خانه / جالب و خواندنی / نوزادی که ۲ ماه پس از مرگ مادرش به‌ دنیا آمد + عکس

نوزادی که ۲ ماه پس از مرگ مادرش به‌ دنیا آمد + عکس

پزشکان مادر بارداری را که مرگ مغزی شده بود دو ماه زنده نگه داشتند تا جنینش متولد شود. کارلا پِرز به دلیل خونریزی شدید دچار مرگ مغزی شد ولی به مدت ۵۴ روز پس از آن نیز زنده نگه داشته شد.
نیم‌کره چپ این زن از فعالیت ایستاده بود، اما پزشکان موفق شدند نزدیک به دو ماه او را زنده نگه دارند تا تولدی از جنس معجزه صورت گیرد. کارلا تنها ۲۲ سال داشت و فرزند دوم خود را باردار بود، اما به علت خونریزی شدید در خانه خود در نبراسکا جان خود را از دست داد.
مرگ مغزی
پزشکان مرگ مغزی او را تایید کردند، اما پس از دو ماه تلاش پزشکان، سرانجام نوزاد او به نام Angel (در لغت به معنای فرشته) پا به جهان گشود. نوزاد با یک عمل سزارین و با شرایطی مناسب متولد شد.
سو کورث معاون رئیس بیمارستان زنان متودیست می‌گوید: «تیم پزشکی ما کار خیلی بزرگی کرد. کاری که ما انجام دادیم را در گذشته سابقه چندانی نداشت. مرگ کارلا خیلی سخت بود، اما میراثی که او به جای گذاشت واقعا درخور توجه است.»
دکتر اندرو رابرتسن نیز می‌گوید: «ما باید تصمیم خیلی سختی می‌گرفتیم. حال فرزند کالا خوب است و در آن موقع سن بارداری آن خیلی پایین بود و نمی‌شد زایمان صورت گیرد.»
شرایط کلی این پسر کوچک خوب و ثابت است و مشکلی خاصی ندارد. دکتر تاد لووگرن متخصص بیمارستان می‌گوید: «در کتاب‌ها چیزی در مورد تأمین مراقبت‌های پزشکی در چنین شرایطی نیامده است. مقامات مرتبط نیز اعلام کرده‌اند که کارلای مهربان، کبد و هر دو کلیه و قلبش را نیز قبل از مرگ اهدا کرده است.»
منبع: خبرگزاری ایسنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*