محصولات جدید ایران خودرو نگاه مشتریان به تولید داخل را تغییر خواهد داد

0

مجله خودرو قیمت خودروهای داخلی جدول قیمت خودرو اخبار خودرو آخرین قیمت خودرو

مجله خودرو ساتین – وجیه الله جعفری، در نشست با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با بیان این که باید با ایجاد ارتباط و جلب اعتماد متقابل، به سمت سرمایه گذاری با هدف توسعه صنعت کشور حرکت کرد، گفت: سرمایه‌گذاری در بخش صنعت دستاورد‌های مهمی از جمله حفظ و ایجاد اشتغال و سودآوری و ایجاد درآمد دارد؛ این موضوع جزء سیاست‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.
رییس هیات عامل ایمیدرو، افزود: ایران خودرو شرکتی است که دارای جنبه‌های اجتماعی و مورد توجه مردم است، تغییرات فعلی در مسیر توسعه این شرکت امیدواری زیادی ایجاد کرده و انتظار می‌رود این تلاش‌ها بتواند آنچه مورد نیاز و خواست مشتریان است را با وجود مشکلات فعلی فراهم کند.
وی ضمن استقبال از طرح‌های همکاری ارایه شده از سوی ایران خودرو، تاکید کرد: مواد اولیه بخش عمده‌ای از قطعات و تجهیزاتی که در خطوط تولید ایران خودرو استفاده می‌شود مربوط به حوزه معدن است که طرح‌های همکاری ارایه شده و تعریف پروژه‌های مشترک، می‌تواند سبب افزایش ساخت داخل و کاهش ارزبری تولید شود.
جعفری، مدیریت نقدینگی و درآمد حاصل از فروش حوزه معدن و استفاده بهینه از آن را از نتایج حاصل از همکاری‌های مشترک با ایران خودرو دانست.


بیشتر بخوانید: در هنگام ثبت نام خودرو هیچ وجهی پرداخت نکنید


وی تصریح کرد: همکاری‌هایی که از گذشته با ایران خودرو داشته ایم را با مدل و فرمول متفاوتی ادامه خواهیم داد و با تعاریف و مفاهیم جدیدی این همکاری‌ها را دنبال خواهیم کرد؛ طراحی محصولات جدید، فناوری و سایر فعالیت‌های ایران خودرو می‌تواند منجربه توسعه ساخت داخل و کاهش ارزبری شود.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از حمایت‌های ایمیدرو گفت: این مجموعه همواره یار و همکار خوبی در رفع موانع و مشکلات تولید بوده و امیدواریم در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نیز این حمایت‌ها تقویت شده و سبب دلگرمی باشد تا ما نیز این مسیر را با قوت بیشتری دنبال کنیم.
فرشاد مقیمی از توافقات صورت گرفته برای ایجاد کارگروه مشترک با ایمیدرو خبر داد و گفت: در این کارگروه پروژه‌هایی که اجرای آن منجربه جلوگیری از خروج ارز از کشور می‌شود بررسی خواهد شد.
وی این توافق را نقطه عطفی در صنعت خودروی کشور دانست و گفت: همکاری با ایمیدرو می‌تواند به قطع وابستگی در بخش‌هایی از زنجیره تامین قطعات سرعت بخشیده و با حمایت شرکت‌هایی که در حوزه معدنی فعالیت می‌کنند اهداف داخلی سازی در زمان کوتاه تری محقق شود.
مقیمی، صنعت خودروسازی را عامل رونق و توسعه بیش از ۶۰ رشته صنعتی دیگر دانست و خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو بیشتر از سال ۹۸ تولید کرده‌ایم که به معنای جهش در سایر صنایع بالادستی و پایین دستی است. هدف تولید ۶۳۰ هزار دستگاه در سال جاری نیز در دسترس است و تحقق آن با همت سازندگان و زنجیره تامین جای تردید ندارد.
وی جلوگیری از خروج ارز از کشور و ایجاد و حفظ اشتغال را از نتایج همکاری ایران خودرو و ایمیدرو در داخلی سازی تولید برشمرد و گفت: هر جا که ساخت داخل داشته ایم، منجربه کاهش قیمت تمام شده نیز شده که این موضوع به نفع مشتریان به عنوان، ولی نعمتان اصلی ایران خودرو است.
در این نشست، گزارشی از عملکرد سال گذشته گروه صنعتی ایران خودرو و همچنین برنامه‌ها و اهداف امسال در حوزه‌های مختلف، تولید، خودکفایی، فروش، توسعه محصول، کیفیت و… ارایه شد.
گفتنی است، رییس هیات عامل ایمیدرو، در این دیدار ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهید گمنام تدفین شده در ایران خودرو، از سالن موتورسازی شماره ۳ و مرکز تحقیقات این شرکت بازدید کرد.

منبع: ایکوپرس

محصولات جدید ایران خودرو نگاه مشتریان به تولید داخل را تغییر خواهد داد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