خانه / آخرین اخبار / ارتورول سالام ،سرمربی جدید تراکتورسازی وارد تبریز شد +تصاویر

ارتورول سالام ،سرمربی جدید تراکتورسازی وارد تبریز شد +تصاویر

سرمربی ترکیه‌ای و گزینه نهایی مسئولان تیم فوتبال تراکتورسازی بامداد امروز با استقبال پرشور هواداران این تیم وارد تبریز شد.

در حالی که پیش از این اعلام شده بود سرمربی مد نظر سرخ‌پوشان ساعت یک بامداد وارد تبریز می‌شود، هواداران تراکتورسازی از ساعتی قبل در فرودگاه شهید مدنی تبریز حضور پیدا کردند اما حضور ساغلام با تأخیر همراه بود و هوادارانی که برای استقبال از این مربی راهی فرودگاه شده بودند مدتی در فضای باز فرودگاه منتظر ماندند.

تراکتوری‌ها در این مدت تراکتورسازی و ساغلام را تشویق می‌کردند. از نکات قابل توجه استقبال هواداران تراکتورسازی از ارطغرل ساغلام حضور خانوادگی تعدادی از این هواداران در فرودگاه شهید مدنی تبریز بود.

همسر ارتورول سالام سرمربی تراکتورسازی بیوگرافی ارتورول سالام اخبار فوتبال اخبار تیم تراکتورسازی Ertugrul Saglam

ساغلام پس از ورود به تبریز قصد سخنرانی بین هواداران تراکتورسازی را داشت و برای لحظاتی نیز در جمع آن‌ها حضور پیدا کرد و به ابراز احساساتشان نیز پاسخ داد اما به دلیل ازدحام نتوانست با تراکتوری‌ها صحبت کند.

از دیگر نکات قابل توجه در رابطه با حضور ساغلام در تبریز جدا شدن این مربی از دستیاران خود هنگام خروج از سالن فرودگاه به منظور حضور در جمع هواداران بود. در همین حین همراهان ساغلام از درب دیگری به بیرون از سالن فرودگاه هدایت شدند.

تراکتوری‌ها از زمان ورود ساغلام به سالن تا خروج وی از فرودگاه به دنبال سلفی گرفتن و خوشامدگویی به این مربی بودند.

همسر ارتورول سالام سرمربی تراکتورسازی بیوگرافی ارتورول سالام اخبار فوتبال اخبار تیم تراکتورسازی Ertugrul Saglam

همسر ارتورول سالام سرمربی تراکتورسازی بیوگرافی ارتورول سالام اخبار فوتبال اخبار تیم تراکتورسازی Ertugrul Saglam

همسر ارتورول سالام سرمربی تراکتورسازی بیوگرافی ارتورول سالام اخبار فوتبال اخبار تیم تراکتورسازی Ertugrul Saglam

سالام در فصل ۰۳-۲۰۰۲ به‌عنوان مربی در تیم «سامسون اسپور» حضور داشت. او در بازی پایانی فصل بعد به‌عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم نشست و در سال بعد آن نیز هدایت سامسون اسپور را به‌عهده داشت. سالام در ۳۵ بازی روی نیمکت این تیم نشست و ۱۱ برد، هشت تساوی و ۱۶ شکست به‌همراه این تیم تجربه کرد. سالام در «سامسون اسپور» ۴۱ امتیاز کسب کرد تا میانگین ۱.۱۷ امتیاز در هر بازی برای این مربی ثبت شود.

سالام در فصل بعدی راهی کایسر اسپور شد و در ۷۴ بازی روی نیمکت این تیم نشست. وی ۳۰ برد، ۲۱ مساوی و ۲۳ شکست را با این تیم تجربه کرد. کسب ۱۱۱ امتیاز ماحصل حضور سالام در کایسر اسپور بود. میانگین امتیازی این مربی در کایسر اسپور، ۱.۵ امتیاز برای هر بازی بود که آمار نسبتاً متوسطی به حساب می‌آید.

همسر ارتورول سالام سرمربی تراکتورسازی بیوگرافی ارتورول سالام اخبار فوتبال اخبار تیم تراکتورسازی Ertugrul Saglam

سرمربی جدید تیم تراکتورسازی سال ۲۰۰۷ راهی بشیکتاش، تیم نامدار ترکیه شد و حتی در فصل بعد نیز روی نیمکت این نشست، اما در فصل دوم حضورش از هفته ششم به بعد جای خود را به مصطفی دنیزلی داد. نکته جالب توجه این است که دنیزلی گزینه نخست باشگاه تبریزی بود، اما در نهایت با سالام به توافق رسید.

