دیگر از بیت کوین دست کشیده و به سوی پروژه‌های دیگر متمایل شده‌است.

هویت ناشناختهٔ ناکاموتو باعث نگرانی‌هایی می‌شود که یکی ازدلایل آن به برداشت نادرست از متن باز بودن بیت کوین بر می‌گردد. این که هر توسعه دهنده‌ای می‌تواند کد آن را بازبینی کرده یا تغییراتی در آن ایجاد کرده یا نرم‌افزار بیت کوینی مخصوص خودش را بسازد. امنیت، از ویژگی‌های مهم نرم‌افزار متن باز است. هیچ‌کس مالک شبکه بیت کوین نیست و درست همانند ایمیل، این کاربران بیت کوین هستند که آن را کنترل می‌کنند. بیت کوین کاربردهای جالبی دارد که در هیچ‌کدام از سیستم‌های پرداخت دیگر نمی‌توان یافت.

آدرس بیت کوین

بیت کوین از رمزنگاری کلید عمومی استفاده می‌کند. هر کیف پول شامل تعدادی جُفت کلید عمومی و خصوصی است. کلیدهای عمومی به آدرس‌های بیت کوین تبدیل می‌شوند که به عنوان آدرس برای دریافت بیت کوین به پرداخت کننده اعلام می‌شوند. این آدرس‌ها در حالت قابل خواندن برای انسان‌ها به رشته‌ای با تقریباً ۳۳ نویسه تبدیل می‌شوند که همیشه با عدد ۱ یا ۳ شروع می‌شوند.

ایجاد یک آدرس جدید عملی کاملاً محلی و بی‌نیاز از اتصال به شبکه همتا به همتای بیت کوین است.

در واقع هر فرد می‌تواند بیت کوین‌های خودرا به یک آدرس بیت کوین دیگر ارسال یا اصطلاحاً واریز نماید. اکثر آدرس‌های بیت کوین بی‌معنی به نظر می‌رسند، اما امکان ایجاد آدرس‌های شخصی تر به وسیله نرم‌افزاری که به سرعت آدرس‌های بسیاری تولید می‌کند و آدرس‌هایی را که با الگوی مورد نظر همخوانی دارند، ذخیره می‌کند، وجود دارد.

شبکه

هر کاربر متصل به شبکه بیت‌کوین، یک گره (node) محسوب می‌شود. در شبکه بیت‌کوین هر گره با چند گره دیگر در ارتباط است. برای انتقال وجه، گره فرستنده بیت‌کوین یک درخواست انتقال وجه تولید می‌کند و با کلید شخصی خود آن را امضاء می‌کند. سپس این درخواست را برای تمام گره‌هایی که به آنها متصل است می‌فرستد. این گره‌ها نیز درصورت دریافت این درخواست آن را برای تمام گره‌های مرتبط خود می‌فرستند و به این روش این درخواست در تمام شبکه پخش می‌شود.

بلوک Block

گره‌های مولد بلوک یا به عبارت دیگر کامپیوترهای استخراج کننده که Miner نامیده می‌شوند، در صورت دریافت یک درخواست انتقال، آن را وارد بلوکی که در حال ساخت هستند می‌کنند. ساخت بلوک کاری زمان بر و مبتنی بر شانس است. سختی ساخت بلوک متغیر است و تقریباً هر دو هفته یک بار به نسبت سرعت تولید بلوک در دو هفته اخیر طوری تغییر می‌کند که هر بلوک به طور متوسط ۱۰ دقیقه زمان برای ساخت لازم داشته باشد. در صورتی که یک گره مولد بلوک موفق به تولید یک بلوک شود، آن را به تمام گره‌هایی که با آنها در ارتباط است می‌فرستد. این گره‌ها درستی بلوک را بررسی می‌کنند و در صورت صحت بلوک و تمام درخواست‌های داخل آن، آن را برای تمام گره‌های مرتبط خود می‌فرستند. به این روش هر بلوک معتبر، به سرعت در شبکه پخش می‌شود. مولدهای دیگر، در صورت دریافت یک بلوک معتبر، کار روی درخواست‌های انتقالی که داخل این بلوک است را رها می‌کنند و شروع به تلاش برای تولید بلوک بعدی می‌کنند. به همین دلیل درخواستی که داخل یک بلوک ثبت می‌شود در واقع توسط اکثریت شبکه تأیید شده‌است. مولدی که موفق به تولید یک بلوک می‌شود، یک درخواست انتقال ویژه به آن اضافه می‌کند که هیچ فرستنده‌ای ندارد و ۲۵ بیت‌کوین به آدرس خودش واریز می‌کند.

