خانه / آخرین اخبار / درخت خربزه در عنبرآباد کرمان + تصاویر

درخت خربزه در عنبرآباد کرمان + تصاویر

برای نخستین بار در منطقه جنوب کرمان درخت خربزه در شهرستان عنبرآباد به ثمر نشست.

برای نخستین بار در جنوب کرمان درخت خربزه در عنبرآباد کشت شد و پس از سه ماه به بار نشست. حسین طوفان نهال‌کار موفق عنبرآبادی در این زمینه اظهار داشت: برای نخستین بار با توجه به علاقمندی که داشتم، بذر خربزه درختی پاکوتا یا همان پاپایا را از کشور هندوستان وارد کردم.

وی بیان داشت: ۵۰۰ دانه بذر درخت خربزه کشت کردم و پس از سه ماه این محصول به ثمر نشست و باردهی بسیار خوبی در عنبرآباد داشته است. طوفان ابراز داشت: در هر هکتار حدود ۱۰ هزار درخت خربزه  کشت می‌شود که می‌توان حدود ۵۰ تن محصول خربزه درختی برداشت کرد و از نظر قیمتی بسیار مناسب است.

خربزه پاپایا اخبار کرمان

وی افزود: هر کیلو این میوه ۱۰ هزار تومان قیمت دارد و بازار فروش این محصول بسیار مناسب است و به کشاورزان جنوب استان کرمان توصیه می‌کنم با توجه به اینکه این درخت پس از سه ماه به بار می‌نشیند و نیاز کمی به آب دارد، می‌تواند، جایگزین خوبی برای محصول جالیزی در این مناطق باشد.

علی رئیسی کارشناس جهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: این محصول برای نخستین بار در مناطق ما کشت شده است و با شرایط آب و هوایی منطقه ما سازگاری دارد. وی تصریح کرد: این محصول از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است و آب کمتری هم نیاز دارد و می‌تواند، جایگزین خوبی برای  کشت‌های جالیزی در این مناطق شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: به کشاورزان پیشنهاد می‌کنیم، برای کشت درخت خربزه پاکوتا یا همان پاپایا اقدام کنند.

خربزه پاپایا اخبار کرمان

خربزه پاپایا اخبار کرمان

خربزه پاپایا اخبار کرمان

خربزه پاپایا اخبار کرمان

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*