خانه / آخرین اخبار / آخرین نوشته فیسبوک “بنجامین ویلیامز” داور استرالیایی + عکس

آخرین نوشته فیسبوک “بنجامین ویلیامز” داور استرالیایی + عکس

اخراج مهرداد پولادی از زمین بازی توسط بنجامین ویلیامز داور استرالیایی دیدار تیم های ایران و عراق و تاثیر این اخراج در روند بازی و در نهایت باخت ایران و حذف از گردونه رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ سبب شد تا هواداران تیم ملی کشورمان به دنبال یافتن آدرس صفحه این داور استرالیایی باشند.

فیس بوک داوران بیوگرافی مهرداد پولادی بنجامین ویلیامز اخبار ورزشی

البته به نظر می رسد تعداد از ایرانی ها در پیدا کردن صفحه این داور استرالیایی چندان موفق نبودند و یک بنجامین ویلیامز دیگر را اشتباهی اد کردند؛ اتفاقی که واکنش این فرد را به همراه داشت. او در صفحه فیس بوکش، نوشت:” خب، بیدار شدم و دیدم ۹۹۲ درخواست دوستی از ایران به من رسیده که همچنان در حال افزایش است. نمی دانم مشکلی پیش آمده یا اینکه بالاخره در ایران محبوب شدم؟”

بنجامین ویلیامز استرالیایی دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و عراق را سوت زد و اخراج مهرداد پولادی با انتقادهای بسیاری همراه بود.

فیس بوک داوران بیوگرافی مهرداد پولادی بنجامین ویلیامز اخبار ورزشی

واکنش مارک بوسنیج دروازه بان اسبق تیم ملی استرالیا به قضاوت بنجامین ویلیامز

مارک بوسنیچ که به عنوان کارشناس در برنامه تلویزیونی کشور استرالیا شرکت کرده بود، در این باره گفت: ما بارها در مورد داوران استرالیایی صحبت کرده ایم و متاسفانه عملکرد آنها اصلا خوب نیست. قضاوت ویلیامز منزجرکننده بود و من فکر می کنم او باید پاسخگوی قضاوتی که کرده باشد.

او ادامه داد: دقیقا همین قضاوت در بازی ازبکستان و عربستان هم اتفاق افتاد، در حالی که مدافع ازبکستان هیچ کاری نکرده بود، داور به نفع عربستان خطای پنالتی گرفت. در مورد خطای پولادی هم دقیقا همین اتفاق افتاد. پولادی رفت که توپ را از دست دروازه بان عراق بزند ولی اینکه زمین خورد به هیچ عنوان قصد خطا گرفتن از ویلیامز را نداشت.

دروازه بان سابق تیم ملی استرالیا با ایرانی ها همدردی می کند: از عصبانیت کارلوس کی روش و بازیکنان تیم ملی ایران می شد فهمید که آنها چقدر عصبانی هستند. واقعا من شریک ناراحتی ایرانی ها هستم و بسیار از تصمیم داور عصبانی ام. می دانم آنها چقدر سختی کشیده اند و داور بازی در مرحله یک چهارم نهایی را برای ایران خراب کرد.

بوسنیچ ادعا می کند داور تحت تاثیر یونس محمود کاپیتان استرالیا قرار گرفت: من فکر می کنم داور در سراسر دقایق بازی تحت تاثیر یونس محمود بود. وظیفه داور است وقتی بازیکنی اعتراض می کند بگوید که من در زمین هستم و نیاز به صحبت کردن تو نیست. اما متاسفانه ویلیامز تحت تاثیر شلوغکاری کاپیتان عراق قرار گرفته بود. داور فراموش کرده بود که پولادی کارت زرد اول را گرفته وگرنه امکان نداشت کارت زرد دوم را در آن صحنه به او می داد. این وظیفه داور است که حواسش باشد چه کسی قبلا کارت زرد گرفته.

واکنش فیفا به بازی ایران:

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در گزارشی با اشاره به شکست ایران برابر عراق نوشت: ایران با شوک از جام شانزدهم خداحافظی کرد.

فیفا در این باره نوشت: شاگردان ۱۰ نفره کارلوس کی روش در دیدار مرحله یک چهارم نهایی امروز ( جمعه) برابرعراق و با کشیده شدن مسابقه به وقت اضافه و نهایتا به ضربات پنالتی، با نتیجه ۷ بر ۶ نتیجه بازی را واگذارکرده و وداع تلخی با جام شانزدهمین رقابت های جام ملت های آسیا کرد.

سالم شاکر قهرمان و مدافع تیم عراق در آخرین پنالتی با خونسردی هر چه تمام تر توپ را وارد دروازه ایران کرد و باعث شد تیمش به مرحله نیمه نهایی و دیدار بعدی برابر کره جنوبی صعود کند. دیدار تیم های ایران و عراق در وقت قانونی مسابقه با نتیجه یک بر یک به تساوی رسید.

بنابه این گزارش،تیم ایران، مهرداد پولادی را به خاطر دریافت دومین کارت زرد در نیمه اول این دیدار از دست داد که این رفتار، باعث خشم و واکنش شدید کارلوس کی روش سرمربی این تیم شد.

ایران بازی را به خوبی آغاز کرد و پیش از آنکه تیم۱۰نفره شود، گل اول را سردار آزمون در دقیقه ۲۴ وارد دروازه حریف کرد. مهرداد پولادی مدافع جناح چپ ایران در دقیقه ۴۳ دومین کارت زرد خود را از ویلیامبز استرالیایی دریافت کرد و اخراج شد تا کار ایران در نیمه دوم سخت شود. ولی به نظر می رسد داور این دیدار فراموش کرده بود که قبلا در اوائل نیمه اول اخطاری به پولادی داده بود و وقتی کارت قرمز را به او نشان داد به یاد این موضوع افتاد.

کارلوس کی روش که بعد از مسابقه برابر بحرین به خاطر انتقاد از داوری ویلیامز جریمه شده است، سعی کرد که در زمان میان دو نیمه با داور صحبت کند. احمد یاسین در دقیقه ۵۶ این دیدار گل تساوی را به ثمر رساند.

در نیمه دوم پاهای بازیکنان ایرانی خسته شد، ولی خودشان را به وقت اضافه رساندند. یونس محمود کاپیتان تیم عراق که گلزن قهرمان در فینال جام ملت های آسیا در سال ۲۰۰۷ بود، گل برتری را به ثمر رساند. گل دوم ایران را پورعلی گنچی را به ثمر رساند ولی این خوشحالی دیری نپایید که ضرغام اسماعیل به علت اشتباه پورعلی گنجی گل سوم را وارد دروازه ایران کرد.

گل سوم ایران هم از روی ارسال تیموریان و توسط قوچان نژاد به ثمر رسید. در نتیجه بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. وحید امیری هشتمین پنالتی ایران را به سمت دروازه عراق زد که به تیرک دروازه خورد و بازگشت و سالم شاکر هشتمین پنالتی عراقی ها تبدیل به گل کرد تا ایران از دور مسابقات حذف شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*