ماجرای جالب مسلمان شدن خواننده زن زیبا و برتر روس + فیلم

3
ماشا الیلیکینا در سال ۱۹۸۳ میلادی در شهر مسکو به دنیا آمد. وی پس از به دست آوردن جایزه نفر اول «زیباترین‌های روسیه» در سال ۲۰۰۱، به شهرت رسید.
همسر ماشا الیلیکینا مسلمان شدن کشف حجاب بازیگران عکس دختر خوشگل و با حجاب زن روسی دختر مسلمان دختر زیبای با حجاب دختر روسی بیوگرافی ماشا الیلیکینا بهترین حجاب masha alalykina islam
ماشا که در رشته گیتار از مدرسه موسیقی فارغ التحصیل شده بود، سال بعد به عضویت گروه رقص و موسیقی فابریک درآمد و سپس در دانشگاه ایالتی ادبیات مسکو به ادامه تحصیل پرداخت. شهرت الیلیکینا در آن زمان به حدی رسیده بود که مجله ماکسیم (پرفروش‌ترین مجله مردان در روسیه و از پرفروش‌ترین مجلات در انگلستان)، تصویری از وی بر روی جلد خود چاپ کرد.

در سال ۲۰۰۷، طبق گفته خودش، یکی از دوستان وی که در شهر دیگری زندگی می‌کرده است، به حالت کما می‌رود. ماشا وقتی می‌ییند کاری از دستش بر نمی‌آید، مشغول مناجات شده و برای سلامتی دوست خود دعا می‌کند. فردای آن روز، دوستش که از حالت کما بیرون آمده بود با وی تماس گرفته و می‌گوید که: دیروز وقتی در حالت کما بودم تو را دیدم که به من خیلی کمک کردی.

همسر ماشا الیلیکینا مسلمان شدن کشف حجاب بازیگران عکس دختر خوشگل و با حجاب زن روسی دختر مسلمان دختر زیبای با حجاب دختر روسی بیوگرافی ماشا الیلیکینا بهترین حجاب masha alalykina islam

آن طور که خود ماشا می‌گوید، این اولین باری بود که از خدا چیزی می‌خواست. همین امر سبب تغییر گرایش‌های دینی او و گرویدن به اسلام می‌شود. ماشا که به پنج زبان اروپایی از جمله سوئدی، فرانسوی و انگلستان تسلط دارد، هم اکنون به تدریس زبان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش زبان روسیه مشغول است.

این خواننده و مدل سابق روس می‌گوید: حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلا چه بودم و حالا چه هستم من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام. اکنون دیگر موفقیت‌ها و درآمد سابق، آن جلوه‌ها را برایم ندارد و برایم بی‌ارزش و منفور هستند.

وی که به ۵ زبان اروپایی از جمله سوئدی، فرانسوی و انگلیسی تسلط دارد، هم اکنون به تدریس زبان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش زبان روسیه می‌پردازد و همچنین به نوشتن نت‌هایی که با قوانین اسلامی مغایرتی نداشته‌باشد، مشغول است.

همسر ماشا الیلیکینا مسلمان شدن کشف حجاب بازیگران عکس دختر خوشگل و با حجاب زن روسی دختر مسلمان دختر زیبای با حجاب دختر روسی بیوگرافی ماشا الیلیکینا بهترین حجاب masha alalykina islam

شاید تا به حال از مسلمان شدن خیلی افراد و شخصیت ها شنیده باشید که حتی بعضاً در حد یک شایعه بوده است.اما این بار کسی را میخواهم بهتون معرفی کنم که نه تنها مسلمان شدن او حقیقت دارد بلکه واقعا مسلمان شدن او بسیار بسیار قابل تامل و تحسین برانگیز است.و شاید چیزی جز معجزه و اتمام حجت از سوی خدا برای من و شمایی نباشد که دین خود را از پدر و مادرمان به ارث می بریم و هنوز و هنوزه نتوانستیم به حقیقت آن پی ببریم.

این شخص کسی نیست جز «ماشا الیلیکینا» .مدل ،خواننده و رقاص بسیار معروف ” پیشین ” روسی که الان به عنوان یک مسلمان در دانشگاه مشغول تدریس است.ابتدا قصد داشتم که عکس هایی از دوران خوانندگی و قبل از اسلام آوردنش را هم برایتان بگذارم اما به احترام دین جدید و زندگی نویی که اختیار کرده از این کار منصرف شدم.

عکس هایی از او را که از مدتها قبل از مسلمان شدنش هنوز در اینترنت وجود دارد!!!.

البته خود او راضی به این کار هست .چرا که در قسمتی از مصاحبه او با سایت روسی www.islsm.ru ،در جواب این سوال که آیا از این که عکس های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟، جواب می دهد : اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان “می‌تواند” تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان “می‌تواند” توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند .فقط شما را به خدا بعد از خواندن این مطلب برای چند دقیقه هم که شده بیایید و به خودمان و زندگی فردی و اجتماعیمان فکر کنیم و ببینیم چه سهمی از بدی ها و چه سهمی از خوبی های این دنیا مال ماست.

 • چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟
  ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.
 • در زمانی که یک خواننده بودی آیا فکر می‌کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟
  ماشا: نه؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم.
 • آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردی، مسیری طولانی بود؟
  ماشا: من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزدیکترین دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم.
  روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را می‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!»، من در آن لحظه بسیار گریستم؛ زیرا برای اولین بار در زندگی‌ام بود که چیزی از خدا می‌خواستم.
 • در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟
  ماشا: من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم.
 • آیا موسیقی هم گوش می‌دهی؟
  ماشا: بله؛ آثار «گروه ریحان»، «گروه سامی یوسف» و «گروه کت استیونس» ( که پس از اسلام آوردن نام خود را «یوسف اسلام» گذاشت) را گوش می‌کنم.
 • آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟
  ماشا: در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد. اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد.
 • چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می‌گروند از بین هنرمندان و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟
  ماشا: اسلام نسبت به ادیان دیگر، محکمترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.
 • از اینکه مسلمان شده‌ای چه احسای داری؟
  ماشا: احساس خوشبختی. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم.
 • و چه تفاوتی با قبل داری؟
  ماشا: ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.
 • آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمی‌خوری؟!
  ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند.
 • از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟
  ماشا: نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی بازدارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم.
 • از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟
  ماشا: من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.
 • اینک چه چیزی از «اسلام» می‌توانی به دیگران بگویی؟
  ماشا: اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیندیشی حداقل سعی کن از قید خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد.
 • چه پیامی برای مسلمانان داری؟
  ماشا: آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد.
 • و برای غیر مسلمانان؟
  ماشا: امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌ای که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است کمی اندیشه کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 3 )
 1. سارا می گوید

  می خواستم بپرسم که اشکال نداره این متنی که گذاشتین رو کپی کنم؟

  1. مدیر می گوید

   کپی نمایید ، اشکالی ندارد

 2. امین می گوید

  خدایا منو هم مثل ماشا کن.