خانه / آخرین اخبار / چمران رئیس و مرتضی طلایی نائب رئیس شورای شهر تهران شدند

چمران رئیس و مرتضی طلایی نائب رئیس شورای شهر تهران شدند

الهه راستگو، عضو هیات رییسه شورای شهر پیش از آغاز جلسه علنی، رسما کناره‌گیری خود را از انتخابات هیات رییسه اعلام کرد.

الهه راستگو، عضو هیات رییسه سال‌های اول و دوم شورای شهر پیش از رسمیت یافتن جلسه امروز شورای شهر به طور رسمی در جمع خبرنگاران، عدم تمایل خود مبنی بر کاندیداتوری هیات رییسه را اعلام کرد.

وی که چندی پیش در دیدار با اصحاب رسانه احتمال عدم کاندیداتوری خود را مطرح کرده بود، امروز این تصمیم خود را علنی کرد.

در حالی جلسه شورای شهر برای انتخابات هیات رییسه آغاز شده است که تا این لحظه ، شجاع‌پوریان، مسجدجامعی، سرخو، تندگویان در جلسه حاضر نشده‌اند و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین ناصحی نیز بنا بر اعلام قناعتی، منشی عضو هیات رییسه، در حال حاضر برای انجام عمل جراحی در اتاق عمل به سر می‌برد.

خبرنگار ایسنا نیز گزارش داده، در دقایق ابتدایی جلسه علنی امروز، ورزشکاران حضور جدی داشتند به طوری که حسین رضازاده که عمدتا در جلسات غیبت دارد، از دقایق اولیه در جلسه حضور داشت. همچنین هادی ساعی، عباس جدیدی و علیرضا دبیر نیز از دقایقی پیش از آغاز جلسه، در صحن حاضر شدند.

 احمدمسجدجامعی، گزینه اصلاح‌طلبان ۹:۳۹ وارد جلسه شد، الهه راستگو فوت مادربزرگ مرتضی طلایی را تسلیت گفت.

در حای که مسجدجامعی در صحن علنی شورا با در دست داشتن روزنامه‌ای آن را مطالعه می‌کند، جلسات سه نفره اعضا بایکدیگر برپاست.

درطول ایراد تذکرات پیش از دستور اعضا شورا جلسات سه نفره رونق داشت بگونه‌ای که دوستی، مسجدجامعی و مختاباد جلساتی کوتاه داشتند.

همچنین پیرهادی نیز در میانه تذکر اقبال شاکری به سمت مسجدجامعی رفته و درگوشه صحن، جلسه‌ای کوتاه داشتند.

دنیامالی، سرخو و انصاری نیز صحبتهایی با یکدیگر داشته و حتی دنیامالی مطلبی را از گوشی تلفن خود به دوستی نشان داد.

درخواست پنج عضو شورا برای تغییر دستور جلسه و قراردادن برگزاری انتخابات در دستور اول

درساعت ۹:۵۴ تمامی اعضا شورای شهر به صحن واردشدند. پیرهادی و حبیب کاشانی صحبت می‌کنند و این درحالی است که حبیب کاشانی از آغاز جلسه حضورفعالی داشته و با تک تک اعضاء دیدار داشته است. وی با مختاباد، دوستی، شیبانی و… تاکنون صحبت کرده است.

 غلامرضا انصاری دقایقی طولانی با عباس جدیدی صحبت کرد. این سخنان بگونه‌ای بود که انصاری از تذکر پیش از دستور خود انصراف داد تا همچنان با جدیدی صحبت کند.

جدیدی و رضازاده صحبت‌ کرده و می‌خندند. جلسه‌ سه نفره سروری، پیرهادی و دبیر برپاست. در این هنگام مهدی چمران تغییر دستورجلسه می‌دهد و حال جلسه بین دبیر، پیرهادی و رضازاده برپاست.

مهدی چمران تغییر دستورجلسه و انجام انتخابات را به دلیل رسیدن حجت السلام ناصحی به بیمارستان تغییر داد و گفت: ضرورتی برای ارایه گزارش یکساله نیست و ۱۳۵مورد مصوبات داشتیم.

وی افزود: در این یکسال ۲۰ صورتجلسه نام گذاری و ۲۰۳ مصوبه باغات داشتیم که تمامی این عملکرد به خاطرخدا بوده است.

چمران به سخنان برادرش مبنی براینکه خدا بداند که می‌داند کافی است گفت: تمامی ما وظیفه کار داشتیم و اگر کار درستی نکردیم وقت خود را تلف کردیم.

چمران خطاب به دوستی درخواست کرد در جای خود بنشیند و گفت: فرصت لابی تمام شده که دوستی نیز گفت لابی انجام شده است.

چمران با بیان اینکه نیازی به هیجان نیست، از خبرنگاران و افراد بغیر از اعضاء خواست صحن را ترک کرده تا شائبه‌ای ایجاد نشود.

سومین انتخابات هیات رییسه کلید خورد

در حالی سومین انتخابات هیات رییسه کلید خورد که صحبت‌های مداوم جدیدی و رضازاده همچنانت ادامه دارد و در عین حال جدیدی مدام با دبیر و پیرهادی صحبت می‌کند .

با رای اعضای شورای شهر چمران (اصولگرا)با ۱۷ موافق و برابر ۱۳ رای مسجد جامعی (اصلاح طلب) رییس شورای شهر باقی ماند.

طلایی با ۱۶ رأی به عنوان نایب‌رئیس شورای شهر تهران انتخاب  شد. احمد حکیمی‌پور نیز ۱۵ رأی به دست آورد.

به گزارش مهر، در این انتخابات پیرهادی و قناعتی از سوی اصولگرایان و تندگویان و شجاع پوریان از سوی اصلاح طلبان برای کسب صندلی منشی اول  و دوم هیات رییسه به رقابت پرداختند که قناعتی با ۱۷ رای به عنوان منشی اول و پیرهادی با ۱۷ رای به عنوان منشی دوم شورای شهر تهران در سال سوم انتخاب شد و رضا تقی‌پور نیز با شکست اسماعیل دوستی، سخن‌گوی شورا باقی ماند.

بدین ترتیب رییس، نایب رییس، منشی‌ها و سخن‌گو، همگی از جناح اصول‌گرا در جمهوری اسلامی انتخاب شدند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*