یک دسیسه هولناک / زن به خاطر اختلاف با شوهرش ، آش نذری را سمی کرد و به ۲ فرزندش داد

0
زنی که کودک خود را به قتل رسانده بود در جریان تحقیقات گسترده پلیسی دستگیر شد و به جرمش اعتراف کرد.
این پرونده از روز ۲۳ خرداد گشوده شد و کارآگاهان جنایی تحقیقات وسیعی را انجام دادند تا توانستند راز قتل پسربچه و مسموم‌شدن خواهرش را فاش کنند.
دو کودک که به‌شدت بدحال بودند روز حادثه به بیمارستانی در استان گلستان منتقل شدند و پزشکان بعد از معاینه‌های اولیه و مشاهده علایم مسمومیت تلاش خود را برای نجات جان آنها آغاز کردند اما پسربچه که امیر نام داشت به‌دلیل شدت مسمومیت فوت شد و پزشکان فقط توانستند خواهر او را نجات دهند. از آنجا که نحوه مسموم‌شدن دو کودک مشکوک به نظر می‌رسید پلیس در جریان قرار گرفت و کارآگاهان تحقیقات خود را کلید زدند. در جریان بررسی‌های مقدماتی مشخص شد روز حادثه که مصادف با نیمه شعبان بود فردی کاسه‌ای آش نذری را برای این خانواده فرستاده و آش مسموم به سمی مهلک بوده است. وقتی پدر خانواده تحت بازجویی قرار گرفت، فردی را به‌عنوان مظنون به پلیس معرفی کرد و گفت: «این شخص همسایه محل کسب من است. ما با هم دچار اختلاف شدیم و او مرا تهدید کرد به همین دلیل احتمال می‌دهم قتل فرزندم کار وی باشد.»
کارآگاهان بعد از شنیدن اظهارات پدر امیر سراغ فرد مظنون رفتند و او را بازداشت کردند اما این مرد در بازجویی‌ها منکر قتل شد و گفت آش نذری را وی نفرستاده است. اظهاراتی که مظنون بیان کرد مطابق با واقعیت به نظر می‌رسید به همین دلیل افسران جنایی به تجسس‌های خود ادامه دادند تا راز قتل با سم را فاش کنند. آنها فهمیدند آش نذری روز حادثه با استفاده از آژانس به در خانه مقتول فرستاده شده است. نحوه ارسال نذری مشکوک به نظر می‌رسید به همین دلیل کارآگاهان این سرنخ را گام‌به‌گام پیگیری کردند تا اینکه متوجه شدند آش نذری توسط یک زن ارسال شده است. ادامه‌یافتن تفحص‌ها فاش کرد آش توسط مادر مقتول به در خانه خودش فرستاده شده است. این موضوع عجیب به نظر می‌رسید به همین سبب پلیس سعی کرد انگیزه احتمالی زن جوان را از این اقدام فاش کند. تجسس‌های کارآگاهان فاش کرد زن جوان با شوهر خود اختلافاتی داشته. افشای این موضوع سوء‌ظن را نسبت به مادر امیر بیشتر کرد تا اینکه بالاخره وی بازداشت شد و تحت بازجویی‌های تخصصی قرار گرفت.
زن جوان که ابتدا سعی داشت از زیر بار اتهام شانه خالی کند در نهایت لب به اعتراف گشود و به طراحی نقشه مرگبار اعتراف کرد و گفت به‌دلیل اختلاف با شوهرش دست به این جنایت زده است. در جریان تحقیق از این زن فاش شد او روز حادثه بعد از ارسال آش برای خودشان، کاسه را تحویل گرفته و در آن سم مهلک ریخته، سپس آن را به دو کودک خود خورانده و آنها را مسموم کرده اما پدر خانواده با این گمان که همسایه‌اش دست به انتقام‌گیری زده، به وی مشکوک شده است. بنا بر این گزارش با افشای ماجرا زن جوان روانه بازداشتگاه شد و در حال حاضر تحقیقات از وی ادامه دارد.
سرهنگ محمدرضا اکبری -رییس پلیس آگاهی استان گلستان- درباره این پرونده گفت: «نکته بسیار مهم در پرونده این است که در روزهای نخست انتشار خبر این حادثه عده‎ای افراد سودجو اقدام به پراکنده‌کردن شایعه‎های نادرستی کردند تا مردم از آش‎های نذری استفاده نکنند. این شایعه موجی از نگرانی را در بین مردم ایجاد کرد که با کشف راز این پرونده شایعه‎ها نیز از بین خواهد رفت و تاکید می‎کنم هیچ‌کدام از شایعات صحت نداشت.»
مرجع : شرق

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