این ۲۵ بیت‌کوین به عنوان پاداش مولد محسوب می‌شود و با اینکه هیچ فرستنده‌ای ندارد، توسط بقیه گره‌ها یک انتقال وجه درست محسوب می‌شود. البته این جایزه در ابتدا ۵۰ بیت‌کوین بود. این جایزه هر چهار سال نصف می‌شود، بدین صورت که این جایزه بین سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، تعداد ۵۰ بیت کوین برای هر بلوک بود، بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ به ۲۵ بیت کوین رسید و بهمین صورت هر چهار سال نصف می‌شود. با یک محاسبه ریاضی می‌توان متوجه شد که حداکثر ۲۱٬۰۰۰٬۰۰۰ بیت کوین قابل ایجاد خواهند بود. تا نیمه سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد حدوداً ۱۳٬۰۰۰٬۰۰۰ بیت کوین در گردش می‌باشد.

اقتصاد

بیت کوین سرمایه‌ای دیجیتال است که توسط مخترع آن، ساتوشی ناکاموتو، طراحی شده و به عنوان یک ارز کار می‌کنند. به بیت کوین معمولاً به با عباراتی مانند: پول دیجیتال، پول خرد دیجیتال، ارز مجازی، ارز الکترونیکی یا ارز رمزنگاری شده اشاره می‌شود. در پاسخ به این پرسش که آیا بیت کوین ارز است یا نه هنوز چون و چراهایی وجود دارد. با توجه به مقالات منتشر شده توسط اکونومیست در ژانویه ۲۰۱۵، بیت کوین سه ویژگی مفید یک ارز را دارد. سخت به دست می‌آید، عرضهٔ محدود دارد، به آسانی قابل بازبینی است. اقتصاددانان پول را واحدی برای اندازه‌گیری تولید و واحدی برای ذخیره ارزش اقتصادی تعریف می‌کنند و توافق دارند که بیت کوین تمام این معیارها را دارد. بیت کوین به عنوان یک ابزار مبادله به بهترین نحو عمل کرده‌است؛ به طوری که بیش از صدهزار تاجر تا فوریه ۲۰۱۵ بیت کوین راپذیرفته‌اند. از مارس ۲۰۱۴، بیت کوین مشکلاتی نظیر نوسانات زیاد بازار بیت کوین، محدود کردن عملکرد بیت کوین به یک عنوان یک فروشگاه پایدار و استفاده خرده فروشانی که بیت کوین می پذیرنداز ارزهای دیگر به عنوان واحد اصلی حساب خود را متحمل شده‌است.

  • استفاده عمومی

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۳، تقریباً ۱۲ میلیون بیت‌کوین در گردش ثبت شد. بر اساس پژوهش‌های دانشگاه کمبریج در سال ۲۰۱۷ تولید شده‌است، بین ۲٫۹ میلیون و ۵٫۸ میلیون کاربر منحصر به فرد که بسیاری از آن‌ها از بیت کوین استفاده می‌کنند یک کیف پول رمز نگاری شده دارند. تعداد کاربران بیت کوین به طور قابل توجهی از سال ۲۰۱۳، از سه هزار نفر به بیش از یک میلیون رشد کرده‌است.

  • پذیرش توسط بازرگانان

در سال ۲۰۱۵، تعدادی تجاری که بیت کوین را پذیرفته‌اند به بیش از صدهزار نفر رسید. به طور معمول توسط پردازنده کارت اعتباری کارمزدی بین دو تا سه درصد کسر می‌شود این در حالی است که کارمزد استفاده از بیت کوین صفر تا دو درصد است. برخی از نامزدهای سیاسی ایالات متحده، از جمله نامزد شهر نیویورک جف کرزون گفته که کمپین بیت کوین را خواهد پذیرفت. در اواخر سال ۲۰۱۳ دانشگاه نیکوزیا به عنوان اولین دانشگاه برای اولین بار در جهان بیت کوین را پذیرفت و همچنین شروع به ارائهٔ یک برنامه تحصیلی در مطالعه ارزهای دیجیتال کرد.