سالام در ۵۵ دیداری که روی نیمکت بشیکتاش نشست، ۳۵ پیروزی و ۷ تساوی را به‌همراه ۱۳ شکست با این تیم تجربه کرد. او در مجموع با بشیکتاش ۱۱۲ امتیاز کسب کرد تا بهترین عملکرد این سرمربی مربوط به دوران حضورش در این تیم باشد. میانگین امتیازی او در بشیکتاش ۲.۰۳ امتیاز برای هر بازی است.

پس از عملکرد خوب در بشیکتاش، این‌بار نوبت به تیم «بورسا اسپور» رسید تا سالام را به‌روی نیمکت خودش ببیند. بورسا اسپور به باشگاهی تبدیل شد که سالام بیشترین سال‌های حضور در یک باشگاه را در دوران مربیگری‌اش در آنجا تجربه کرد. وی از سال ۲۰۰۹ تا پایان فصل ۲۰۱۳ در بورسا اسپور حضور داشت. ۱۸۵ بازی و کسب ۹۰ پیروزی به‌همراه ۴۵ تساوی نتیجه کار سالام در بورسا اسپور بود. سالام البته ۵۰ بار نیز به‌عنوان مربی با بورسا اسپور متحمل شکست شد و در نهایت با ۳۱۵ امتیاز بورسا اسپور را ترک کرد تا میانگین امتیازی ۱.۷۰ را از خود در این تیم به‌جای بگذارد. این سرمربی در فصل ۲۰۰۹ نیز به‌همراه بورسا اسپور، با یک امتیاز بیشتر نسبت به فنرباغچه قهرمان سوپر لیگ ترکیه شد.

ارتورول از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در اسکی شهیر حضور داشت و در ۶۸ بازی روی نیمکت این تیم نشست. سالام با اسکی شهیر ۲۵ برد، ۲۰ تساوی و ۲۳ شکست را تجربه کرد تا مجموع امتیازی ۹۵ را از خود در اسکی شهیر به‌جا بگذارد. میانگین امتیازی سالام در اسکی شهیر نیز ۱.۴۰ امتیاز برای هر بازی بود.

سالام پس از اسکی شهیر بار دیگر به بورسا اسپور بازگشت تا خاطرات شیرینش را با این تیم تکرار کند، اما این اتفاق نیفتاد و وی نتوانست نتایج مناسبی در این تیم کسب کند. سالام کلاً ۱۴ بازی هدایت این تیم را به‌عهده داشت و ۹ شکست را با این تیم متحمل شد. پنج پیروزی که سالام با بورسا اسپور کسب کرده بود هم نتوانست مانع از برکناری او از این تیم شود. در نهایت سالام با ۱۵ امتیاز در ۱۴ بازی و میانگین امتیازی ۱.۰۷ بورسا اسپور را ترک کرد.

همسر ارتورول سالام سرمربی تراکتورسازی بیوگرافی ارتورول سالام اخبار فوتبال اخبار تیم تراکتورسازی Ertugrul Saglam

آخرین تجربه مربیگری سالام به تیم «مالاتیا اسپور» برمی‌گردد. وی چهار بازی هدایت این تیم را به‌عهده داشت و یک برد به‌همراه یک تساوی و دو باخت را متحمل شد.

پس از مالاتیا، سالام هدایت هیچ تیمی را به‌عهده نداشت تا اینکه با تراکتورسازی به توافق رسید. او در حالی با تیم تراکتورسازی به توافق رسید که احتمال حضور مصطفی دنیزلی و ارسون یانال در این تیم خیلی بیشتر به‌نظر می‌رسید. سالام حالا قرار است به ایران و تبریز سفر کند و هدایت تیم محبوب این شهر را به‌عهده بگیرد. سالام با رؤیاهای شیرین به تبریز می‌آید تا بتواند تراکتورسازی را از بحرانی که در آن گرفتار شده، نجات بدهد.

سالام در مجموع ۴۳۵ بار به‌عنوان سرمربی روی نیمکت شش تیم نشسته و ۶۹۳ امتیاز را کسب کرده است. میانگین امتیازی این سرمربی در هر بازی ۱.۵۹ امتیاز است. وی در حالی هدایت تراکتورسازی را به‌عهده می‌گیرد که سرخپوشان تبریزی در ۱۹ بازی اخیرشان ۲۱ امتیاز کسب کرده و با میانگین امتیازی ۱.۱ به کار خود در لیگ هفدهم ادامه می‌دهند.

سالام همانند خیلی دیگر از مربیان معمولاً از سیستم ۱-۳-۲-۴ استفاده می‌کند که تراکتورسازی هم ابزار لازم برای کار کردن وی با سیستم مورد علاقه‌اش را دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*