سفارش مهم ثروتمندترین زن دنیا برای میلیاردر شدن

0

ثروتمندترین زن دنیا و مالک ۴۱ میلیارد دلار، یک عامل در موفقیت تمامی آنانکه می خواهند به جرگه ثروتمندان پیوندند را اعلام کرد.

 وقتی بهار سال گذشته، فوربز، معتبرترین و مشهورترین شرکت رسانه ای و مجله امریکایی، فهرست ثروتمندترین های دنیا در سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد، نام دو زن به چشم خورد. کریستی والتون Christy Walton ثروتمندترین زن دنیا که در این فهرست، مقام هشتمین فرد ثروتمند دنیا را از آن خود کرد و لیلیان بتن کورت، دومین زن ثروتمند که نام دهمین فرد ثروتمند دنیا را به خود اختصاص داد.
راز پولدار شدن ثروتمندترین زن جهان بیوگرافی کریستی والتون آموزش پولدار شدن Christy Walton

کریستی والتون، همسر جان والتون، موسس فروشگاه زنجیره ای وال مارت، در ایالات متحده امریکاست که پس از مرگ همسرش در سال ۲۰۰۵ ثروت خود را به امور خیریه اختصاص داد. ارزش دارایی خانواده والتون بیش از ۴۱ بیلیون دلار برآورد و اعلام شد.

در این نوشتار کوتاه که در وب سایت بنیاد خانواده والتون منتشر شد، باورهای اصلی بنیاد خانواده والتون و جدیدترین توصیه ها به آنانکه می خواهند روزی در فهرست ثروتمندان جای گیرند، اعلام شده است.

براساس این توصیه، یک عامل در موفقیت تمامی آنانکه به جرگه ثروتمندان می پیوندند نقش دارد. عاملی که نادیده انگاشتنش، به معنای شکست در تمام برنامه ها و ایده هاست: نیروی انسانی.

بلی. شاید در نگاه اول این چند واژه، ساده و ابتدایی به نظر آیند اما در عمل می بینید که مجموع نیروی انسانی که در موسسه هایتان به کار می گیرید تا چه اندازه می تواند شما را در افزودن دارایی تان یاری رساند. کاری که ما در بنیاد خانواده والتون می کنیم این است که نیروی انسانی خلاق را به جمع مان دعوت می کنیم.

مهم نیست این نیروها سابقه کار نداشته باشند یا حتی تحصیلات مرتبط با بخشی که می خواهند به آن بپیوندند. برای ما فقط مهم است که نیروهایمان، خلاق و با ایده باشند. باور ما در خانواده والتون این است که هر تغییری در موسسه ما می تواند رخ بدهد اگر ما ایمان داشته باشیم تغییراتی که در نتیجه اجرای ایده های نو، ایجاد می شود، در نهایت خوب، کارا و سازنده است.

تنها فرق ما با همه موسسه های دیگر این بوده که هیچگاه از هیچ تغییری نترسیده ایم. ما فقط به پیش رفته ایم. ما به ایده های نیروهای جوان مان، بها داده ایم و فرصت اجرای ایده ها را به همین نیروها داده ایم. ما به آنهامیدان داده ایم.

این را به همه دیگران هم توصیه میکنم. کافی است نترسید و فقط برای یک بار هم شده، به نیروها و به آدمهای اطرافتان اطمینان کنید و بگذارید همه توانمندیهایشان را نشان دهند. پشیمان نمی شوید.البته ما این را هم خوب می دانیم که انسان خلاق و مبتکر، نیازمند آموزش است.

بنیاد والتون به شاخص آموزش هم همواره بها داده و توجه کرده است. ما این را هم به خوبی می دانیم که اجرای اندیشه های نوآورانه و خلاقانه ممکن است در عمل با شکست هم مواجه شود. برهمین اساس بوده که طی دو دهه پیش، بخشی از دارایی بنیاد خانواده والتون به امر آموزش اختصاص داده شد.

ایمان داریم توجه به امر آموزش، فرصت برابر رشد و شکوفایی خلاقانه دانش آموزان را فراهم می آورد.

نتیجه تحقیقات و بررسی هایمان حاکی از آن است که همچنان نیروی انسانی، عامل اصلی و تعیین کننده افزایش دارایی و ارتقای توان موسسه و بنگاههای اقتصادی است. اگر می خواهید روزی نام خودتان، موسسه و بنیادتان در فهرست ثروتمندان دنیا جای گیرد، هیچ نیروی انسانی را دست کم نگیرید و تمام توان تان را برای آموزش پایه ای نیروهای خلاق و مبتکر و خوش فکرتان بکار گیرید. پشیمان نمی شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