  • ارائه دهندگان خدمات پرداخت

بازرگانان پذیرش بیتکوین، از خدمات پرداخت ارائه دهندگان بیت کوین مانند BitPay یا Coinbase استفاده می‌کنند. هنگامی که یک مشتری در بیت کوین پرداخت می‌کند، ارائه دهنده سرویس بیت کوین را از طرف فروشنده می‌پذیرد، به طور مستقیم آن را تبدیل، و مقدار به دست آمده را با کارمزدی کمتر از یک درصد به حساب بانکی فروشنده می‌فرستد.

  • موسسات مالی

شرکت‌های بیت کوین مشکل باز کردن حساب بانکی سنتی داشته‌اند. به گفته آنتونیو گالیپی، یکی از بنیانگذاران از BitPay، “بانک‌ها حتی اگر واقعا بخواهند از مقابله با شرکت‌های بیت کوین گریزانند. ” در سال ۲۰۱۴، بانک مرکزی استرالیا حساب‌های وابسته به کسب و کار با بیت کوین را بست؛ و HSBC سرویس دهی به صندوق‌های تأمینی با لینک به بیت کوین را رد کرد. بانک‌های استرالیا به طور کلی به بستن حساب کاربرانی که از کسب و کارهایی شامل ارز دارند، شهرت یافته‌است. این موضوع است به موضوع تحقیقی رقابت کنندگانی در استرالیا و کمیسیون مصرف‌کننده تبدیل شده‌است. با این حال، بانک‌های استرالیا کاملاً تکنولوژی بلاکچین که اساس آن بیت کوین است را پذیرفته‌اند. در گزارشی در سال ۲۰۱۳، بانک مرکزی آمریکا مریل لینچ اعلام کرد که “ما معتقدیم بیت کوین می‌تواند تبدیل به یک ابزار عمده پرداخت برای تجارت الکترونیک باشد و ممکن است به عنوان یک رقیب جدی برای ارائه دهندگان انتقال پول سنتی پدیدار شود.” در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴، اولین بانک بیت کوینی که سپرده‌ها در ارز را فوراً تبدیل به بیت کوین بدون هیچ کارمزدی می‌کند، در بوستون باز شد.

  • به عنوان سرمایه‌گذاری

برخی آرژانتینی‌ها بیت کوین را برای حفاظت از پس‌انداز خود در برابر تورم بالا خریداری کرده‌اند یا در طول ۲۰۱۲–۲۰۱۳ بحران مالی قبرس، خرید بیت کوین در قبرس به دلیل ترس از مصادره شدن حساب‌های پس‌انداز یا مشمول مالیات شدن آنان افزایش یافت. روش دیگری از سرمایه‌گذاری استفاده از صندوق بیت کوین است. تنظیم اولین صندوق بیت کوین در نیوجرسی در ماه جولای سال ۲۰۱۴ رخ داد و توسط کمیسیون خدمات مالی نیوجرسی تأیید شد. فوربس شروع به نشراستدلال‌هایی به نفع سرمایه‌گذاری در این زمینه از سامبر ۲۰۱۵کرده‌است. در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، بانکداری اروپا و سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA)، یک سازمان خود نظارتی ایالات متحده، هشدار داد که سرمایه‌گذاری در بیت کوین ریسک است. فوربس بیت کوین را بهترین سرمایه‌گذاری سال ۲۰۱۳ نام گذاری کرد. در سال ۲۰۱۴، بلومبرگ بیت کوین را یکی از بدترین سرمایه‌گذاری‌های سال نامید با این حال در سال ۲۰۱۵، بیت کوین در صدر جدول ارز بلومبرگ قرار گرفت. به گزارش بلومبرگ، در سال ۲۰۱۳ حدود ۲۵۰ کیف پول بیت کوین با بیش از یک میلیون دلار بیت کوین وجود داشت. تعداد میلیونرهای بیتکوین نامشخص است زیرا هر فرد می‌تواند بیش از یک کیف پول داشته باشد.

  • قیمت و نوسانات

با توجه به ژورنال وال استریت، در آوریل ۲۰۱۶، بیت کوین کمی پایدارتر از طلا به نظر می‌رسد. در ۳ مارس سال ۲۰۱۷، قیمت یک بیت کوین برای اولین بار ازارزش هر اونس طلا پیشی گرفت و قیمت آن افزایش یافت به بالاترین قیمت خود رسید.

