خانه / جالب و خواندنی / سگت رو کدوم مهد ثبت نام کردی؟ / پذیرایی از سگ‌ها با کله‌ پاچه در تهران! + عکس

سگت رو کدوم مهد ثبت نام کردی؟ / پذیرایی از سگ‌ها با کله‌ پاچه در تهران! + عکس

«سگت رو کدوم مهد ثبت نام کردی؟»، « ماهی چقدر شهریه مهد سگت میشه؟»، « مهد سگ من خیلی عالیه توام سگت رو بیار اینجا» احتمالا این جمله ها به زودی وارد دایره جملات روزانه بعضی از افراد جامعه خواهد شد. افرادی که قرار است از این بعد سگ خانگی شان را به « به مهد سگ» بفرستند تا هم خوب تربیت شود و هم از تنهایی در بیاید!

مهد سگ قیمت غذای سگ شهریه مهد سگ آتلیه حیوانات

خوراک ژیگو، کله‌پاچه، جوجه کباب و کوبیده. این غذاها، قطعا شما را به یاد منوی رستوران‌ها می‌اندازد. اما جالب است بدانید این‌ها، منوی خوراکی مهدهای ویژه‌ای است که این روزها در تهران فعالیت می‌کنند. مهدهایی ویژه نگهداری از سگ‌ها.

مهد سگ قیمت غذای سگ شهریه مهد سگ آتلیه حیوانات

بیرون زدن سر یک حیوان از پنجره ماشین در خیابان‌ها و جاده‌ها. این تصویری است که شاید شما هم تابه‌حال بارها ان را دیده باشید. سگ هایی که با مدل‌ها و چهره‌های مختلف به عضو جدید برخی خانواده های ایرانی تبدیل شده اند. حیواناتی که حالا در ایران و تهران،هم مهد مخصوص دارند، هم آتلیه اختصاصی و هم البته یک مجله ویژه.

تا چند سال اخیر فعالیت فرهنگی و تبلیغی در زمینه حیوانات به خصوص حیوانات خانگی، به‌صورت چراغ خاموش انجام می شد. اما در دو سه سال اخیر این فعالیت ها به میزان چشم گیری افزایش پیدا کرده است. به طوری‌که بیشتر این فعالیت ها در غفلت مسئولان، با مجوز و به طور رسمی ادامه دارد.

مهد سگ قیمت غذای سگ شهریه مهد سگ آتلیه حیوانات

مجله‌ای برای حیوانات خانگی

چند هفته پیش، حاشیه‌های انتشار یک نشریه به تلویزیون و سایت‌های خبری اه پیداکرد. مجله‌ای تخصصی ویژه حیوانات خانگی که وابسته به بیمارستان دامپزشکی تهران بوده و اولین شماره آن در شهریور 90 منتشر شد. مجله پت نشریه تخصصی حیوانات خانگی است که در شماره های مختلف خود به توضیح نژاد و اصالت انوع حیوانات به ویژه سگ و گربه می پردازد. این نشریه در شماره های مختلف خود سراغ هنرمندان و چهره های مشهوری که حیوانات خانگی دارند رفته و از سبک زندگی آنان و تاثیر این حیوان خانگی در زندگی شان می پرسد. چاپ مجله پت در همان ابتدا با واکنش بسیاری از اهالی رسانه مواجه شد. به طوری که این نشریه و مطالبش را مخالف سبک زندگی اسلامی و نوعی تبلیغ وترویج فرهنگ غربی دانستند. اما این مجله هم‌چنان و با همان رویکرد منتشر می‌شود.

مهد سگ قیمت غذای سگ شهریه مهد سگ آتلیه حیوانات

آتلیه ویژه هاپوها و پیشی‌ها

این یکی، چند وقتی می‌شود که جایش را در شبکه‌های اجتماعی باز کرده. آتلیه‌هایی خاص با دکوری ویژه عکاسی با حیوانات خانگی. صاحبان آتلیه‌هایی که به‌نظر می‌رسد به‌صورت زیرزمینی به این نوع فعالیت خود ادامه می‌دهند، با درج آگهی و پیام‌هایی همچون «عکاسی تخصصی حیوانات همراه کودکان شما» و… محیطی برای عکس‌های آتلیه‌ای با حیوانات خانگی به‌پا کرده‌اند. جالب‌این‌جاست که ردپای این آتلیه‌ها در سایت‌های عرضه‌کننده تخفیف گروهی نیز پیدا شده است. حالا میان آگهی‌های اینترنتی می‌شود آتلیه هایی یافت که در تبلیغات‌شان برای جذب مشتری بیشتر، این نوع عکس را در منوهای پیشنهادی شان گنجانده اند و مشتاقان می توانند با حیوان خانگی‌شان در محیطی ویژه و دکوری خاص کلی عکس یادگاری بگیرند.

