خانه / آخرین اخبار / قیمت خرید تضمینی گندم برای سال ۹۸ اعلام شد

قیمت خرید تضمینی گندم برای سال ۹۸ اعلام شد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از اعلام نرخ خرید تضمینی گندم توسط دولت و عدم افزایش هزینه‌های کشاورز مانند خرید کود، تراکتور و نهاده ها خبر داد.

عبدالله حاتمیان درخصوص درخواست افزایش قیمت خرید تضمینی گندم توسط گندم کاران به خانه ملت گفت: نرخ خرید تضمینی گندم در شهریور ماه به قیمت هر کیلو ۱۵۸۷ تومان اعلام شد که به موقع و مناسب است. رشد قیمت خرید تضمینی گندم در سال آینده قابل قبول است، دولت در مقابل اجازه نداده هزینه‌های کشاورز مانند خرید کود، تراکتور و نهادهای دولتی افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه کشاورز در حال تدارک نهاده‌ها است و در صورتی که قیمت خرید تضمینی مناسب نباشد رغبتی برای تولید ندارد و میزان برداشت کاهش پیدا می‌کند، ادامه داد: جلوگیری از واردات گندم را بازار تنظیم می کند و با توجه به افزایش قیمت دلار امکان واردات گندم ارزان قیمت و فروش آن در قالب خرید تضمینی وجود ندارد و همچنین به دلیل اینکه کشورهای دیگر گندم ارزان‌تری تولید می‌کنند صادرات به آنها صرفه اقتصادی ندارد.

حاتمیان گفت: بیش از ۵۰ درصد از مطالبات سال جاری گندم کاران پرداخت شده از دولت مردان درخواست داریم تا مطالبات گندم‌کاران هرچه سریع‌تر پرداخت شود تا بتوانند برای سال زراعی جدید آمادگی داشته باشند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*