خانه / آخرین اخبار / تجلیل ملکه انگلیس از آنجلینا جولی

تجلیل ملکه انگلیس از آنجلینا جولی

آنجلینا جولی بازیگر و کارگردان آمریکایی دیروز با دریافت لقب «دیم» یا «بانو» از ملکه الیزابت تجلیل شد.

ملکه انگلیس عکس آنجلینا جولی

به نقل از هالیوود ریپورتر، جولی بازیگر برنده جایزه اسکار با حضور در کاخ باکینگهام و با دریافت لقب «دیم»(بانو) که مترادف لقب شوالیه برای زنان است از سوی ملکه بریتانیا برای تلاش هایش تحسین شد.

خبر این تجلیل اوایل خرداد به جولی و سه بازیگر انگلیسی به خاطر نقششان در خدمت به بشریت و هنر اهدا شده بود، منتشر شد و جولی دیروز در دیداری خصوصی با ملکه این مدال را دریافت کرد.

جولی ۳۹ ساله به عنوان نماینده سازمان ملل این لقب را برای تلاش هایی که برای حمایت از زنان در طول جنگ‌ها انجام داده، و پس از این که یک هفته در لندن به سر برد تا در نشست بین‌المللی خشونت جنسی علیه زنان در جنگ ها شرکت کند، برای دریافت این لقب انتخاب شد. او یکی از میزبانان این نشست بود که با حضور بیش از ۳۰۰ تن از چهره های برجسته سیاسی جهان و با سخنان وی در لندن شروع به کار کرد.

ملکه انگلیس عکس آنجلینا جولی

جولی که جایزه اسکار نقش مکمل را در سال ۲۰۰۰ برای بازی در فیلم «دختر از هم گسیخته» دریافت کرده، در بسیاری از نقش‌هایی که بازی کرده نیز بر بشردوستی تاکید کرده است. او گفت دریافت چنین افتخاری که در ارتباط با مسایل خارجی است برای من خیلی اهمیت دارد چون آرزویم این است که حرفه‌ام در خدمت آن باشد.

اهدای چنین افتخاری به یک فرد خارجی در بریتانیا بسیار مهم است ولی جولی از آنجا که بریتانیایی و شهروند یکی از کشورهای مشترک المنافع نیست نمی‌تواند از این لقب پیش از اسمش استفاده کند.

دیگر آمریکایی‌هایی که پیش از این لقبی از ملکه الیزابت دریافت کرده اند، استیون اسپیلبرگ کارگردان، بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت و رونالد ریگان رییس جمهور پیشین آمریکا بوده‌اند.

دانیل دی لوییس بازیگر انگلیسی که سه جایزه اسکار در کارنامه اش دارد، مگی اسمیت از بازیگران مجموعه تلویزیونی «دانتون ابی» که در نقش مادربزرگ سریال ایفای نقش کرده و دمین لوییس بازیگر انگلیسی مجموعه آمریکایی «هوملند» و مجموعه انگلیسی «خانواده فورسایت» نیز امسال القابی اهدا شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*