خانه / آخرین اخبار / چند درصد ایرانی ها ویلای شخصی دارند؟

چند درصد ایرانی ها ویلای شخصی دارند؟

آخرین گزارش مرکز آمار ایران نشان می دهد تنها 6 درصد مردم ایران در مسافرت های فصلی خود به ویلاهای شخصی می روند. در صورتی که این رقم معادل کل صاحبان ویلاهای شخصی باشد، 4 میلیون و 600 هزار نفر ازایرانی ها می توانند صاحب ویلای شخصی باشند.

به گزارش مرکز آمار ایران، بازهم در صورتی که متوسط قیمت ویلا در تمام نقاط کشور را 500 میلیون تومان در نظر گرفته شود ( قیمت ویلا در اطراف تهران تا 4 میلیارد تومان و در برخی نقاط دورافتاده شمال کشور تا 120 میلیون تومان براورد می شود.) درمجموع نزدیک به 230 هزار میلیارد تومان کل بودجه ای می شود که در بخش ویلا سرمایه گذاری شده است.

گزارش مرکز آمار نشان می دهد بیشترین تعداد مسافرت ها با اقامت در خانه اقوام و نزدیکان افراد بوده است. براساس گزارش مرکز آمار حدود 57 درصد خانوارهای کشور که معادل 12485316 خانوار هستند، حداقل یک سفر داشته اند. در مقابل حدود 43 درصد یعنی 9263684 خانوار در این فصل سفری نداشته اند.

از سوی دیگر نتایج نشان می دهد که تعداد سفرهای داخلی در فصل تابستان ، 70871136 بوده است . 60 درصد از سفرهای داخلی در فصل تابستان، با اقامت شبانه و 40 درصد بدون اقامت شبانه بوده است.

همچنین بیش ترین سفرهای با اقامت شبانه در فصل تابستان سال 1391 ، با هدف دیدار دوستان و بستگان ( 56 درصد) و سپس با هدف های گردش و تفریح ( 20 درصد) و زیارت ( 15 درصد) انجام پذیرفته است. سفرهای با اهداف فوق در مجموع 91 درصد از سفرها را تشکیل داده است. حدود 9 درصد از سفرها در فصل تابستان با اهدافی نظیر درمان، آموزش، خرید صورت گرفته است.

از سوی دیگر بیش ترین اقامتگاه اصلی مورد استفاده در سفرهای داخلی با اقامت شبانه خانوارها در فصل تابستان سال 1391 ، منزل بستگان و آشنایان با 67 درصد، ویلا و آپارتمان اجاره ای با 11 درصد و ویلا و آپارتمان شخصی با 6 درصد بوده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*