خانه / جالب و خواندنی / به یک همسفر خانم نیازمندیم !!! / هشدار در خصوص شیوع پدیده‌ای به نام «همسفریابی»

به یک همسفر خانم نیازمندیم !!! / هشدار در خصوص شیوع پدیده‌ای به نام «همسفریابی»

یک زمانی، در گذشته ی خیلی دور، آدم ها یک جایی هم دیگر را می دیدند، نگاهی و سلامی رد و بدل می کردند، بعد شروع می کردند به صحبت کردن، بعد چند بار و چند جا هم دیگر را می دیدند، بعد یک رفاقتی بین شان شکل می گرفت، روابطشان را با هم گسترش می دادند، دوستان صمیمی که می شدند شاید یک مسافرتی هم با هم می رفتند. اصلا برای همین بود که می گفتند رفیق را در سفر بشناس . یعنی شما به درجه ای از راحتی و شناخت با دوستتان رسیده بودید که تصمیم می گرفتید چند شب و روز را با هم در سفر سر کنید.

همسفر یابی دوست دختر دختر همسفر خانم همسفر اخبار جالب

البته همان طور که ذکر آن رفت، این مقرره برای گذشته های خیلی دور بود. نه برای الان که تمام رابطه ی ما با هم نوعان مان منحصر شده است به لایک کردن کامنت های زیبای دوستان در شبکه های اجتماعی که از قرار معلوم همگی به شغل شریف مدلینگ اشتغال دارند و محل سکونتشان هم نیاوران و زعفرانیه است. دیگر مردم برای تجدید دیدار حضوری با اقوام هم وقت ندارند ، چه برسد با آشنایی با غریبه ها و بنا گذاشتن یک دوستی. نتیجه هم این که در روابط اجتماعی هم یک نگاه فست فودی بر مردم حاکم می شود.

همسفر یابی دوست دختر دختر همسفر خانم همسفر اخبار جالبهمسفر یابی دوست دختر دختر همسفر خانم همسفر اخبار جالب

این که در شبکه های اجتماعی یک منو از عکس های خودمان (در حالات مختلف) به همراه اطلاعاتی مثل شغل و تحصیلات و علایق مان ارائه و آنچه که به دوستی های اینترنتی معروف شده است را شکل بدهیم، نمونه ای از این رویکرد است. البته در این موارد باز حداقل زمانی طول می کشد تا دوستی اینترنتی شکل بگیرد و غالبا هم این دوستی ها محدود به همان فضای مجازی می ماند. ولی مورد بسیار بسیار خاصی که اخیرا سر برآورده و گسترش پیدا کرده است، سفارش همسفر است . بله سفارش همسفر، آن هم در سایتی که برای تبلیغ خرید و فروش کالا بنیان گذاشته شده است. در سایت دیوار و در قست اجتماعی آن ، بخش مستقلی به عنوان همسفری وجود دارد که افراد اقدام به سفارش همسفر برای مسافرت ها ی پیش روی خدا می کنند . پدیده ای که در بیشتر موارد بیش از آن که وسیله ای برای سرشکن کردن هزینه ها باشد، ابزاری برای دوست یابی و خوش گذرانی به نظر می آید . با بررسی اجمالی درخواست همسفر های این سایت می توان در این مورد به قطعیت رسید :

پسری هستم ۲۸ ساله به دنبال یه همسفر خوش مسافرت و باکلاس برای رفتن به آنتالیا میگردم / در ضمن هزینه سفربه عهده اینجانب می باشد.

به همه دوستان امیرم مجرد برای سفر یک هفته ای به ارمنستان جهت تفریح و….دنبال همسفر باحال و مجرد آقا هستم . قول میدم خوش بگذره اگه کسی پایه هست اس م اس بده. فقط آقایون مجرد

آرش هستم حدود ۳۰ سالمه به دنبال یه دوست و همسفر و همراه خانم جهت رستوران گردی و تهران گردی و ایران گردی می باشم.همچنین براساس موقعیت شغلی سالی ۲ بار هم به کشورهای اطراف سفر می کنم.

همسفر یابی دوست دختر دختر همسفر خانم همسفر اخبار جالب

علی ۲۹ ساله دنبال کسی که تمایل داره بره استانبول بهمراه تور و تنها هست مشخصاتش رو ایمیل کنه. با هم بریم.

من نیما هستم. ۳۹سالمه . فوق لیسانس هستم. یه همراه و دوست خوب جهت سفرهای درون شهری دراوقات فراغت ودوستی پایدار میخوام.

علی هستم ۳۵ساله سمت نیاوران. برای جمعه ها اگه کسی خوش اخلاق و با کلاس پایه پیاده روی تو بام یا دربند هست مشخصاتتونو میل کنید تماس میگیرم.

