خانه / بورس و سهام / تعدیل با اهمیت در EPS “بمپنا” / دریافت ۸۰۰ میلیارد ریال از مطالبات

تعدیل با اهمیت در EPS “بمپنا” / دریافت ۸۰۰ میلیارد ریال از مطالبات

مدیر ارتباط با سرمایه‌گذاران گروه مپنا، گفت: طبق قرارداد فی مابین با شرکت توانیر، این شرکت بابت تاخیر در پرداخت مطالبات، ۱۲ درصد جریمه دیرکرد به فروشنده پرداخت خواهد کرد و تعدیل با اهمیتی را در سود سال ۹۳ “بمپنا” شاهد خواهیم بود.

طبق آخرین اطلاعات کسب شده، شرکت تولید برق عسلویه از بابت تاخیر در دریافت مطالبات خود از شرکت توانیر بیش از 800 میلیارد ریال جریمه دیر کرد دریافت می‌کند.

در این باره، مدیر سرمایه‌گذاری و روابط سرمایه‌گذاران گروه مپنا با تایید این مطلب، به فارس گفت: طبق قرارداد فی مابین با شرکت توانیر، این شرکت بابت تاخیر در پرداخت مطالبات، 12 درصد جریمه دیر کرد به فروشنده پرداخت خواهد کرد.

معراج نادری فصیح در پاسخ به این سوال که رقم دقیق این مطالبات چقدر است، گفت:  این رقم بطور دقیق محاسبه نشده  ولی قطعا بیش از 800 میلیارد ریال است که پس از مشخص شدن رقم دقیق از طریق سامانه کدال به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

وی درباره طرح توسعه این نیروگاه نیز گفت: سیکل ترکیبی کردن نیروگاه‌های گروه مپنا از اولویت‌های اصلی این شرکت است و بخشی از تامین مالی اجرای این پروژه‌ها از طریق بازار سرمایه انجام خواهد شد.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، طرح توسعه نیروگاه عسلویه از سال آینده آغاز می‌شود.

فارس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*