خانه / بازار / تولید خودروی نیسان جوک در آمریکا متوقف شد

تولید خودروی نیسان جوک در آمریکا متوقف شد

نیسان در سال ۲۰۱۷ توانست ۱۰ هزار و ۱۵۷ دستگاه جوک در بازار آمریکا به فروش برساند که نسبت به سال ۲۰۱۸، افت ۴۸ درصدی داشته است.

اما در طرف دیگر نیسان جوک در اروپا با ۹۵ هزار دستگاه یکی از پر فروش ترین‌های این شرکت ژاپنی بوده است. همچنین چندی پیش نیسان اعلام کرد که تولید جوک در کارخانه شهر ساندرلند انگلستان از مرز یک میلیون هم گذر کرد.

اما نکته اینجا است که مشتریان آمریکایی طرفدار خودروهای بزرگ با فضای زیاد بار و اتاق هستند و این دقیقا همان نکته ای است که جوک فاقد آن‌ها است. فضای سرنشینان عقب و همچنین فضای بار بسیار کم است اما این در حالی است که نیسان تاکید کرد که این یک خودرو خانوادگی نیست و برای مردان جوان طراحی شده است.

همچنین نیسان تاکید کرده است که این خودرو یک کراس اوور استاندارد است. طرفداران این خودرو مدل‌هایی مانند “Pathfinder” و “پاترول” را دوست ندارند. بلکه طرفدار خودروهای کوچک مانند “۳۷۰Z” هستند.

چهار سال شیرو ناکامورا در رابطه با طراحی خاص جوک معتقد بود که این خودرو برای همه نیست و طرفداران خاص خودش را دارد و حتی نسل بعدی آن خاص تر هم خواهد شد.

اما در نهایت به دلیل عدم استقبال این خودرو در بازار آمریکای شمالی، نیسان و آیالات متحده تصمیم به قطع واردات و تولید نیسان جوک در بازار این کشور گرفتند.

منبع: خودروکار

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*