خانه / آخرین اخبار / جواد ظریف راهی نیویورک شد +برنامه ها

جواد ظریف راهی نیویورک شد +برنامه ها

مذاکرات ایران و ۱+۵ قرار است در حاشیه هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سران کشورهای عضو سازمان ملل در سطح سیاسی و کارشناسی و معاونان و وزیران خارجه دو طرف برگزار شود.

مذاکره کنندگان در سطح سیاسی به “ارزیابی آخرین وضعیت” و “هماهنگی های لازم برای شروع اجرای برجام” می پردازند و در سطح کارشناسی “توافق در مورد نحوه شروع و اجرای عملیات بازسازی اراک”، “توافق در مورد جزئیات عملیاتی تبادل اورانیوم غنی شده با اورانیوم طبیعی” و “شروع مشورت ها در مورد آیین نامه های رفع تحریم های آمریکا و اروپا” مورد بحث قرار می گیرد.

بر اساس گزارش رسانه های روسی قرار است دوشنبه هفته آینده( ۶ مهر)، وزیران خارجه ایران و ۱+۵ با یکدیگر دیدار کنند و تا قبل از آن، معاونان وزیران خارجه مذاکرات درباره فراهم کردن لوازم اجرای برجام را در دو سطح سیاسی و کارشناسی دنبال می کنند.

محمد جواد ظریف همچنین در چارچوب برجام قرار است با جان کری همتای آمریکایی خود دیدار کند. دیدار با فدریکا موگرینی و سایر وزیران خارجه ۱+۵ از جمله برنامه های ظریف در چارچوب مذاکرات هسته ای است.

این مذاکرات در حالی انجام می شود که برجام از سد کنگره عبور کرده است و دولت آمریکا با اطمینان اعلام کرده است که در ۲۳ مهرماه توقف اجرای تحریم ها را ابلاغ خواهد کرد.

در ایران نیز مجلس شورای اسلامی در مراحل پایانی بررسی و جمع بندی برجام است.

همچنین بخش قابل توجهی از نقشه راه میان ایران و آژانس انجام شده و یوکیا امانو بعد از چهار سال بالاخره توانست از سایت پارچین بازدید کرده و نیز نمونه برداری از این سایت در چارچوبی قابل کنترل را انجام دهد.

منبع: ایسنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*