همسفر یابی دوست دختر دختر همسفر خانم همسفر اخبار جالب

شیوع این موضوع که افراد بدون گذراندن مرحله آشنایی و دوستی با دیگران، به یک باره رو به معاشرت و همسفری – به ویژه سفر های خارج از کشور – با افراد غریبه بیاورند و حریم خصوصی خود را با آنان به اشتراک بگذارند ، فارغ از مسائل امنیتی و تهدیداتی که متوجه اشخاص مخاطب این درخواست ها است، پدیده ای است نگران کننده که نمایان گر نا توانی بخشی از افراد جامعه در تامین نیاز های اجتماعی خود و رو آوردن آن ها به تطمیع دیگران با یک مسافرت رایگان یا خرج کردن برای آن ها، برای به دست آوردن همراهی یک انسان دیگر است. آسیبی دیگر ناشی از انزوا و تنهایی انسان های جامعه امروزمان که چون دیگر آسیب های این جامعه، اول از همه خود را در فضای مجازی نشان داده است. شاید که قبل از آن که در سطح جامعه فوران کند کسی چاره ای بیاندیشد.

۱۸ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. جل الخالق خوب یه دفه بگن برا صیغه یکی رو میخایم دیگه

 2. خوب اگه دوس داری شکوه خانم قبلتوم؟

 3. سلام من همیشه دنبال یه دوست و همسفر خوب هستم حداقل سالی یکبار سفر خارجه
  این همسفر من بایست خانم خوب و شاداب و علاقمند به تفریح و گردش باشه و البته من از تور های مسافرتی استفاده میکنم و یک هفته احتیاج به یه هم وطن و همزبان دارم که با هم هماهنگ باشیم از طبیعت و گردشگری مناطق دنیا دیدن کنیم البته تفریحات سالم من عاشق دیدن هر سرزمینی ولو برای یکبار هم شده میباشم و صد البته اونجا برنامه های مهیج زیادی هست
  اگه واقعا خانمی هست که بتونه بدون از هر دغدغه با من که خودم هم خانم هستم یه سفر خوب تجربه کنه من هستم لطفا به ایمیل من پیام بزارین خواهشن اقایون پیام نزارن

  • سلام من خانمی هستم مجرد و فارغ ابال و دنبال یکی با شرایط شما بودم اوکی

  • سلام رویا جان، عاشق سفرم و انگار رویای من داره تعبیر میشه. با دیدن مناظر زیبا خیلی هیجان زده میشم و احساسات خودم را بروز میدم. اگر خواستی من هستم.

  • سلام‌من سحر هستم.اهل خوش گذرونی های افراطی نیستم و سفر رو بخاطر هیجان و آشنایی بیشتر با مکان ها و مردم جدید خیلی دوست دارم.اهل مشروب و قلیون و حواشی اینچنینی نیستم.اگر مایل بودید میتونیم بیشتر باهم هماهنگ باشیم .

   • سلام
    خصوصیات اخلاقی منم خیلی نزدیک به شماست جهت آشنائی بیشتر با این شماره بیاین تلگرام

   • سلام شخص مورد نظر شما پیدا شد یا خیر؟

   • سلام
    من سینا هستم حدود ۴۰ سال از تهران . دارم برای یک سفر یک هفته ای برای خارج از کشور ترجیحا” جنوب شرق آسیا برنامه ریزی می کنم – آگهی شما رو تو سایت دیدم – اگه تمایل داشته باشید و افتخار بدید همسفر هم باشیم – متشکرم . ومنتظر جوابتون

 4. شما قوانین اسلامی رو به خوبی نمیدانید
  در اسلام دو طرف اگر راضی باشند
  و دختر اگر مطلقه باشد یعنی برای صیغه محرمیت نیاز به اجازه پدر نداشته باشد
  فقط با رضایت دو طرف . خواندن صیغه عقد موقت (حتی به زبان خود مرد) به هم محرم میشن
  هر دو راضی ما چه کاره ایم؟

 5. من پسری خوشتیب اهل سفر ومجرد دنبال خانمی پر انرژی برا سفر هر وقتم بیاد اوکی

 6. خانم حدود ٣٠تا ٣۵ ساله با اخلاق و شاد بدونه هاشیه خانوادگى جهت مسافرت ۵ روزه بیرون از ایران. پیام لطفا

 7. این روش مسیر خوبیست براى ایجاد ارتباطى سالم در فضایی که میزبان طبیعت و سفر است.

 8. سلام. .. من قصد مسافرت دارم ولی تنهام … …… وضعیت مالی خیلی خوبی هم دارم همسر زیبا و جذاب و شیطون رو دوست دارم……….اگه مایل به ازدواج داییم یا موقت و صیغه هستین میتونیم با هم بریم مسافرت چند روزه و طی این مدت آشنایی هم بیشتر میشه…… توی هر شهری هم میتونم بمونم و زندگی کنم………. مسافت و دوری راه برام مهم نیست مهم همسر مورد علاقه ام هست………… ولی خداییش روی هوا هوس یا بی غیرتی نذارین ………. کلیه ی خرج و مخارج شما هم با عهده ی منه…. …………..خسیس نیستم مهربون و خوش اخلاق…………. یه دختر میخوام توی زندگی مایع آرامش روحی و روانی باشه…………….

 9. مردی هستم ۶۶ساله عاشق گشتن تو تمام نقاط و شهرهای ایرانم .دوست دارم یک خانم ۴۰تا۵۰ساله خوش سفر وبا معرفت همراهم باشه

 10. موسی هستم ۳۸ ساله قصد مسافرت دارم دنبال یه همسفر خانم میگردم

 11. خانم واسه مسافرت شمال

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*