عکس‌هایی که این‌روزها حتی به تصویر پروفایل افراد در بعضی شبکه‌های اجتماعی هم رسیده‌است و منوی ویژه‌ای هم برای عکس‌های فیس بوکی برای صاحبان حیوانات خانگی طراحی شده‌است.

مهد سگ قیمت غذای سگ شهریه مهد سگ آتلیه حیوانات

خیریه ای برای حیوانات

هرچندوقت یک‌بار کمپین ها و بازارچه های مختلفی برای حمایت از حیوانات در گوشه و کنار کشور برگزار می شود. برنامه های خیریه ای که درآمد حاصل از آن قرار است به سود حیوانات بی سرپناه باشد. اطلاع رسانی این برنامه ها بیشتر از طریق شبکه های اجتماعی و صفحات هنرمندان و چهره های مشهور است. در این فراخوان ها نیز حضورجمعی از هنرمندان در مراسم قید شده است.

مهد سگ قیمت غذای سگ شهریه مهد سگ آتلیه حیوانات

در بعضی از اطلاعیه های موجود در صفحات حمایت از حیوانات، از علاقه‌مندان دعوت شده که در تاریخ مشخصی اقدام به شستن سگ های بی سرپناه استقرار یافته کنند.عکس های منتشر شده از این کمپین ها و شیوه شستشوی این حیوانات کمی عجیب به نظر می رسد.

مهدکودکی برای سگ ها

آخرین اقدام عجیب و غریب در حوزه حیوانات خانگی به خصوص سگ ها، راه اندازی مهدهایی برای این حیوانات است. بیشتر مراجعه کنندگان به این مهدها هم افرادی هستند که تمام وقت نمی توانند از حیوان خانگی خود نگهداری کنند و یا این‌که می خواهند حیوان خانگی شان را از تنهایی در بیاورند. یک گزارش رادیویی،هزینه نگهداری از سگ های خانگی را تقریبا روزی 30 هزار تومان اعلام کرده‌است. منوی غذایی این حیوانات هم شامل غذاهایی همچون کوبیده، کله پاچه، رولت و جوجه کباب است. به گفته رئیس یکی از مهدها حیوانات یک روز در میان در مهد شستشو شده و بعد از خوردن غذا به زمین بازی می روند. اگر هرکدام از این حیوانات در مهد بیمار شوند. تمامی هزینه به عهده مهد است و صاحب سگ هزینه ای پرداخت نمی کند.

مهد سگ قیمت غذای سگ شهریه مهد سگ آتلیه حیوانات

باوجود تاکید دین اسلام بر حمایت از حیوانات و مهربانی با آن‌ها، رفتارهایی این‌چنین به هیچ‌عنوان با سبک زندگی ایرانی- اسلامی سازگار نیست.ضمن این‌که نگهداری حیوانات در فضاهای بسته و آپارتمانی خانه‌های امروزی، سرچشمه شیوع بسیاری از بیماری‌ها خواهد شد. به‌نظر می‌رسد غفلت مسئولان نهادهای نظارتی در کنار سودجویی عده‌ای خاص، سبب شده‌است تا ورود حیوانات خانگی به زندگی مردم، هرروز با حالتی جدید دنبال شود. یک روز با هم‌زیستی خانم بازیگر با گربه محبوبش و روزی دیگر با مهد ویژه سگ‌ها.

۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. ارزش این زن ها و مردهای بی کلاس بی فرهنگ سگ باز همین سگ بازیه و بس . مغز مردگی و عقب ماندگی . تمام .