روش‌های کسب بیت کوین

  • بیت کوین‌ها عموماً از طریق فعالیت‌های استخراج (ماینینگ) که همان فرایند پردازش تراکنش‌های بیت کوین است، بدست می‌آیند. این روش مستلزم در اختیار داشتن کامپیوترها و سخت‌افزارهای قدرتمندی است.
  • خرید بیت کوین از صرافی‌ها
  • همچنین برخی از وب سایت‌های بخت آزمایی، به کاربران خود بیت‌کوین می‌دهند.

هر ساتوشی چند تومان است هر ساتوشی چقدر است ماشین حساب بیت کوین قیمت بیت کوین سایت بیت کوین بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو بیت کوین چگونه کار میکند بیت کوین اخبار بانکی آموزش بیت کوین Bitcoin

ماشین حساب بیتکوین به ریال و …(معادل های بیتکوین به ریال و …..)

یک میکرو بیت کوین = ۱۰۰ ساتوشی
یک میلی بیت کوین = ۱۰۰۰ میکرو بیت کوین=۱۰۰,۰۰۰ ساتوشی(صد هزار)
یک بیت کوین = ۱۰۰۰ میلی = ۱,۰۰۰,۰۰۰ میکرو = ۱۰۰ میلیون ساتوشی
یک بیت کوین = یک میلیون  تا دو میلیون  (متغیر است – یعنی بین ۳۵۰ تا ۶۶۰ دلار)
یک میلی بیت کوین = هزار تا دو هزار تومان = ده هزار ریال تا بیست هزار ریال
در زیر ، یک بیت کوین = یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است
۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ =   ۱ ساتوشی = ۰.۱ ریال
۰.۰۰۰۰۰۰۱۰ =  ۱۰ ساتوشی =  ۱ ریال = ۰.۱ تومان
۰.۰۰۰۰۰۱۰۰ =   ۱۰۰ ساتوشی =  یک میکرو BTC  = یک تومان به عبارتی ۱۰ ریال
۰.۰۰۰۰۱۰۰۰ =   ۱۰۰۰ ساتوشی = ۱۰ میکرو BTC = ده تومان
۰.۰۰۰۱۰۰۰۰ = ۱۰ هزار S = صد میکرو  =  یک صد تومان
۰.۰۰۱۰۰۰۰۰ = ۱۰۰ هزار  = ۱ میلی BTC  =  هزار تومان
۰.۰۱۰۰۰۰۰۰ = ۱۰ میلی BTC =  ده هزار تومان
۰.۱۰۰۰۰۰۰۰ = ۱۰۰ میلی BTC =  یک صد هزار تومان
۱.۰۰۰۰۰۰۰۰ = ۱ بیت کوین = یک میلیون تومان به عبارتی معادل ده میلیون ریال
روش اول محاسبه : محاسبه اعدادی که بر حسب بیتکوین برای شما عنوان میشود. (بر حسب تومان): مثال : ۰.۰۳۷۶۵۵۴  BTC
فرن ض کنید که قیمت بیتکوین= یک میلیون و صد هزار تومان است

تنها کافی است که بوسیله ماشین حساب، عدد بالا را در یک میلیون و صد هزار تومان ضرب نمایید:

۱,۱۰۰,۰۰۰*۰.۰۳۷۶۵۵۴ = ۴۱,۴۲۰.۹۴

پاسخ به صورت تقریبی برابر با ۴۱,۴۲۰ (چهل و یک هزار و چهارصدوبیست تومان است)

 

روش دوم محاسبه: محاسبه اعدادی که بر حسب ساتوشی گفته شده است و یا بر حسب بیتکوین است و به ساتوشی تبدیل نماییم: به عنوان مثال : ۵۵۰۰۰ ساتوشی  (۰.۰۰۰۵۵۰۰۰ BTC)
برای محاسبه هر مقدار ساتوشی به تومان، باید ابتدا قیمت حال حاضر بیتکوین را بر عدد ۱۰۰ میلیون تقسیم نمایید

فرض کنید که یک بیتکوین برابر با یک میلیوین تومان باشد.

