دختران دم‌ بخت در دام پزشک قلابی

0

پزشک قلابی که با فریب دختران دم‌بخت در شهرستان کرج از آنها کلاهبرداری می‌کرد، هنگامی که با هویت جعلی در یک داروخانه کار می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

چندی پیش مرد پزشکی با حضور در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای جنایی استان البرز از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

شاکی گفت: در داروخانه ای که کار می کردم، مردی به عنوان پزشک عمومی با من همکار شد. پس از مدتی او اعتمادم را جلب و ادعا کرد سهمیه خرید یک دستگاه خودروی مدل بالا را دارد و می تواند سهمیه اش را به من بفروشد، اما باید برای واگذاری این امتیاز ۱۶ میلیون تومان پرداخت کنم.

با پرداخت پول و گذشت چند روز دیگر به محل کارش نیامد و تلفن همراهش نیزخاموش است.

وی اضافه کرد: وقتی برای کسب نشانی او به سازمان نظام پزشکی رفتم، متوجه شدم او پزشک نبوده و مدارکی که وی برای کار به داروخانه ارائه کرده، جعلی است.

در پی این شکایت و دستور قضایی، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری متهم فراری آغاز شد تا این که افراد دیگری نیز با حضور در پایگاه دوم آگاهی غرب مرکز استان البرز و ارائه شکایت هایی عنوان کردند در دام یک پزشک قلابی گرفتار شده و از آنها کلاهبرداری شده است.

کارآگاهان در تحقیق از مالباختگان متوجه شدند همه به یک شیوه و برای خرید سهمیه خودروهای مدل بالا و خارجی به دام مرد شیاد افتاده اند و از ۱۶ تا ۲۰ میلیون تومان به وی پرداخت کرده اند.

با به دست آمدن این اطلاعات و چهره نگاری رایانه ای از متهم فراری، جستجو برای دستگیری متهم شیاد آغاز شد.

در حالی که تحقیق در این زمینه ادامه داشت، چند زن پرستار و پزشک نیز با حضور در پلیس آگاهی از مردی به اتهام کلاهبرداری و فریب در ازدواج شکایت کردند.

ماموران در تحقیقات از آنها متوجه شدند، این افراد هنگامی که به چند داروخانه رفته بودند با مردی که پزشک عمومی بوده آشنا شده اند و پس از مدتی مرد پزشک با ابراز علاقه مندی به آنها به قصد ازدواج فریبشان داده و پیش از خواستگاری ادعا کرده برای خرید سهمیه خودرویی که به وی تعلق گرفته است، به پول نیاز دارد و با این ترفند دختران جوان را فریب داده و مبالغی کلان از آنها پول گرفته و متواری شده است.

با جمع بندی شکایت ها مشخص شد، تصویر این متهم با پزشک قلابی که تحت تعقیب پلیس قراردارد، مطابقت می کند.

با به دست آمدن این سرنخ، پاتوق های احتمالی متهم فراری زیر نظر گرفته شد و ماموران چند روز پیش ردپای پزشک قلابی را در یکی از داروخانه های غرب استان تهران به دست آوردند و او را دستگیر کردند.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با شاکیان، به جرمش اعتراف کرد و گفت: پزشک نبوده و این عنوان را جعل کرده است، اما با توجه به این که مدتی را در یک داروخانه کار کرده و اطلاعاتی در زمینه دارویی داشته، برای خود مدارک پزشکی جعل کرده و در داروخانه ها مشغول کار شده است.

در پی اعتراف متهم، ماموران سوابق کیفری او را بررسی کردند و متوجه شدند وی دارای ۱۵ فقره سابقه کیفری در زمینه انواع کلاهبرداری، سرقت و جعل عنوان پزشک بوده و چندی پیش از زندان آزاد شده و جرایمش را از سر گرفته است.

با صدور قرار قانونی برای متهم، تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