خانه / بورس و سهام / شفاف سازی ارایه شده “شراز”

شفاف سازی ارایه شده “شراز”

در شفاف سازی ارائه شده از طرف شرکت پالایش نفت شیراز در خصوص صورت های مالی سال مالی 91 توضیحاتی به شرح زیر آمده است:

“ماليات بر درآمد عملکرد سال هاي 1385 لغايت 1390 و همچنين ماليات حقوق و تکليفي سال هاي ياد شده طبق برگ هاي تشخيص و قطعي ماليات جمعا مبلغ 194 میلیارد و 700 میلیون تومان تعيين، ليکن بدليل اعتراض شرکت نسبت به نحوه تشخيص، از بابت موارد فوق صرفا مبلغ 88 میلیارد و 200 میلیون تومان ذخيره در حساب ها منظور گرديده، همچنین با توجه به کسری ذخایر بابت ماليات بر درآمد عملکرد سال هاي 1385 لغايت 1390 و همچنين ماليات حقوق و تکليفي سال هاي ياد شده طبق برگهاي تشخيص و قطعي و مابه التفاوت قيمت آزاد و قيمت مصوب مربوط به فرآورده “سوخت هوايي” و با توجه به کسری ذخایر فوق الذکر به نظر می رسد سودی جهت تقسیم بابت عملکرد سال مالی 91 وجود نداشته است. لیکن با توجه به تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ 92.4.30، سود نقدی سال مالی 91 به ازای هرسهم مبلغ 80 تومان مورد تصویب قرار گرفته است. توجه سرمایه گذاران محترم را به احتمال توزیع منافع موهوم جلب می نماید.

همچنین موارد قابل توجه در اطلاعات پیش بینی 92 و صورت های مالی میان دوره ای 3ماهه منتهی به 31 خرداد 92 به شرح زیر اعلام گردیده است:

بر اساس نامه شماره 49565 مورخ 92.4.31 شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در خصوص ضرورت عدم شناسایی درآمد حاصل از مابه التفاوت (ناشی از تفاوت نرخ ارز مرجع و مبادلاتی) حاصل از فروش فرآورده هایی که از موجودی نفت خام سال 1391 تولید و در سال جاری به فروش رسیده، شرکت اطلاعاتی ارائه ننموده است.

شایان ذکر است که شرکت تاکنون نسبت به ارائه پیش بینی حسابرسی شده سال مالی 92 به همراه اظهار نظر مقبول یا حداقل مشروط اقدامی ننموده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*