خانه / بورس و سهام / اقساط وام ۸۰ میلیون تومانی مسکن حداقل ماهانه ۲ میلیون تومان است

اقساط وام ۸۰ میلیون تومانی مسکن حداقل ماهانه ۲ میلیون تومان است

علیرضا خسروی در گفت‌وگو با  تسنیم، با اشاره به نامه وزیر راه و شهرسازی و رئیس کل بانک مرکزی به رئیس‌جمهوری اظهار کرد:بر اساس آمار در حال حاضر 400 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد اما عمده این واحدها لوکس است و قیمت بالایی دارند.

وی تصریح کرد: قیمت این خانه‌ها از مترمربعی 5 میلیون تومان شروع شده و تا 12 میلیون تومان و حتی بالاتر هم ادامه دارد، پس این خانه‌های موجود به درد دهک‌های اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم نمی‌خورد.

وی خاطرنشان کرد:‌اقساط تسهیلات 80 میلیون تومانی با فرض نرخ سود 14 درصد بالاتر از 2 میلیون تومان خواهد بود و چه کسی می‌تواند این مبلغ را پرداخت کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: مسکن می توانست برای رکود تورمی یک گذرگاه و دروازه خوبی باشد اگر نگاه به برنامه‌های دولت قبل انتقادی نبود. چنانچه نگاه دولت کنونی به برنامه‌های دولت قبل اصلاحی بود می‌توانستیم از گلوگاه مسکن عبور کنیم.

خسروی تصریح کرد: زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن، مصالح ساختمانی و مهندسان و نیروی کار ماهر را در این بخش داریم و می‌توانیم به راحتی مشکل بازار مسکن را حل کنیم.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون بخش زیادی از درآمدهای خانوارها صرف اجاره‌بها مسکن می‌شود، خاطرنشان کرد: با حذف این هزینه‌ها خانوارها می‌توانند به سلامت، بهداشت، خوراک و … برسد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*