در نتیجه یک میلیون را بر صد میلیون تقسیم نمایید. پاسخ برابر با ۰.۰۱

۱,۰۰۰.۰۰۰/۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰= ۰.۰۰۱

در نتیجه هر مقدار ساتوشی خود را در عدد ۰.۰۱ اگر ضرب نمایید، برابر با مبلغ تومانی آن میشود. معادل تومان

همین طور برای بدست آوردن به ریال،  میتوان یا عدد بدست آمده بالا را در ۱۰ ضرب نمایید. و یا در همان ابتدا به جای قیمت بیتکوین که به تومان است، قیمت ریالی آن را که معادل ده برابر است، بر ۱۰۰ میلیون تقسیم نمایید.

 مثال :

اگر عدد شما، بر حسب ساتوشی بود. به عنوان نمونه ، مقدار ۲۶۵۴۸۸ ساتوشی ، آنگاه تنها باید در عدد بدست آمده بالا ضرب نمایید(قیمت بیتکوین / صد میلیون) . اما اگر مانند عدد ۰.۰۰۲۶۵۴۸۸ را  که به بیتکوین نمایش داده شده است ،  باشد و بخواهید ابتدا به ساتوشی تبدیل نمایید. اگر پس از اعشار، هشت رقم موجود باشد، این یعنی همان مقدار سمت راست اعشار را میتوان به عنوان ساتوشی در نظر گرفت.

یعنی عدد بالا، برابر با ۲۶۵۸۸ ساتوشی است

همیشه دو نکته را در نظر داشته باشید (از نظر ریاضیات)

 

صفر سمت راست یک عدد اعشاری ، تاثیری ندارد
برای محاسبه ، اگر با اعدد اعشاری مشکل دارید، سعی کنید همیشه عدد خود را که به بیتکوین است و به صورت اعشاری است، به هشت رقم پس از اعشار تبدیل نمایید
یعنی اگر عدد شما= ۰.۰۰۲۷۸۶ باشید، میتوانید پس از عدد ۶ تا رسیدن به هشت رقم اعشار، صفر اضافه نمایید. یعنی عدد

۰.۰۰۲۷۸۶ =۰.۰۰۲۷۸۶۰۰

در نتیجه برابر با ۲۷۸۶۰۰ ساتوشی به عبارتی برابر با دویست و هتفادوهشت هزارو شصد ساتوشی است

اگر موجودی شما را به صورت مستقیم برحسب ساتوشی اعلام نمایند، دیگر مشکلی نخواهید داشت و براحتی طبق محاسبه اول که گفته شد، میتوانید به تومان و یا برحسب ریال با توجه به قیمت همان لحظه بیتکوین محاسبه نمایید.

مثال ۲:

به عنوان مثال ۲۰۰ ساتوشی یا همان دو میکرو بر حسب تومان = باید یک صدم بالا را که از قیمت بیتکوین، تقسیم بر صد میلیون بدست آمده است(قیمت یک میلیون تومان برای بیتکوین ) در عدد ۲۰۰ ضرب نمایید.

برای حساب کردن ۰.۰۰۲۶۵۴۸۸ = در صورتی که بیتکوین را معادل ۹ میلیون ریال و به عبارتی ۸۰۰ هزار تومان بدانیم، اگر بخواهیم به ریال محاسبه نماییم:

محاسبه بر حساب بر حسب ریال : باید عدد ۰.۰۹ را در ۲۶۵۴۸۸ ضرب نماییم

محاسبه بر حسب تومان :باید عدد ۰.۰۰۹  را در ۲۶۴۵۸۸ ضرب نماییم

نکته : ۰.۰۰۹ (۹ هزارم) در بالا از تقسیم ۹۰۰ هزار تومان بر صدمیلیون جهت محاسبه به تومان بدست آمده است و برای ریال، از تقسیم ۹ میلیون ریال بر صد میلیون، عدد ۰.۰۹ (۹ صدم) بدست آمده است.

هر ساتوشی چند تومان است هر ساتوشی چقدر است ماشین حساب بیت کوین قیمت بیت کوین سایت بیت کوین بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو بیت کوین چگونه کار میکند بیت کوین اخبار بانکی آموزش بیت کوین Bitcoin

Bitcoin Price Rises to $4,450 Despite Looming Fork

October 8, 2017

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*