  2. عزیزان نگرانی و ناراحتی و دل شکستن و حس مسئولیت و دلسوزی شما مردم باخدا و غیور ایران به خاطر بی غیرتی و بدحجابی این عقده های غرب زده ی حیوان صفت تمامش مردم ازاری و حق الناس به پای اینهاست … کجاست انسانیت این حیوان صفت های غرب زده که شعاررر انسانیت منهای دین سرررررررررر میدهند !! کو دم از انسانیتی و ازادگی که برای توجیه یاوه گوییهای خودتان سر می دهید در صورتی که با بدحجابی و بی غیرتی و فراموشی دین و کفر به خدا حق جامعه را ضاییع کردید و دل مومنان و خدا و امام زمان و .. خون کرده اید و مال بیت المال را اینگونه حرام وار میخورید ؟ کجاست انسانیتتان که با بدحجابی و بدنمایی و بی غیرتی خودتان در جامعه جنایت می کنید و خوشحالید در صورتی که میلیون ها مومن با نگاه به شما خون دل میخورد و سکوت میکند و صبر میکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه کسانی افکار شما شیعه نماها رو مسموم کرده است ؟ چه کسی شماها را از اصالتتان از نسبتان از عزتتان از شرفتان از دینتان از خدایتان دوررررررررر کرده است ؟؟ چه کسی شما رو فریب داده است و لباس و افکار غرب به تنتان کرده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ .وای بر شما مغز مردگان دین فروخته ی غرب خریده ..وای بر شما ساده لوحان فریب خورده ی شیطان صفتان .. وای بر شما مردم ازارهای خیانت کار ..خیانت به دین به وطن به مردم به اصالت به نسب به خدا … وای بر شما به خاطر این همه حق الله و حق الناس .. مرگ و ننگ بر شما دلقکان بی هنر ساده لوح .. عزیزان غصه نخورید اینها بدحجاب نیستند اینها بی غیرت نیستند اینها یک مشت حیوان عقب مونده ی ملحد و کافرند .. به خودتان ببالید که شماها فریب نخوردید غرب زده نشدید سرباز خدا هستید مومن هستید ساده لوح نیستید .. مرگ بر ماهواره که اول افکارهای ساده لوحان را مسموم میکند بعد لباس غرب به تن انها میکند و بعد یاوه گویی را به انها میاموزد و در اخر انها نابود میکند .. عزیزان باخدا فقط فقط صبر کنید فقط صبر کنید مرگ هم میاید و با یک پلک بهم زدن انها رو در کفن های حجاب میپوشانند و میگویند بگو لااله الا الله و بعد قیامت فرا میرسد و این ابلهان خیانت کار و کافر و ساده لوح تمام هستیشان اتش و زاریست …. قرار نیست همه در جامعه خوب باشند چرا که اگر اینطور بود بهشت و جهنمی نبود .. در جامعه چه جامعه ی اسلامی خوب و بد هستند .. و خوب و بد بسته به افکار و مغز و دل انهاست .. ادم ها هر چقدر خوب باشند به دلیل مغز بالا و دل پاک و زرنگی و قدرت بالای انهاست و هر کس بد باشد به دلیل سیستم کند مغز و دل چرک و ناتوانی اوست .. پس بیاییم با تمام قوا باخدا باشیم و تمام دستورات او را از روی قران اجرا کنیم که چه از ما خواسته ؟؟ ( نماز و روزه و حجاب و …) اگر اینها نمیتوانند اینها رو انجام دهند به دلیل ناتوانی کمبود اطلاعات و ساده لوحی و غرب زدگی و فریب خوردگی انهاست … پس خوشا به حال ان هنرمندی که هنرمند خوبی در زندگی دنیایی است که فکر همه جا را میکند و سااااااااااااااااالم و خدایی زندگی میکند و شاد واقعی اوست …

  3. افراط و تفریط فقط و فقط دلیل بی قانونیه.وقتی توی یک جامعه اسلامی قوانین حمایت از حیوانات برقرار نیست و انجام نمیشه وقتی تو این جامعه هنوز سگ کشی هست گربه کشی هست و نابود کردن تالابها و سرابها و رودخانه ها هیچ جرم و هزینه ای برای مجرمان نداره من فکر میکنم ما حقی نداریم رفتار اینگونه آدمها رو نقد کنیم.همین تازگیها ۲۰۰۰ کیلو گوشت سگ تو یکی از کارخانجات سوسیس و کالباس داخلی کشف شد.تو را به قران انصاف داشته باشین.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*